Natalia
Diskografie:

Oficiální CD

Natalia Oreiro
Tu veneno
TurmalinaDebutové CD


Díky velkému úspěchu písně Que si, que si z filmu Un Argentino en New York byla Natalii nabídnuta možnost od společnost BMG natočit debutové CD. Producentem CD se stal Pablo Durand. CD se nahrávalo v první polovině roku 1998 ve studicíh v Buenos Aires a na Miami na Floridě. Pro CD byl vybrán jednoduchý název - Natalia Oreiro, jelikož se jednalo o první debutové CD zpěvačky.


Obsah
Pro CD bylo nahráno 11 písní, dvanáctá píseň je bonusová a jde o píseň Que si, que si z filmu Un Argentino en New York. Písně se nesou v latinském stylu, nechybí ani dvě balady. Sedm písní pro Natalii složila dvojice Pablo Durand a Fernando Lopez Rossi, autoři hitu Que si, que si. Romantickou baladu Me muero de amor napsala známá skladatelská dvojice Claudia Brant a Coti Sorokin. Claudia Brant společně s Marcelem Wengrowskym se také autorsky podíleli na písni Nada mas que hablar. Na písni Huracán se podíleli tři autoři a píseň Valor pro Natalii složil i otextoval Donato Poveda. Na finálové verzi CD spolupracovali i Afo Verde, který měl na starosti aranžmá písní, a Ed Calle, známý newyorský saxofonista.

Písně z CD Natalia Oreiro byly použity v telenovele Muňeca Brava, kde Natalia v letech 1998-1999 hrála hlavní roli. Píseň Cambio Dolor se stala znělkou telenovely a balada Me muero de amor byla milostným tématem hlavních představitelů.


Tracklist
01. De tu Amor (3.54)
Lopez Rossi – Durand
02. Uruguay (3.53)
Lopez Rossi - Durand
03. Se pego en mi piel (4.03)
Lopez Rossi - Durand
04. Me muero de amor (3.55)
Claudia Brant – Coti Sorokin
05. Cambio dolor (4.05)
Lopez Rossi - Durand
06. Valor (3.12)
Donato Poveda
07. Sabrosito y dulzon (3.56)
Lopez Rossi - Durand
08. Vengo del Mar (3.33)
Lopez Rossi - Durand
09. Huracán (3.31)
Iacopetti – Serna – Tito Romeo
10. Nada mas que hablar (3.18)
Wengrowsky – Tomas - Brant
11. Y te vas conmigo (3.33)
Lopez Rossi - Durand

Bonus track:
12. Que si que si (3.01)
Lopez Rossi - Durand

Total time: 44.14


Obal
Natalia se na obal svého debutového CD nechala vyfotit jako princezna. Celkem je v bookletu CD použito 11 fotek Naty. Fotografem byl Claudio Divella a design pro booklet vytvořila dvojice grafiků Scherman a Veraldi. Celý booklet se nese v odstínu růžové a je doplněn o zajímavé grafické detaily. Na CD jsou také texty ke všem písním, technické detaily o výrobě CD i vřelé poděkování Natalie spoluautorům, rodině a fanouškům.

Pro mezinárodní edici CD byl vytvořen nový cover a booklet, ve kterém se nyní nachází sedm fotek Natalie, z nich čtyři jsou černobílé. Booklet postrádá texty písní.Vydání
Prvním singlem určeným k propagaci CD byl song De tu amor, vydaný v létě (v Argentině v zimě) 1998, ke kterému byl natočen i videoklip. V Argentině bylo CD Natalia Oreiro vydáno 14. července 1998. Díky velkému úspěchu telenovely Muňeca Brava v zahraničí bylo CD vydáno mezinárodně v letech 1999 a 2000. Obsah CD je naprosto stejný, liší se pouze obal.Prodejnost
Hned během prvního týdne prodeje se v Argentině prodalo neuvěřitelných 60.000 kopií CD. Celkem se v Argentině prodalo více jak 400.000 CD. Ve zbytku latinské Ameriky se prodalo 200.000 kopií. Ve Španělsku se prodalo 300.000 kopií CD a v zemích Východní Evropy to bylo dalších 700.000 (v České Republice se prodalo 85 tisíc kusů CD, v Polsku 150 tisíc). Celkem se tedy prodalo přibližně 1.600.000 CD a díky tomu bylo CD oceněno deseti platinovými deskami.CD singly
De Tu Amor
Je to první singl určený k promu CD. Byl vydán v létě 1998 a do argentinské Singles TOP 100 Chart se dostal 27. září 1998 a byl nasazen na 56.místo. Nejlépe se singl umístil na třetí příčce a celkově se v hitparádě držel 26 týdnů až do 14. března 1999. Singl byl také velkým hitem v Chile i Španělsku.

Cambio Dolor
Druhým singlem v Argentině se stala znělka telenovely Muňeca Brava Cambio Dolor. Song byl nasazen na 52.místo do argentinské TOP 100 hitparády 24. ledna 1999. Píseň se dostala až na páté místo a celkově se v hitparádě udržela 19 týdnů do 23. května 1999. Cambio Dolor se stalo ohromným hitem v mnohých zemích Západní Evropy, kde se vysílala telenovela Muňeca Brava. Hitem číslo jedna byla píseň i v Izraeli a Rusku, stejně tak jako ve všech dalších světových zemích, kde se telenovela vysílala.

Huracán
Třetím singlem z CD se stala píseň Huracán, která se do hitparády Singles TOP 100 dostala 28.března 1999 na posledním místě. Song byl ale tak úspěšný, že se probojoval až na devátou příčku a nakonec se v hitparádě udržel 24 týdnů až 29. srpna 1999 vypadl. Song byl velice úspěšný i v zemích latinské Ameriky, jako Chile i Mexiko. Ve Španělsku byla píseň vybrána do prestižního pořadu Gala De La Hispanidad, kde jí Natalia osobně prezentovala.

Me Muero De Amor
Posledním singlem z CD se stala tato romantická balada, která byla nasazena na 44.příčku hitparády TOP 100 25. července 1999. Píseň byla tak úspěšná, že se v hitparádě držela neuvěřitelných 38 týdnů a na nejlepší pozici se umístila na 4.místě. Píseň byla obrovským hitem i v zemích Východní Evropy, Latinské Ameriky, ale také Německu, Rusku i Izraeli.


Videoklipy
De Tu Amor
Videoklip k prvnímu singlu z CD Natalia Oreiro, který vyšel v létě 1998 a stal se propagací nového CD začínající zpěvačky. Videoklip neobsahuje žádný děj, jde pouze o různá převtělení Naty od barokní dámy přes hráčku amerického fotbalu po svůdnou sexy dračici.

Cambio Dolor
Tento videoklip byl natočen jako znělka telenovely Muneca Brava, ale zároveň se stal i dalším oficiálním videoklipem (narozdíl od jiných znělek telenovel Natalie). Naty v jednom z rozhovorů řekla, že když videoklip natáčela, tak jí režisér pouze řekl ať je přirozená a ať tančí a zpívá jak to cítí, a sestříhaný výsledek můžeme vidět sami. Videoklip vyšel s premiérou telenovely Muňeca Brava ke konci roku 1998.

Me Muero De Amor
Poslední videoklip z CD Natalia Oreiro. Tento klip a zároveň i singl vyšel v roce 1999 a byl natočen během natáčení telenovely Muneca Brava. Videoklip natočil uruguayský režisér José Luis Mazza a klip se natáčel v San Martin v Andách. Je to první videoklip, který vypráví určitý příběh, a shoduje se i s textem písně.Ocenění
CD bylo v Argentině oceněno dvěmi platinovými deskami za prodejnost. V mnohých Evropských zemích, Rusku i Izraeli stejně tak i v Latinské Americe bylo CD oceněno zlatou nebo i platinovou deskou za prodejnost.


BookletDruhé studiové CD


Když Natalia Oreiro dostala na začátku roku 2000 ocenění Osobnost roku, oficiálně oznámila, že pracuje na svém novém CD. Natalia vzala natáčení CD velice vážně. Nejenom, že začala brát hodiny zpěvu u Gabriely Torres, spojila se také s hudebními profesionály. Album se natáčelo převážně ve studiích v Los Angeles. Část byla také natočena ve Španělsku v Seville, a také v Argentině v Buenos Aires. Natáčení probíhalo po dobu několika měsíců v první polovině roku 2000. Na albu se mísí jak prvky popu a rocku, tak také flamengo, candombe a balady. CD s názvem Tu Veneno vydala společnost BMG a producentem se stal Pablo Durand, producent prvního CD.

V červnu 2000 se v argentinských médiích objevily informace týkající se chystaného alba Natalie Oreiro. Album, které nese název Tu Veneno, by podle nich mělo obsahovat 14 písní a potvrzené jsou songy s názvy Tu Veneno, Rio de la plata, jež je autobiografickou písní, cover písně Ramito de violetas, a song Que pena que me das, kterou pro Natalii napsal hudebník Andres Calamaro. Možný je také duet se zpěvákem kapely Los Rodriquez.
V interview pro týdeník Gente Natalia k CD řekla: „Trénuji zpěv s mojí profesorkou Gabrielou Torres, která mě naučila metodu zpěvu, kterou používají i zpěváci opery. Styl celého alba je v latino pop-rock.“ A k porovnávání se zpěvačkou Thalií se Natalia vyjádřila: „Konec s porovnáváním. já mám třeba hrozně ráda Shakiru, ale to neznamená, že chci být nová Shakira. Chci, aby mě lidi brali prostě jako Natalii Oreiro.“ Bylo také zmíněno, že album by mělo být živě představeno na koncertech v Gran Rex.
21. června 2000 poprvé v argentinských rádiích zazněla píseň a titulní skladba nového CD Tu Veneno. Vydání alba bylo ohlášeno na srpen a byl také zvěřejněn plný a oficiální tracklist s 15 písněmi.


Obsah
Album obsahuje celkem 15 písní, z nichž dvě jsou covery. Anglická píseň We are all alone, kterou napsal Bob Scaggs, byla pro CD poprvé přeložena do španělštiny. Druhý cover je píseň s názvem Un ramito de violetas z repertoáru španělské zpěvačky Cecilie z roku 1975. Andrés Calamaro, argentinský rocker, napsal speciálně pro Natalii píseň Que pena me das. Převážná část písní byla pak složena skladateli Fernando Lopez Rossi a Pablo Durand, kteří s Naty pracovali na jejím prvním CD. Výjimkou je píseň Como te olvido, kterou napsala autorka hitu Me muero de amor Claudia Brant. Facundo Monti napsal na Nataliin námět píseň Rio de La Plata o jejím životě a rodné zemi. Sama Natalia se na několika písních také podílela autorsky. Spolupracovala na textech k písním Estamos Todos Solos a Basta De Ti.

V roce 2001 zazněla píseň několikrát v argentinské telenovele Luna Salvaje. V roce 2002 byla píseň Caliente vybrána do amerického filmu Ghost Ship, kde zazněla v jedné scéně. Písně Tu Veneno a Febrero byly použity v roce 2005 v rusko-argentinském seriálu Al Ritmo del Tango, kde Natalia představovala hlavní roli.


Tracklist
01. Tu Veneno (3.00)
Fernando Lopez Rossi
02. Rio de La Plata (4.33)
Facundo Monti
03. Como te olvido (3.44)
Claudia Brant
04. Luna Brava (4.14)
Javier Perez Alvarez
05. Aburrida (3.40)
Fernando Lopez Rossi
06. Estamos todos solos (We are all alone) (3.40)
Rolly Hernandez - Natalia Oreiro - Fernando Lopez Rossi
07. Gitano Corazon (3.06)
Claudia Brant - Marcelo Berestovoy
08. Febrero (4.37)
Afo Verde - Pablo Durand
09. Donde ira (5.01)
Afo Verde - Pablo Durand
10. Basta de ti (3.30)
Natalia Oreiro - Fernando Lopez Rossi
11. Mata y Envenena (4.49)
Fernando Lopez Rossi
12. Si me vas a dar tu amor (4.41)
Fernando Lopez Rossi
13. Que pena me das (3.30)
Andres Calamaro
14. Un ramito de violetas (4.32)
E.Sobredo
15. Caliente (3.27)
Coty Sorokin - Pablo Duchovny

Total time: 60.08


Obal
Temný obal CD byl vytvořen grafickou společností Dragpro podle námětu samotné Natalie. Fotky nafotil Juan Martín Salvarredy a o design bookletu se postarala Andrea Cardinall. Pro CD bylo vytvořené speciální logo představující „Tu Veneno“. Toto logo se objevuje i ve videoklipu Tu Veneno, při koncertech v Buenos Aires a Natalia si také nechala udělat přívěsek, který použila k promu CD. Na obale je šest fotek Naty, z nichž dvě jsou počítačově upraveny. Sedmá fotka je fotka z Nataliina rodinného fotoalba. Je použita v sekci, kde Natalia děkuje za spolupráci na CD. V bookletu jsou slova ke všem písním a další nezbytné vydavatelské detaily.


Vydání
Singl se stejnojmenným názvem jako CD vyšel v Argentině 26. června 2000. Ihned se stal hitem číslo jedna v hitparádách. K singlu byl natočen také videoklip jako promo při příležitosti vydání CD. CD Tu veneno vyšlo v Argentině 8. srpna 2000.


Prodejnost
V Argentině se CD prodalo 600.000 kopií. O neuvěřitelných 200.000 kopií více se prodalo ve Španělsku. V Evropě se prodal jeden milion a půl CD (v České Republice se CD prodalo 45.000), v Asii to bylo 500.000 a v Jižní Americe (bez Argentiny) se prodalo 250.000 kopií. Celkem se tedy prodalo přibližně 3.650.000 kopií CD, a díky tomu CD Tu Veneno získalo 20x platinovou desku celosvětově.


CD singly
Tu Veneno
Je to první singl z CD, vydaný byl 26. června 2000. Singl se stal ihned písní číslo jedna v prestižní hitparádě Billboard Latino. Do Argentinské Singles TOP 100 Chart se píseň dostala 9.7.2000 a začala na 17.místě. Ihned po týdnu se však vyhoupla na první místo. V hitparádě se Tu Veneno drželo neuvěřitelných 36 týdnů, až do 4.3.2001. Tu Veneno singl se stal také velkým hitem i ve Španělsku a navíc ve většině zemí východní Evropy.

Rio De La Plata
Druhý singl z desky se do TOP 100 hitparády dostal 19.11.2000, a byl zařazen na 52.místo. Singl se dostal až na osmé místo a pozici v hitparádě si držel celých 25 týdnů. Vypadl až po 4 měsících, 29.4.2001. V Billboard Latino se píseň umístila na prvním místě.

Como Te Olvido
Třetím singlem se stala balada, která se do argentinské TOP 100 dostala 18.3.2001 na 92.místě. Píseň se probojovala na 15.místo a udržela se v hitparádě 26 týdnů do 2. září 2001. V latinskoamerické TOP 20 Charts se Como Te Olvido umístilo na 11.místě a to 20. června 2001. V hitparádě Billboard Latino se singl dokonce vyšplhal až na 5 příčku. Píseň byla velkým hitem i v Chile, Peru, Španělsku i Rumunsku.

Un Ramito De Violetas
Posledním singlem vydaným v Argentině se stala opět balada. V Latino Billboard hitparádě se song umístil na 14 místě. 22.7.2001 se singl umístil na 39.místě latinskoamerické TOP 40 a ve stejný den byl nasazen i do hitparády TOP 100 Singles Argentina. Po 18 týdnů singl bojoval a nejlépe se umístil na 47 místě. Nakonec vypadl 11.listopadu 2001. Singl slavil úspěchy také ve Španělsku.

extra: Basta De Ti
Tento singl byl vydaný pouze ve Španělsku v roce 2001 a ve stejný rok také v Řecku. Ve Španělsku se do hitparády dostala remixová verze písně. V Řecku byl song přezpíván jako duet s Nikosem Korkoulisem a takto se umístil v řeckých hitparádách.


Videoklipy
Tu Veneno
První videoklip a zároveň propagace CD Tu Veneno, který se do televizí dostal v červnu roku 2000. Videoklip byl natočen ve studiích v Los Angels americkými režiséry Aaronem White a Joem Russo. Naty chtěla mít ve videoklipu i svoji kapelu a chtěla, aby byl videoklip plný střihů. Taky si tak trochu splnila svůj sen a to stát se hrdinkou komixu, jelikož ve videoklipu se prolíná příběh komixové hrdinky Natalie bojující proti zlu. Celý klip se stejně jako píseň nese ve svižném tempu. Naty se ve videoklipu ukázala jako sexy wamp s novou imagí inspirovanou americkou modelkou Betty Page.

Rio De La Plata
Druhý videoklip se natáčel 25. a 26. listopadu 2000 v Montevideu v Uruguayi. V TV se klip začal vysílat začátkem roku 2001. Videoklip natočil uruguayský režisér José Luis Mazza. Klip vypráví o Natálčině životě, o místě, odkud pochází a jejím dětství. Je v ní typický uruguayský rytmus "Candombe", je současně nostalgický i optimistický, protože je to autobiografický videoklip.

Como Te Olvido
Poslední videoklip z CD se může pochlubit náročnou výpravou, která si vysloužila ocenění Venite Awards 2001 za nejlepší videoklip roku. Naty videoklip natočila 16. března 2001 v Rumunsku na hradě Bran, kde podle pověstí sídlil hrabě Vlad Napichovač neboli Drákula. Klip vypráví příběh dívky, která utíká před pronásledovateli do tajemného zámku, kde je však lapena a stává se upírem.


Ocenění
Nejvýznamnějším oceněním pro CD Tu Veneno je nominace na prestižní ceny Latino Grammy 2001. CD bylo nominované v kategorii Mejor álbum vocal pop femenino, a bylo to vůbec poprvé, kdy byl nominován uruguayský zpěvák na cenu Grammy. Na argentinských hudebních cenách Gardel 2001 získalo Tu Veneno dvě nominace. Byla jí nominace na Mejor Video - Tu Veneno, a nominace na Mejor Artista Femenina Pop, kterou Natalia 18. dubna 2001 na oficiální ceremonii v Luna Parku v Buenos Aires proměnila ve vítězství. Dalším vítězstvím je ocenění MTV 2001 Video De La Gente za videoklip Tu Veneno. Výpravný videoklip Como Te Olvido se dočkal ocenění Venite 2001 za nejlepší videoklip roku. CD Tu Veneno dostalo mnoho zlatých i platinových desek za prodejnost alba. V Argentině se Tu Veneno stalo zlaté hned šestkrát, a ve většině západoevropských zemí Tu Veneno získalo platinovou desku. V roce 2002 získalo Tu Veneno ocenění Disco de Diamante za překročení hranice tří milionů prodejnosti.


Booklet

Třetí studiové CD


Po necelých dvou letech se Natalia vrátila do hudebních studií, aby nahrála nové CD. Během ledna až května 2002 se CD natáčelo převážně ve studiích na Miami a Buenos Aires. Píseň Pasión Celeste byla natočena ve studiu v Montevideu v Uruguayi. CD je více propracované než ta předchozí, při výběru se přihlíželo i k hlasovým proporcím Natalie, takže jsou ji písně šité na míru. CD s názvem Turmalina vydala společnost BMG a producentem se stal Kike Santander.


Obsah
Na CD se nachází 11 písní, které mísí žánry popu, rocku let 70‘ a 80‘, candombe i balady. Natalia se spojila s novým tvůrčím týmem. Na čtyřech písních spolupracoval Kike Santander, autor hitu Que digan lo que quieran. Na zbytku písních pracovala celá řada dalších autorů, mezi jinými například Coti Sorokin, který pro Natalii již v minulosti napsal písně Caliente a spolupracoval na písni Me muero de amor, a jež je autorem hitu Cuesta arriba, cuesta abajo. Píseň Pasión Celeste byla napsána na počest Uruguayského fotbalového týmu, který se nominoval na finále Mistrovství světa 2002. Píseň je ve stylu candombe a napsal ji známý uruguayský zpěvák Jaime Roos. Sama Natalia se podílela na psaní textů k písním Alas de libertad a Cayendo. Romantická balada Mar je Nataliiným celým dílem.

Převážná většina písní z CD byla použita v telenovele Kachorra, kde hrála Natalia v roce 2002 hlavní roli. Píseň Cuesta arriba, cuesta abajo se stala znělkou telenovely a balada Por Verte Otra Vez byla použita jako milostné téma hlavních představitelů. Písně Amor Fatal, Alas de Libertad a Por verte otra vez zazněly v rusko-argentinském seriálu Al Ritmo del Tango, kde měla Natalia v roce 2005 hlavní účast.


Tracklist
01. No soporoto (3.26)
L y M: Andres Múnera / Fernando Tobón
02. Que digan lo que quieran (3.55)
L y M: Kike Santander
03. Amor fatal (3.06)
L y M: José Luis Arroyave / Giovani Correa
04. Alas de Libertad (4.12)
L: Natalia Oreiro, M: Natalia Oreiro / Marcelo Wengrovsky
05. Canto canto (3.25)
L y M: Kike Santander / Gustavo Santander / José Luis Arroyave
06. Cayendo (3.07)
L: Natalia Oreiro, M: Jose Gaviria / Andres Múnera / Fernando Tobón
07. Por vetre otra vez (3.26)
L y M: Kike Santander
08. Cuesta arriba, cuesta abajo (3.40)
L y M: Coti Sorokin / Matias Sorokin
09. No va mas (3.13)
L y M: Tulio Cremisisni / Kike Santander / Gustavo Santander
10. Pasion celeste (3.29)
L y M: Jaime Roos / Raúl Castro
11. Mar (4.09)
L y M: Natalia Oreiro

Total time: 39.09Obal
V bookletu CD se nachází osmistránkový komix, ve kterém se Natalia představuje jako hrdinka Turmalina. Ta se zrodila z úlomku planety Turma, který dopadl na planetu Zemi. Turmalina se snaží planetu osvobodit od nadvlády strojů a zachránit ji před ekologickou katastrofou. Komix nakreslil Danilo podle námětu i scénáře samotné Natalie. Na obal CD se Natalia nechala vyfotit jako Turmalina, tedy s černými křídly, rohy a svatozáří. Fotky nafotil Gabriel Rocca a o celou grafickou úpravu CD se postarala grafická společnost Planta Baja C. Celkově se v bookletu nachází tři fotky Natalie. Booklet obsahuje také texty všech písní a další realizační a produkční detaily. Natalia si pro fanoušky připravila nezvyklé překvapení, a to poděkování v 13 různých světových jazycích.


Vydání
Album Turmalina vyšlo v Argentině 1. června 2002. První promo singl Cuesta arriba, cuesta abajo byl vydán v červnu 2002 jako promo k CD. Druhý singl Que digan, lo que quieran byl v Argentině vydán 28. června 2002. Mezinárodně CD vyšlo 11. června 2002 v zemích: Česká republika, Slovensko, Polsko, Řcko, Rusko, Maďarsko, Rumunsko a Japonsko.


Prodejnost
V Argentině se CD prodalo celkově 200.000 kopií. Ve zbytku Jižní Ameriky se prodalo 50.000 kopií. Ve Španělsku to bylo 150.000 kopií a v zemích Východní Evropy se prodalo 450.000 CD. V České Republice se CD Turmalina stalo zlaté hned po prvním měsíci prodeje, podle oficiální CD hitparády IFPI se CD nejlépe umístilo na 7.místě v prodejnosti. V Rusku a v Asii se prodal celý jeden milión kopií CD. Celkem se Turmaliny prodalo 1.850.000 kopií celosvětově a CD bylo oceněno deseti platinovými deskami za prodejnost.


CD singly
Cuesta arriba, cuesta abajo
Tato píseň se stala hlavní melodií telenovely Kachorra, ale také prvním singlem promujícím CD. Do Argentinské Singles TOP 100 hitparády byla píseň nasazena 2. června 2002 na 66.místo. Píseň se dostala až na 18 místo po několika týdnech. Celkově se v této hitparádě song držel plných 20 týdnů až nakonec vypadl 6. října 2002. V latinskoamerické TOP 20 se singl objevil 30. června 2002. Bohužel skončil pouze na 20. místě. Píseň byla také hitem číslo jedna v mnohých evropských zemích.

Que digan lo que quieran
Druhý singl z CD byl do argentinské TOP 100 zařazen 18. srpna 2002 na 70 místo. Singl si vedl dobře a umístil se i na 17 místě. Celkově byl singl v hitparádě 29 týdnů až do 23.února 2003. Do latinskoamerické hitparády TOP 20 se song dostal 14. září 2002. Vyšplhal se až na 10.místo a celkově se v hitparádě držel 6 týdnů. Píseň se také stala nejvíce hranou písní v Chile v létě 2002. Ve Španělsku se píseň stala hymnou Gay Festivalu de Madrid 2002. Ve východní Evropě byl song velkým hitem, v Polsku se držel dlouhou dobu na první pozici.


Videoklip
Que digan lo que quieran
Jediný videoklip k CD Turmalina vypráví stejný příběh, který se nachází v bookletu CD. Videoklip se natáčel v srpnu 2002 během natáčení telenovely Kachorra. Režisérem byl Nahuel Lerena. Natalia se ve videu představuje jako ďábelsko-andělská Tumalina, která chce zastavit zlého Lorda Machinu od zničení planety Země. Video obsahuje světelné i počítačové efekty i bojovou scénu a je velice profesionálně zpracovaný.


Ocenění
Turmalina byla nominovaná ve dvou kategoriích na argentinských hudebních cenách Gardel 2003. Byla nominována jako Mejor Album Artista Femenina Pop a Mejor Video Clip. V mnohých zemích západní Evropy, Rusku a Izraeli bylo CD oceněno zlatou deskou za prodejnost.


Bookletback