Natalia
Biografie:

Natalia Oreiro, celým jménem Natalia Marisa Oreiro Iglesias Poggio Bourié de Mollo se narodila 19.5.1977 v Montevideu, Uruguay. Když byla Naty malá, její rodiče se na krátký čas zavedl osud do krásné Andalusie, autonomní oblasti na jihu Španělska. Šestileté děvčátko tu začalo chodit do školy, ale dřív než si na Evropu zvyklo, se rodina přestěhovala zpět do Montevidea. Rodiče sice nepatřili ke střední vrstvě, ale nikdy na tom nebyli tak dobře, aby mohli jinak pečlivě hýčkané Natalii dopřát to nejdražší vzdělání, které dá studentovi prestiž. Navštěvovala státní školy, když ji později vzali na střední školu s názvem Liceo 26, byla pyšná. Mohla o sobě tvrdit, že je z lepší rodiny. Od osmi let Natalia navštěvovala herecké kurzy. Budoucnost viděla jasně: stane se herečkou a snad i zpěvačkou. Obdivovala velké koncertní křídlo, na které hrála její sestřenice, ale sama byla na aktivní muzicírování příliš líná. Její babička řídila velký orchestr, k hudbě vedla i Nataliinu matku, která zoufale chtěla být zpěvačkou. Nenaplněné rodičovské ambice přenesla na Natalii i její sestru. První pořádnou šanci dokázat, co všechno se v hereckých kurzech naučila, dostala Naty v jedenácti letech. Vystoupila v uruguayské televizi, v populární show s názvem Xuxa. S tímto zábavným programem na krátký čas spojila svůj život, během natáčení brzy procestovala celou Uruguay a podívala se i za hranice. S matkou, která svou dceru v kariéře podporovala, pilně objížděly konkurzy, pravidelně navštěvovaly argentinské Buenos Aires, jež od Nataliina rodného Montevidea dělí jen záliv Rio de la Plata. Jeden z podobných pracovních výletů se zdařil, když bylo Naty dvanáct. Na svůj věk dobře vyvinutá dívka dostala roli v reklamním spotu a myslela si, že bránu do světa showbyznysu má otevřenou. Kdyby věděla, jak se o pár let později za tuhle reklamu bude stydět! ,,Netušila jsem, do čeho jdu." svěřuje se dnes. "Tenkrát mi řekli, že jde o reklamu na hygienické potřeby, a já myslela, že budu propagovat ručníky. Že to jsou ve skutečnosti tampony, to jsem se dozvěděla, až když nebylo úniku. Myslela jsem si, že mají zájem o můj talent, ale potřebovali je moji kulatou prdelku."

S každou telenovelou v níž si zahrála, obliba hezounké a charismatické Naty stoupala. Jako šestnáctiletá začínala v seriálu Inconquistable corazón (Nedobytné srdce) , kde dostala jen vedlejší roli, svůj herecký talent mohla naplno uplatnit až v telenovelách Sladká Anna - Dulce Anna a Modelky 90-60-90 - Modelos 90-60-90. Když začala natáčet Bohaté a slavné nikdo nepochyboval, že Natalia se pomalu stává hvězdou, která jen tak nezhasne. Už se nemohla jen tak nazdařbůh a svobodomyslně procházet ulicemi Buenos Aires, neexistovalo, aby vešla do obchodu a neseběhl se kolem ní dav lidí, kteří žádali o autogram...V roce 1999 se začal vysílat seriál Muňeca Brava (v překladu Divoká panenka), který známe pod názvem Divoký anděl, kde si zahrála hlavní roli dívky, která vyrůstala v klášteře, po boku Facundy Arana. Jméno Natalie brzy znala třetina zeměkoule. A ne-li její jméno, pak alespoň obě tváře její hrdinky Milagros, která umí být jak za beznadějně zamilované děvče v rozpuku krásy, tak za nevycválaného žabce s klukovskými manýry. Jakmile se Divoký anděl objevil na obrazovce, Natalii chodily denně domů - dávno už né do Montevidea, ale do Buenos Aires - desítky dopisů... S hercem Pablem Echarrim se Naty seznámila ve svých osmnácti letech, jemu bylo o sedm víc. Tento vztah ovšem skončil a Naty to brala velmi těžce. V roce 1998 dostala Naty vysněnou nabídku účinkovat ve filmu - Argentinec v New Yorku, Un Argentino en Nueva York. Průměrná komedie v prvním týdnu po premiéře převálcovala co do počtu návštěvníku Titanic. Naty natočila k tomuto filmu titulní píseň, samozřejmě úspěšnou a pustila se do příprav na své první album. Její první album nazvané jednoduše Natalia Oreiro, mělo velký úspěch. Druhé album Tu veneno, Tvůj jed mělo také velký úspěch. Následovalo turné a Naty procestovala kus světa. Neminula ani Českou republiku, kde zazpívala na dvou koncertech. Pro několik zemí jako je ČR, SR, Maďarsko, Izrael... Naty vydala speciální CD Natalia Oreiro 2001, na kterém jsou její největší hity, remixy a videoklipy. V roce 2001 se Natalia zúčastnila hudebního festivalu Viňa del Mar v Chile a byla tam korunována královnou! Dostala i cenu za album Tu veneno. 31. prosince si tehdy 24-letá Natalia vzala o 20 let staršího muže - Ricarda Mola. Manželé oslavili svou tajnou svatbu v Brazilií, kde se vzali na moři. Svou rodinu informovali až po svatbě a sdělili jim tu novinu. V roce 2002 přijala hlavní roli v telenovele Kachorra, Žena na útěku. Zahrála si dívku, která se neprávem obviněná z vraždy a dostane se do domu bohatého Bruna Moravii a stane se vychovatelkou jeho dvou sourozenců. Telenovela má 150. dilů. A vysílala se nejen v Argentině, ale i v České republice, na Slovenku, Polsku, Maďarsku, Rusku, dokonce i Ázerbájdžánu a v mnoho dalších zemích.

Následně Naty vydala již 3. desku s názvem Turmalina. V roce 2003 se vydala Naty na další turné Tourmalina 2003, bohužel se nezastavila v České republice. Ale koncerty měla po pětadvaceti ruských městech.  Přišla další nabídka a Naty si zahrála ve filmu Cleopatra hlavní roli s Normou Alechandro. Natalia se kvůli filmu musela ostříhat na ježka a zhubnout 7 kilo. Film nemá nic společného se starým Egyptem ale vypráví o dvou ženách, které se rozhodnout prožít víkend podle jejich představ. Film se odehrává v průběhu 72 hodin. Na začátku roku 2004 začala Natalia natáčet další telenovelu El Deseo, Touha. Natalia v této telenovele hraje akrobatku. Kvůli této telenovele, která se vysílala v Argentině po 22. hodině, protože obsahuje erotické scény, musela Naty opět změnit image, tentokrát se nechala obarvit na blond. Telenovela bohužel neměla takový úspěch jako ty předchozí, tak natáčení skončilo předčasně. K této telenovele Natalia nazpívala úvodní píseň Light my fire, která by se měla objevit na dalším albu.
Naty si zahrála i v jednom díle seriálu Botines, kde ztvárnila postavu René, která vyloupí spolu se dvěma muži vzácné obrazy z muzea.
V roce 2005 Natalia začala točit v Argentině argentinsko-ruský seriál V rytmu tanga, kde se opět setkala s Facundem Aranou. Odjela na 2 měsíce do Ruska, kde natáčela další části V rytmu tanga. Natalia se kvůli roli naučila rusky. Ke konci roku 2005 Naty přijala nabídku hrát opět po boku Facunda Arany, kdy si zahrála boxerku v telenovele Sos mi vida (Jsi můj život). Sledovanost telenovely byla vysoká. Natáčení SMV skončilo v prosinci roku 2006. V roce 2006 si Naty zahrála i ve filmu La Peli roli novinářky. Rok 2007 Natalii začal úspěšně, stala se královnou festivalu v Cannes, telenovela Sos mi vida se vysílala v mnoha zemích světa a konečně získala cenu Martina Fierra za nejlepší herečku. Opět odložila vydání nového alba. V říjnu Natalia všechny překvapila - stala se módní návrhářkou, jak si od dětství přála. Se svoji sestrou Adrianou si založila módní značku "Las Oreiro", a obchod s oblečením v Palermu a představila první kolekci pro jaro/léto 2007. V dubnu roku 2008 představila již druhou kolekci a uspořádala první velkou přehlídku, kde byly modely předvedeny. Oblečení z její kolekce začala nosit spousta celebrit v Argentině a značka Las Oreiro pořád sklízí úspěchy. Po dlouhé době i změnila image a nechala si vlasy prosvětlit a to v dubnu roku 2008. Stala se novou tváří značky šampónů - Sedal, kterou propaguje spolu s Madonnou či Shakirou. Od března moderovala pořad Recurso Natural na Canalu 7, zabývající se ekologii, přírodním prostředím... Opět nezahálela a předvedla nové kolekce pro svou značku Las Oreiro. Zahrála si hlavní roli v první argentinské internetové telenovele Amanda O, po boku Luciana Castra. A taky natočila nový film, Música en Espera, spolu s Diegem Perettim a Normou Aleandro, který měl premiéru v březnu roku 2009 a byl v té době jedním z nejnavštěvovanějších filmů v argentinských kinech. V roce 2009 Natalia řekla, že se bude věnovat filmům a to taky splnila. Natočila film Francia, kde si zahrála matku 12ti leté dcery. Další půlrok se věnovala velké propagaci filmu na světových festivalech. Navštívila Itálii, Španělsko, Brazílii i Kubu. Stala se tváří bankovní společnosti Tarjeta Naranja. Naty nezapomněla ani na Las Oreiro a nová kolekce pro holčičky od 2-10 let a dvě normální kolekce byly přidány do obchodu v Palermu.
V březnu-květnu roku 2010 Natalia natáčela film Miss Tacuarembó, ve kterém si zahrála hlavní roli. Je to muzikál, komedie s příběhem o Natalii, vyrůstající v 80. letech a snící o stání se hvězdou. Tento film byl uveden v červenci stejného roku do kin a sklidil značný úspěch. V červnu téhož roku měl film Francia konečně svou premiéru v Argentině. Natalia v několika rozhovorech řekla, že teď ji uspokojují filmy a do televize se vrátí zřejmě v roce 2011.
Natalii ale filmy tak pohltily, že hned ze začátku roku 2011 si zahrála ve filmu Infancia Clandestina a o měsíc později ve filmu Mi primera boda, který měl premiéru v září a obdržel velmi dobré kritiky. To zdaleka nebylo vše, co Natalia v tomto roce podnikla. Po filmech moderovala populární argentinské ceny "Martín Fierro", stala se tváří světoznámé značky L'Oreal Paris a v červnu odletěla na tři měsíce do Kolumbie, kde natáčela minisérii Lynch od kanálu Moviecity. Seriál měl premiéru v březnu 2012 v mnoha Latinskoamerických zemích. Tím nejdůležitějším momentem roku 2011 bylo Nataliino otěhotnění. V březnu počala se svým manželem své první dítě a ke konci roku oslavili 10. výročí svatby. Merlín Atahualpa, syn Natalie a Ricarda se narodil 26. ledna 2012.
Po narození syna měla nastat hodně dlouhá odmlka, jak Natalia slibovala. Dlouho bez práce však nevydržela a již měsíc po porodu začala propagovat seriál Lynch. V květnu odletěla na francouzský mezinárodní filmový festival v Cannes a zúčastnila se tak světové premiéry filmu Infancia clandestina. Zazářila také jako hvězda značky L'Oreal Paris na červeném koberci festivalu. O dva měsíce později natáčela v Buenos Aires a Bariloche film Wakolda, který vypráví o německém nacistovi Mengele, který prováděl pokusy na lidech. Film měl světovou premiéru v roce 2013 na festivale v Cannes. Sotva Natalia skončila s natáčením filmu, odletěla s manželem a synem do Bogoty, Kolumbie, aby natočila pokračování seriálu Lynch. Naty mnohokrát vyzdvihovala ochotu svého manžela, díky němuž mohla pracovat a o pauzách být se synem Merlínem. Na konci listopadu Natalia potěšila své ruské fanoušky, svou návštěvou a vystoupením na hudební show Super Diskotéka 90. let. Krátce po návratu byla oceněna za svou roli ve filmu Infancia clandestina cenou za Nejlepší herečku na cenách Sur. Po několika ročním odmítání nabídek na natáčení telenovel Natalia nakonec přijala nabídku Adriana Suara a ke konci roku 2012 začala natáčet telenovelu Solamente vos pro Canal 13, kde si zahrála kadeřnici Auroru Andres, která touží po lásce a rodině. Za tuto roli byla v květnu 2014 oceněna druhou soškou Martína Fierra v kategorii Nejlepší komediální herečka a sama telenovela vyhrála cenu za Nejlepší komediální seriál.
Natalia se během natáčení telenovely zúčastnila projektu Dar la teta es dar lo mejor de vos (Kojit je dát z tebe to nejlepší) od Unicefu, pro který nafotila fotky, kde kojí syna Merlína a propagovala tak prodloužení kojení novorozenců. Náročný natáčecí rok na chvíli přerušila a v prosinci se vydala na hudební turné Tour Hits 2013, při kterém vystoupila na třech koncertech v Rusku a jednom v Polsku. Koncertovala po dlouhých 8 letech. Při druhém moskevském koncertě na pódium za Natalii přišel téměr dvouletý syn Merlín a tak ho poprvé spatřil celý svět. Předtím ho slavní rodiče přes fotografy schovávali. Natalia se stala tváří uruguayské parfumérie San Roque, následující rok také tváří zdravých nápojů značky Terma a barev na vlasy firmy Schwarzkopf.
Následující rok si Natalia chtěla odpočinout, ale hodně cestovala a nakonec i pracovala. První cestou v roce 2014 byla dovolená v USA, následovala cesta do Panamy, Neměcka, Ruska atd. Rusko navštívila v roce 2014 dvakrát. Cílem dubnové náštěvy bylo vystoupení na hudební akci Super Diskotéka 90. let, v listopadu se do Ruska vydala kvůli svému největšímu hudebnímu turné, kdy procestovala Rusko a vystoupila na 16 koncertech turné Nasha Natasha Tour 2014, kde zazpívala své největší hity a pár nevydaných songů. Na turné Natalii doprovázel režisér a kamarád Martín Sastre, aby o turné natočil dokument. Natalia v tomto roce stihla natočit krátkometrážní filmy od Martína Sastre a to Protocolo celeste a 100 anos de cine argentino a byla oceněna cenou Condor de Plata za roli ve filmu Wakolda. Na rok 2015 měla naplánováno natočit 4 filmy, mezi nimi film o životě zesnulé zpěvačky Gildy a film o životě bojovnice Juany Azurduy. Náhle však přišla nabídka od televize Telefe být součástí televizního seriálu Entre Caníbales (Mezi násilníky), dramatu plného pomsty a napětí, a Natalia se tak znovu neplánovaně vrátila do televize. I když byl seriál předčasně zkrácen a ukončen, mluvil totiž o tématu násilí na ženách, na což se argentinské publikum nechtělo dívat ve zprávách i v seriálu, za roli Ariany v Entre Caníbales Natalia získala sošku Martín Fierro jako nejlepší herečka v květnu 2016. Natalia se znovu stala tváří značky Las Oreiro a každý rok se sestrou představila dvě nové kolekce. V prosinci 2015 se měla vrátit do Ruska s turné Fiesta Tour, které bylo ale zrušeno kvůli neshodám s organizátory. Na konci roku si Natalia začala plnit sen, který si naplno užila od dubna 2016, kdy se vtělila do těla zesnulé zpěvačky cumbii, Gildy, a zahrála si ve filmu Gilda, no me arrepiento de este amor, který vidělo v argentinských kinech, od zářijové premiéry, za 4 měsíce, téměř 1 milion diváků. S filmem vyšlo i CD, kde Natalia přezpívala písně Gildy a kterým potěšila spoustu svých fanoušků. Do Ruska se Oreiro vrátila na konci roku 2016 s turné Cumbia & Hits, kde zazpívala písně Gildy a několik svých největších hitů. Po 16 letech také koncertovala ve svém rodném Montevideu na vyprodaném koncertě zmiňovaného turné 19. prosince 2016.
S koncerty pokračovala i v dalším roce, kdy s turné Cumbia & Hits navštívila pár festivalů a vystupovala s kapelou na soukromých firemních nebo narozeninových akcích. Ke svému hlavnímu povolání herečky v roce 2017 ani nepřičuchla a věnovala se spíše hudbě, reklamním kampaním a charitativním akcím. V březnu 2017 Natalia podpořila premiéru filmu I am Gilda na filmovém festivale v Miami a za roli Gildy byla oceněna soškami Premios Sur, Cóndor de Plata a Premios Platino, kde hlasovala veřejnost. V červenci Natalia moderovala prestižní předávání "Latinskoamerických Oscarů" cen Premios Platino ve španělském Madridu a s Unicefem se podívala do africké Keni. Své 40. narozeniny strávila s rodinou na dovolené v Mexiku.
Na stříbrné plátno se Oreiro vrátila s rolí Pilar a filmovou komedii Re Loca v roce 2018, kdy si také splnila další sen a zazpívala vedlejší song pro Mistrovství světa ve fotbale, které se konalo v Rusku. Natalia získala dvě ceny za svou uměleckou kariéru, jednu na Kid's Choice Awards v Argentině a druhou Kikito de Cristal v Brazílii. Snů není nikdy dost a proto Natalia pracovala na tom, aby se začal natáčet seriál Grisel, který sama napsala a chtěla být i jeho producentkou. Byl natočen jen trailer, který byl představen v Los Angeles, ale z natáčení seriálu bohužel sešlo. Natalia se však v roce 2018 vrátila ke zpěvu a nazpívala několik songů, hlavním byl ten k Mistrovství světa ve fotbale, nazvaný United by love nazpívaný španělsko-rusko-anglicky. Konec roku Oreiro oslavila v Polsku, kde vystoupila na silvestrovské show v polských Tatrách se svými největšími hity před 100 000 lidmi.
S hudbou pokračovala i nadále a v březnu 2019 se vydala na další velké turné, nazvané Unforgettable Tour 2019. Turné se konalo hlavně v ruských městech a v Bělorusku, a poprvé se Naty podívala také do Moldavska a Arménie. Hudbu na chvíli zase vyměnila za herectví a natočila filmy Hoy se arregla el mundo, La Noche Mágica a Reinas Salvajes, který se skoro celý natáčel v horách v Mendoze.
Natalia také oprášila zkušenosti z moderování a konečně dostala pořádnou příležitost. Moderovat talentovou soutěž Got Talent ve své rodné Uruguayi. Pořad se natáčel od začátku roku 2020, kdy Natalia měla také vyrazit na další koncertní turné. To dostalo název 20 anos juntos (20 let spolu) a mělo se konat v březnu 2020. Bohužel však Naty neměla štěstí na pořádající agenturu a kvůli ní bylo turné zrušeno. Nepomohla tomu ani začínající pandemie. I přes tu Natalia podpořila spoustu projektů, organizací a věnovala se charitativním pořadům. Během pandemie si Naty našla nový, pro ni velmi nezvyklý koníček, založila si účet na Instagramu, který ji hned pohltil. Jako jedna z mála slavných osobností, vždy věnuje část svého volného času, aby přes Instagram komunikovala se svými fanoušky. V moderování pořadu Got Talent Uruguay byla Natalia tak skvělá, že dostala možnost moderovat i druhou řadu, která se začala natáčet v únoru 2021. Natalia si poprvé zahrála negativní roli a to v mini seriálu Iosi, el espía arrepentido, který vypráví o teroritstickém útoku na židovské centrum v Buenos Aires. Pro Naty a její kariéru byla velmi zásadní role Evy Peron v seriálu Santa Evita. Jak Natalia řekla: <>"Hrát Evitu je největší výzva v celé mojí kariéře.". Po dlouhé přípravě se seriál začal natáčet v dubnu roku 2021...


Poslední aktualizace: 12.4.2021


back