Natalia
Filmografie:

Gilda, no me arrepiento de este amor - 2016“La verdadera historia detrás de la leyenda“
(Skutečný příběh za legendou)


GILDA, NO ME ARREPIENTO DE ESTE AMOR (Gilda, nelituji této lásky) je argentinský celovečerní biografický film, který vypráví životní příběh známé argentinské zpěvačky Gildy, jež tragicky zahynula při autonehodě 7. září 1996. Režisérkou filmu je argentinská režisérka Lorena Muñoz, která k filmu napsala scénář spolu s Tamarou Viñes.
Film byl natočený po dobu osmi týdnů v Buenos Aires, Argentina od 4. dubna do 27. května 2016. Film je v produkci argentinských společností Habitación 1520 (producenti Benjamín Ávila a Maxi Dubois), Telefé (Axel Kuschevatzky), Mamá Húngara a uruguayské společnosti U Films.
Hlavní roli hraje a zpívá uruguayská herečka a zpěvačka Natalia Oreiro. Gildu v mladém věku představuje herečka Ángela Torres. V dalších rolích jsou Lautaro Delgado, Susana Pampin, Roly Serano nebo Javier Drolas. V roli členů kapely Gildy jsou skuteční členové Danny de la Cruz a Edwin Manrique, kteří v roce 1996 přežili autonehodu.
Světová kinematografická premiéra snímku proběhla v Argentině 15. září 2016, tedy 20 let od tragického odchodu zpěvačky Gildy ze světa. V Argentině film distribuovala společnost Disney. V Uruguayi premiéra proběhla souběžně s tou argentinskou, 15. září 2016. V Paraguayi se premiéra konala 22. září 2016 pod společnosti Filmagic.

Promo a oficiální plakáty

K hudebnímu biografickému snímku byl společně s premiérou filmu v Argentině a Uruguayi vydán i originální soundtrack, který obsahuje 13 písní – prvních 10 písní zpívá zpěvačka Natalia Oreiro ve stejném stylu jako Gilda, poslední 3 písně pak Oreiro nazpívala v moderním znění jako tribut zesnulé zpěvačce. Soundtrack vydala společnost Sony Music 15. září 2016 fyzicky a rovněž i digitálně po celém světě (na serverech jako iTunes, Amazon, Google Play, Spotify, Youtube, aj.).


Obsah:
1. Informace o filmu
    1.1 Děj
    1.2 Hlavní postavy filmu
    1.3 Herecké obsazení
    1.4 Obecné informace
2. Produkce
    2.1 Vývoj produkce
       2.1.1 1996 - 2008
       2.1.2 2014
       2.1.3 2015
       2.1.4 2016
    2.2 Před-produkce
    2.3 Natáčení
    2.4 Post-produkce
3. Vydání
    3.1 Kinematografické vydání
       3.1.1 Argentina (Světová premiéra)
       3.1.2 Uruguay
       3.1.3 Paraguay
    3.2 Domácí nosiče
       3.2.1 Originální hudební soundtrack (Celosvětové vydání)
       3.2.2 DVD1. Informace o filmu

1.1 Děj filmu
Film vypráví životní příběh Myriam Alejandry Bianchi (Natalia Oreiro), jež pod uměleckým jménem Gilda rozjela úspěšnou hudební kariéru, která však byla na jejím vrcholu náhle ukončena tragickou autonehodou.
Film má dvě dějové linie, první z nich se soustředí na mládí Gildy (Ángela Torres), její vztah s otcem Omarem (Daniel Melingo) a matkou Titou (Susana Pampín), její inspirace pro hudební kariéru, a druhou z nich je její dospělost, kdy se potýká se sociálními a rodinnými předsudky, kdy jako učitelka ze školky sní o kariéře zpěvačky. Osudové pro ni bylo setkání s hudebníkem Totim (Javier Drolas), který ji zasvětil do světa cumbii a udělal z ní opravdovou hvězdu...

Gilda, no me arrepiento de este amor – movie stills


1.2 Hlavní postavy filmu
Myriam / Gilda – učitelka ze školky, která má stabilní zázemí, manžela a dvě děti, ale která si touží splnit svůj sen - zpívat. Její cesta ke slávě není jednoduchá...

Toti – hudební producent, ke kterému Gilda přichází na casting do sboru. Vidí v ní skrytý potenciál a chce udělat vše pro to, aby se proslavila.
Raúl – manžel Myriam, který ač ji velice miluje, nedokáže se vyrovnat s jejím snem a její touhou stát se slavnou. Žárlí na ni a na její přátelství s Totim... Tita – maminka Myriam, jež je sama koncertní pianistkou. Nelíbí se jí, že by se její dcera věnovala populární hudbě a zpívala po nocích cumbiu...
Omar – tatínek Myriam, který je jí velkou inspirací, protože spolu zpívají, hrají na kytaru a je to právě on, který jí již od mládí vede k hudbě. El Tigre – vlivný majitel sítě diskoték, na kterých se zpívá cumbia. Pro Gildu ale získat možnost pro vystoupení není vůbec snadné...1.3 Herecké obsazení
V hlavní ženské roli se ukazuje uruguayská herečka a zpěvačka Natalia Oreiro, pro kterou je film jedenáctým celovečerním snímkem kariéry. Oreiro ve filmu nejen hraje, ale také zpívá všechny písně jako Gilda.

Natalia Oreiro - Gilda
Ángela Torres - Gilda (teenager)
Lautaro Delgado - Raúl Cagnin
Javier Drolas - Toti Giménez
Susana Pampín - Tita Scioli (matka Gildy)
Daniel Melingo - Omar Bianchi (otec Gildy)
Roly Serrano - El Tigre Almada
Daniel Valenzuela - Waldo
Vanesa Weinberg - Susana


1.4 Obecné informace
Žánr: Drama / Biografický / Hudební
Délka: 118 minut
Jazyk: Španělština
Režie: Lorena Muñoz
Scénář: Lorena Muñoz / Tamara Viñes
Produkce: Habitación 1520 / Telefé / Mamá Húngara / U Films / Direct TV Latin America
Producenti: Benjamín Ávila / Maxi Dubois / Axel Kuschevatzky
Kamera: Daniel Ortega
Hudba: Pedro Onetto
Zvuk: Javier Farina
Casting: Norma Angeleri / La Casa Casting
Kostýmy: Julio Suárez
Make-up: Alberto Moccia
Kina:
Argentina 15/09/2016 (Disney)
Uruguay 15/09/2016 (Disney)
Paraguay 22/09/2016 (Filmagic)2. Produkce

2.1 Vývoj produkce
2.1.1 1996 - 2008
O filmu, kde by herečka a zpěvačka Natalia Oreiro měla hrát známou umělkyni Gildu, se mluvilo již mnohokrát od roku 1996, tedy od doby tragického úmrtí zpěvačky. Dlouhou dobu ale filmu chyběl dobrý scénář, jenž by líčil osudy zpěvačky poutavým a zajímavým způsobem a nebyl jen čistou biografií. Oreiro mnohokrát řekla, že role jí byla nabídnuta a že by si Gildu chtěla zahrát, když bude dobrý scénář.
4. září 2008 na premiéře filmu Motivos para no enamorarse oznámil režisér filmu Mariano Mucci, že nyní plánuje natáčení filmu s názvem Yo soy Gilda. K filmu řekl: „Je to projekt, na který se nyní nejvíce soustředím, dostal jsem novou verzi scénáře a chci začít natáčet co nejdříve s Natalií Oreiro jako Gildou! Jde o biografický film, který ale nevypráví příběh celého jejího života, ale zaměřuje se jenom na poslední léta. Gilda začala zpívat, když jí bylo 30 a zemřela ve věku 35, její největší sláva přišla právě v posledních dvou letech jejího života.“ Z natáčení filmu však nakonec sešlo kvůli táhlým sporům o vlastnická práva na životní příběh zesnulé zpěvačky.

2.1.2 2014
Po dlouhých letech, kdy se zdálo, že z natáčení filmu sešlo kompletně, argentinská režisérka Lorena Muñoz překvapila novinkou, jíž zveřejnila 5. července 2014 v rozhovoru pro rádio Rivadavia: „Momentálně pracuji na první verzi scénáře k filmu Gilda, jíž bude hrát Natalia Oreiro, která se podílí na projektu nejen herecky a hudebně, ale také pomohla k získání práv pro natáčení. Film by se měl natáčet v dubnu a květnu 2015.“ Dále bylo oznámeno, že premiéra filmu by mohla proběhnout v srpnu 2016. Muñoz byla v květnu 2014 vybrána ze stovky argentinských filmových projektů Ministerstvem Kultury (El Ministerio de Industrias Culturales de la Ciudad Autónoma de Buenos Aires), aby odcestovala na festival v Cannes, kde se mohla setkat s producenty a distribučními společnostmi v rámci Marché du Film a navázat tak kontakty pro další vývoj a natáčení svého filmového projektu. Jednou z produkčních společností filmu bude argentinská společnost Habitación 1520, jež stojí mimo jiné i za úspěšným snímkem Infancia Clandestina z roku 2011.
První oficiální tisková konference k filmu Gilda, No me arrepiento de este amor se konala v úterý 9. září 2014 v 18 hodin v budově Samsung Studio v Buenos Aires, Argentina. Tiskovou konferenci zahájila sama hlavní protagonistka Natalia Oreiro, která živě za doprovodu kytaristy Lea García zazpívala známý hit No me arrepiento de este amor, jež dal název i samotnému filmu. Konference se dále zúčastnili režisérka Lorena Muñoz a producenti Benjamín Ávila a Maxi Dubois.

Oreiro, Muñoz, Ávila & Dubois na tiskové konferenci v Buenos Aires (9-9-2014); Oficiální promo plakát

Režisérka filmu, která je sama fanynkou Gildy, řekla: „Během posledních několika let bylo 5 nebo 6 producentů, jež se pokusili získat práva na film. My jsme práva získali až po představení scénáře Fabriciovi Cagnin, synu Gildy, Totimu Giménez, autorovi písní a skladateli Gildy, a Raúlu Cagnin, jejímu exmanželovi,“ vysvětlila. Oreiro dodala, jak majitele práv přesvědčili: „Bylo to něco velmi přirozeného a příjemného; napsali jsme Fabriciovi, jak vidíme jeho maminku a naše důvody proč chceme, aby byl film natočen. Lorena se pak s Fabriciem sešla a on jí řekl, že je čas, aby byl film natočen, že věří jejím úmyslům a že chce, abych Gildu představovala já.“ Oreiro dále řekla k hudební stránce filmu: „Písně budu zpívat já, ale jako Gilda, nebudou to mé verze písní. Ale také tam bude slyšet její hlas, protože je to něco, co budou její fanoušci chtít slyšet.“ Muñoz dále mluvila o počátcích projektu: „Mluvila jsem se spoustou lidí, kteří se s ní znali, a to byl můj počáteční bod, kde začít psát příběh. Je zde hodně situací, které lidé neznají, a myslím, že jsou to právě tyto situace, které z ní dělají člověka. Psala jsem příběh a zároveň jsem byla v úzkém kontaktu s Natalií; volala jsem jí, vyprávěla jí a vše jsme diskutovaly. V jeden moment bylo velice těžké myslet na Gildu bez toho, abych nemyslela na Natalii. Film je kombinací melodramatu a muzikálu, kde písně doplňují příběh. Příběh se převážně odehrává v letech 1990 – 1996, ale je v něm hodně vzpomínek na mládí Gildy, na její vztah s otcem, s dětmi, nebo s exmanželem.“ Oreiro mluvila i o tom, že je koproducentkou filmu: „Jde o něco tak osobního představovat Gildu, že když mi bylo nabídnuto film produkovat, dostala jsem strach. Ale zvážila jsem to a po nějakém čase jsem souhlasila, protože to bylo něco, po čem jsem sama toužila.“ Premiéra filmu byla předběžně naplánovaná na rok 2016, tedy na 20. výročí úmrtí zpěvačky. Oreiro dodává: „Z osobní stránky jsem moc ráda, protože se mi Gilda a její tvorba líbí. Z profesní stránky je to pro mne velká výzva, ale je to něco, co jsem chtěla udělat již od svých dvaceti let. Náš scénář je specifický, protože každý zná mýtus, jímž se Gilda stala, ale lidé neznají jaká Myriam (skutečné jméno Gildy) opravdu byla jako žena, matka, kamarádka…proto si myslím, že natočíme takový film, o kterém jsem vždy snila.“ Na konferenci byl také představen první promo plakát k filmu, na němž je Oreiro zachycena jako Gilda podle jedné z vůbec nejslavnějších fotek zpěvačky.
Producent filmu Benjamín Ávila řekl v rozhovoru pro noviny La Gaceta z 1. listopadu 2014: „Bude to film nejvyšší kvality, z estetického i dramatického hlediska, který se zaměřuje víc na lidskou stránku než na hudební hvězdu. Natáčení je naplánované na září 2015.“

2.1.3 2015
Herečka Natalia Oreiro se 21. ledna 2015 zúčastnila akce společnosti Terma, kde k filmu prozradila: „S natáčením začneme v posledních měsících letošního roku. Jsem nadšená, protože jsem měla Gildu velice ráda jako umělkyni.“
O plánovaném natáčení filmu mluvila Oreiro 16. května 2015 v rozhovoru pro rádio Once Diez, kde řekla: „Kvůli aktuálnímu natáčení telenovely Entre Caníbales budeme zkoušet na natáčení filmu až v lednu příštího roku a natáčení je naplánované na únor a březen. Premiéra bude v srpnu 2016.“
V den narozenin Natalie Oreiro, 19. května 2015, byla zveřejněna oficiální stránkou Facebooku filmu nová fotka a filmové logo, které ukazuje, že název byl zkrácen pouze na No me arrepiento de este amor.
14. července 2015 bylo vyhlášeno výběrové řízení na role ve filmu, které zprostředkovává agentura La Casa Casting. O jaké role se jedná zatím nebylo dále zveřejněno. Začátkem srpna pak bylo dále oznámeno, že do jedné role je zamýšlen argentinský herec Pablo Rago, který si s Oreiro zahrál již v roce 2002 v telenovele Kachorra a v roce 2012 v seriálu Lynch. Natáčení bylo oznámeno na období mezi březnem a květnem 2016.
V rozhovoru pro magazín Rumbos z 21. srpna 2015 odpověděla Natalia Oreiro na otázku, jak to s natáčením filmu vypadá: „Podařilo se nám získat práva na film, což bylo to nejkomplikovanější. Začneme zkoušet s režisérkou Lorenou Muñoz v lednu 2016 a natáčet budeme v únoru a březnu, abychom film mohli představit v srpnu, kdy to bude 20 let výročí její smrti. Mám od této práce hodně očekávání, protože jsem do celého procesu dala hodně. Pro mě byla Gilda modelem, v osobním i profesním životě.“
29. srpna 2015 bylo oznámeno, že jednu z hlavních rolí by si ve filmu měl zahrát argentinský herec Roly Serrano.
V úterý 22. září 2015 mluvila herečka Natalia Oreiro v rozhovoru pro televizi Magazine o plánovaném filmu: „Právě jsme ve fázi před-produkce filmu No me arrepiento de este amor o životě Gildy, který budeme natáčet v únoru, březnu a dubnu a který bude mít premiéru v srpnu nebo září 2016. Je to projekt, který jsem vždycky toužila natočit. Scénář je úžasný a film natočí Lorena Muñoz, skvělá režisérka. Jde o oficiální autobiografický film, který nám povolil syn Gildy Fabricio. Písně Gildy jsem již zpívala, ale jsou to mé verze, proto nyní písně nazpívám jako ona. Je to hodně zodpovědnosti, protože Gilda byla milovanou umělkyní, ale scénář je hodně dobrý a myslím, že to je skvělý základ.“
V pátek 25. září 2015 přinesl argentinský deník Diario Crónica další informace k obsazení filmu. Již oznámený herec Pablo Rago byl potvrzen do role manažera Gildy Totiho Giménez. Manžela Gildy si zahraje argentinský herec Lautaro Delgado, jež si zahrál v roce 2009 po boku Natalie Oreiro ve filmu Francia. Gildu jako dívku by si měla zahrát herečka a zpěvačka Ángela Torres, jež hrála hlavní roli po boku Oreiro v telenovele Solamente Vos z roku 2013. Natáčení bylo oznámeno na 15. března 2016.

Nové logo filmu; Oreiro mluví o filmu (22-9-2015); Producenti filmu na castingu (17-10-2015)

17. října 2015 bylo oznámeno, že produkční tým Lorena Muñoz, Benjamín Ávila, Maxi Dubois, Axel Kuschevatzky a ředitelka castingové agentury La Casa Casting Norma Angeleri skončili první etapu castingu na hlavní role ve filmu. 22. října 2015 pak byla vyhlášena druhá etapa castingu, a to na vedlejší role a na komparz.
V pátek 6. listopadu se herečka Natalia Oreiro a režisérka Lorena Muñoz sešly v domě Oreiro s dlouholetou přítelkyní Gildy Susanou Diorio, která jim vyprávěla o tom, jaká Gilda byla nejen v profesním, ale i soukromém životě.

2.1.4 2016
V neděli 17. ledna 2016 byly oznámeny nové informace k blížícímu se natáčení filmu Gilda. Film se začne natáčet ke konci března a natáčení potrvá 2 měsíce. Na filmu se podílí produkce zemí Argentiny, Uruguaye, Peru a Paraguaye. Herec Javier Drolas nahradil v hlavní roli manažera Gildy Totiho Giméneze herce Pabla Raga. Matku Gildy si ve filmu zahraje herečka Susana Pampin, jež se objevila po boku Oreiro ve filmu Francia. Premiéra filmu by měla proběhnout 8. září 2016 s tím, že před-premiéra proběhne o den dříve. Režisérka Lorena Muñoz řekla o spolupráci s Oreiro: „Nataliina práce je neskutečná, protože ona pracuje do úmoru...vždy se do projektu plně zapojí. Je velice skromná, není to vůbec ta diva z telenovel, je velice pracovitá a dbá na všechny detaily. Je báječnou spolupracovnicí.“


2.2 Před-produkce
Film o životě zpěvačky Gildy šel do oficiální fáze před-produkce v pondělí 1. února 2016. 15. února 2016 se sešly Natalia Oreiro a Lorena Muñoz v domě Oreiro s dlouholetou kamarádkou Gildy Lili, která s nimi sdílela informace ze soukromého života Gildy a také fotky a nahrávky.
Ve středu 24. února 2016 se začaly nahrávat písně do filmu. Písně nahrávali herečka Natalia Oreiro, kterou doprovázeli skuteční členové kapely Gildy, a to Toti Giménez na klávesy, Edwin Manrrique na bubny a Danny de la Cruz na trubku. Přítomni byli také režisérka filmu Lorena Muñoz a producent Benjamín Ávila. Mimo jiné písně byla také nahrána hlavní píseň filmu No me arrepiento de este amor.

Setkání s Lili (15-2-2016); Nahrávací studio (24-2-2016); Rozhovor pro Telefé (31-3-2016)

Ve čtvrtek 31. března 2016 se herečka Natalia Oreiro sešla ve svém domě s reportérkou televize Telefé, aby spolu mluvily o filmu Gilda. „Pro mne je tento film splněným snem, to máme s Gildou společné, protože ona říkávala, že když si něco hodně přejeme, sny se nám splní, “ říká Oreiro: „Bylo zde několik režisérů, kteří se pokoušeli film natočit, ale nikdy nezískali práva na natáčení, protože Fabricio, syn Gildy, nechtěl, aby se příběh zfilmoval. Nakonec se s ním spojila Lorena Muñoz a poslala mu náš společný dopis a píseň, kterou jsem nazpívala a Fabricio se s námi sešel a získaly jsme práva na natáčení.“
Ve čtvrtek 31. března 2016 odpoledne proběhla druhá oficiální tisková konference k filmu v sále divadla Sony v Palermu v Buenos Aires, kde bylo oznámeno, že natáčení začne v pondělí 4. dubna 2016. „Čekala jsem na tento moment 20 let a věděla jsem, že jednou tento moment nastane. Jsem fanynka Gildy a vždy jsem obdivovala její vnitřní sílu jako matky a jako umělkyně,“ říká na úvod Natalia Oreiro, kterou v sále doprovázeli herci Ángela Torres, Lautaro Delgado a Susana Pampín. Dále se konference účastnila režisérka Lorena Muñoz a producenti filmu. Během konference bylo oznámeno, že skuteční členové kapely Gildy (Edwin Marcelino Manrique, Danny Davis de la Cruz Osma, Sebastián Mendoza, Manuel Vázquez, Cristian Javier Bonano a Jordan Raúl Otero Sáenz) se ve filmu také objeví, aby ztvárnili sami sebe. Dále bylo na konferenci oznámeno, že k filmu bude vydáno 2CD – první bude s písněmi Gildy přezpívané Oreiro v původním aranžmá a druhé pak v moderním znění.

Tisková konference k filmu (31-3-2016); Oreiro a Torres jako představitelky Gildy2.3 Natáčení
První natáčení den filmu Gilda, no me arrepiento de este amor byl v pondělí 4. dubna 2016. První scény natáčela Natalia Oreiro pod vedením režisérky Loreny Muñoz v interiérech domu v Buenos Aires. Ve středu 6. dubna 2016 se k natáčení přidala také herečka Ángela Torres, jež ve filmu představuje náctiletou Gildu, stejně tak jako malá Mia, která hraje Gildu ve věku šesti let.
Druhý natáčecí týden začal v pondělí 11. dubna 2016 velkou scénou v exteriéru na hřbitově Avellaneda, kde se natáčely emotivní scény z pohřbu Gildy. K natáčení se také přidali herci Javier Drolas v roli Totiho Giméneze a Susana Pampin jako matka Gildy. Do filmu již byly také natočeny scény s kapelou zpěvačky i scény s dětmi ze školky, kde Gilda pracovala před zahájením pěvecké dráhy.
Třetí natáčecí týden začal zveřejněním první fotky Natalie Oreiro jako Gildy, a to v programu Telefé Noticias 18. dubna 2016. Ve stejný den se natáčely scény v interiérech nemocnice Hospital Israelita v centru Buenos Aires. V úterý 19. dubna 2016 se natáčely scény s Oreiro z vystoupení Gildy pro živé publikum za účasti původní kapely Gildy a desítek komparzistů. Čtvrtek 21. dubna 2016 byl posledním natáčecím dnem pro herečku Ángelu Torres, která představuje náctiletou Gildu. Torres řekla: „Natáčela jsem s plným nasazením, udělali jsme mnoho dramatických scén a herecky jsem se dostala do míst, které jsem neznala a o kterých jsem hodně diskutovala s režisérkou filmu.“ V sobotu 23. dubna 2016 se natáčely scény v exteriérech s Oreiro a komparzem.

Natáčení filmu (duben 2016)

Čtvrtý natáčecí týden začal dalším natáčením hudebních scén z různých vystoupení Gildy. Štáb si pro natáčecí prostory vybral klub Montecarlo Bailable v centru Buenos Aires, který byl přetvořen do stylu devadesátých let. V úterý 27. dubna 2016 byla natočena scéna, kde Natalia Oreiro jako Gilda zpívá píseň Corazón herido s kapelou. Na natáčení filmu byl přizván také televizní štáb stanice Telefé, aby natočili rozhovor s Oreiro a záběry ze zákulisí. „Právě natáčíme se skutečnými hudebníky Gildy a je pravda, že mi několikrát řekli, že vypadám jako Gilda,“ říká v rozhovoru Oreiro: „Včera jsme natáčeli scény z autobusu před nehodou a bylo to hodně náročné, protože ti hudebníci si to prožili na vlastní kůži. Ale hodně jsme o tom mluvili, o Gildě, zpívali jsme její písničky. Je to film, který je plný radosti, hudby, ale má také svoji stinnou stránku kvůli událostem, které se staly.“
V pátém natáčecím týdnu se mimo jiné štáb vrátil k natáčení hudebních scén. V úterý 3. dubna 2016 natáčela Natalia Oreiro scény ve studiu s desítkami fanoušků před zeleným pozadím. V pátek 6. dubna 2016 se na natáčení přišla podívat také Adriana, blízká kamarádka Gildy z dětství a dospívání, která nemohla uvěřit, že je Oreiro Gildě tak podobná jak fyzicky tak duševně. V neděli 8. května 2016 vyšla reportáž z natáčení filmu v deníku Perfil. Oreiro šla v neděli 3. dubna 2016, den před začátkem natáčení, na hřbitov La Chacarita, aby navštívila hrob Gildy a dala jí na něj květiny: „Šla jsem jí požádat o svolení k natáčení, bylo to velmi emotivní, protože tam není pouze její hrob, ale také hrob její dcery a matky, jež také zemřely v autonehodě. Hodně jsem plakala,“ přiznává. Oreiro pak mluvila o natáčení hudebních scén: „Zpívám jako Gilda, stejně frázuji, intonuji a dýchám, také se snažím zpívat ve stejné tónině, protože Gilda byla velmi melodická. “ Oreiro se nejen musela naučit jinak zpívat, ale také změnit svoji postavu: „Musela jsem zhubnout, protože Gilda byla velice hubená a já měla plné ruce, boky a zadek. Neměla jsem dietu, ale přestala jsem jíst čokoládu a také jsem začala dělat speciální cvičení na ruce a boky.“ Celkem pro roli Oreiro zhubla 7 kilo. K tomu, že mnozí považují Gildu za svatou, říká: „Nevěřím tomu, že lidé mohou dělat zázraky, ale věřím v to, že když lidé v něco věří, může se to stát. Gilda si nikdy nepřivlastňovala žádné zázraky.“ Natáčení filmu již proběhlo v prostorách autodromu Buenos Aires (scény z cest a nehody), hřbitova Avellaneda (pohřeb), nemocnice Hospital Israelita a čtvri Cervecero de Quilmes (dětství Gildy natočené s herečkou Ángelou Torres), New York City (ocenění) a ve vile v blízkosti tržnice Mercado Central (rozhovor pro rádio).

Natáčení filmu (duben & květen 2016); Rozhovor pro Telefé (27-5-2016)

Již šestý natáčecí týden, od 9 do 13. května 2016, začal natáčením několika scén s Natalií Oreiro v prostorách školy Escuela N°34 Darwin. Jen o den později, v úterý 10. května 2016, byly natáčeny další hudební scény do filmu s Oreiro a kapelou. Pátek 13. května 2016 začal časně ráno natáčením scén v prostorách tržnice Mercado Central v centru Buenos Aires. Na natáčení se přišel ten den podívat také manžel Oreiro hudebník Ricardo Mollo. Renomovaný americký filmový magazín Variety zveřejnil v sobotu 14. května 2016 nové informace o filmu, jež byl prezentován pro distributory na právě probíhajícím filmovém festivalu v Cannes. Argentinská společnost FilmSharks Intl. získala mezinárodní práva na hudební drama, jež se v angličtině jmenuje I am Gilda (The Latin Music Saint). V Argentině film bude distribuovat společnost Buena Vista (Disney) s premiérou naplánovanou na 7. září 2016. V neděli 15. května 2015 v rozhovoru z předávání cen Martín Fierro Oreiro řekla, že má před sebou ještě dva týdny natáčení a že zrovna zítra jí čeká natočení scén ke slavné písni Fuiste.
V pondělí 16. května 2016 se natáčely poslední hudební scény s hudebníky Gildy. Zpěvák Javier Bonano řekl: „Jsem velice šťastný, že mohu být součástí filmu. Pro Natalii Oreiro je to perfektní role, je jako Gilda. Pokaždé, když jsme natáčeli hudební scény, měl jsem husí kůži, protože zpívá a tančí jako Gilda. Natalia je skromná a talentovaná. Nyní musíme jen počkat na premiéru filmu!“ 17. května 2016 bylo oznámeno, že instrumentální hudbu k filmu složí hudebník Pedro Onetto, jež stojí za filmovou hudbou ke snímku Infancia Clandestina z roku 2011. Ve středu 18. května 2016 přišli reportéři TV stanic TV Pública, Canal 9, Canal 13 a Teledoce (Uruguay) na natáčecí set filmu, aby natočili rozhovory s herečkou Natalií Oreiro: „Je velice těžké hrát někoho, kdo existoval a navíc někoho, koho zná celý svět, protože všichni se budou dívat na to, zda se má interpretace podobá Gildě. A nejde jen o make-up a vlasy, ale také o pohyby, tanec, hlas... chtěla bych ve svém hraní zachytit její duši,“ řekla pro TV Pública. Ve čtvrtek 19. května 2016 slavila hlavní hvězda filmu Natalia Oreiro své 39. narozeniny. Při této příležitosti byla v novinách La Nación zveřejněna fotka z natáčení, na které jsou Oreiro a Ángela Torres, které představují Gildu ve dvou věkových etapách. V sobotu 21. května 2016 se Oreiro, která zrovna natáčela další scény do filmu, telefonicky spojila s rádiem Mitre a s rádiem Continental, aby pro obě stanice poskytla nové rozhovory. „Jsem herečka a proto i změna postavy patří k mé roli. Například pro film Infancia Clandestina jsem musela přibrat 5 kilo, ale nyní, protože Gilda byla velice hubená, jsem musela několik kilo shodit. Miluji čokoládu, ale rozhodla jsem se jí omezit, což mi hodně pomohlo při shození kil,“ říká pro rádio Mitre a na otázku, zda se s Gildou někdy setkala, říká: „Bohužel ne, vím, že v roce 1996 chodila do televizních studií Canal 9, kde jsem pracovala, ale neměla jsem štěstí se s ní setkat. Ale všichni, kdo jí znají, mi říkají, jaká byla, jak se chovala, což mi hodně pomáhá k vytvoření mé postavy.“ V rozhovoru pro rádio Continental říká: „Právě končíme sedmý natáčecí týden a zbývá nám ještě osmý a poslední týden. Vše probíhá dobře, jsem velice spokojená.“ K vydání soundtracku říká: „Vydáme dvě CD, první budou písně, které jsem nahrála s původní kapelou Gildy, zpívám jako ona, stejně dýchám i intonuji. Druhé CD je tribut, jsou to její písně přezpívané do dnešní doby.“ V neděli 22. května 2016 se natáčela scéna z koncertu v Bolívii s komparzem, kde Oreiro jako Gilda zpívá píseň No es mi despedida.

Poslední natáčení s kapelou (16-5-2016); Rozhovor pro TV Pública (18-5-2016); Oficiální fotka z natáčení

Osmý a závěrečný týden natáčení filmu proběhl od 23. do 27. května 2016. Poslední natáčecí den byl v pátek 27. května 2016, kdy byla natočena noční scéna v dešti s Natalií Oreiro jako Gildou. Producent filmu Benjamín Ávila při natáčení řekl: „Tímto momentem můžeme říct, že film existuje. Je to hotová věc.“ Režisérka Lorena Muñoz dodala: „Film je výsledkem práce nás všech. Fanoušků, produkčního týmu, všech, kteří nás po celou dobu podporují. Jsem dojatá. A jak říkala Gilda, děláme to nejlepší, jak jen můžeme. Děkuji.“ Premiéra filmu byla ohlášena na 15. září 2016.
Herečka a zpěvačka Natalia Oreiro mluvila v sobotu 28. května 2016 v rozhovoru pro rádia Buenos Aires Ciudad a Radio del Plata o právě dotočeném filmu: „Jsem moc šťastná, dotočili jsme poslední scénu v dešti pouze před několika hodinami, v pět hodin ráno. V dnešní době můžeme vidět Gildu na internetu, v televizi, ale jsou to videa z vystoupení, ve filmu chceme také ukázat, jaká Gilda byla jako matka, jako učitelka, že to neměla ani v hudebním světě jednoduché, protože nebyla typově stejná jako jiné úspěšné zpěvačky, které zpívaly cumbiu.“ K natáčení říká: „Bylo to osm týdnů natáčení, již dlouho jsem netočila film po takhle dlouhou dobu. Navíc proces trval i několik měsíců před natáčením; před-produkce, přípravy, zjišťování informací...“
V sobotu 28. května 2016 večer se konala v koncertní hale Unione E Benevolenza v centru Buenos Aires oslava při ukončení natáčení filmu Gilda, no me arrepiento de este amor, kde byla přítomná hlavní herečka filmu Natalia Oreiro, herečka Susana Pampin, herci Lautaro Delgado a Javier Drolas, režisérka Lorena Muñoz a producenti filmu Benjamín Ávila a Maxi Dubois, aby odpovídali na otázky přítomných médií. „Natáčení skončilo dnes ráno a je pro mne těžké nyní oddělit to, co jsem žila dennodenně, kdy jsem se snažila vcítit do kůže Gildy, a můj skutečný život...dnes cítím velký klid, protože jsem do toho dala vše. A nejen já, ale také celý tým, je to film plný lásky, kde je drama, hudba, tanec a radost,“ řekla Oreiro. Po setkání s médii se konala oslava, při které hrála kapela písničky Gildy, které živě zpívala Oreiro a všichni přítomní s radostí zpívali do rytmu.
V neděli 29. května 2016 se Natalia Oreiro telefonicky spojila s rádiem Radio 10, aby mluvila o filmu: „V Buenos Aires je sice pochmurný den, ale já jsem šťastná, protože včera večer proběhla oslava při ukončení natáčení filmu, který je mým splněným snem,“ říká Oreiro. „Ve filmu ukazujeme mnoho etap ze života Gildy. Její dětství a mládí, kdy Gildu představuje Ángela Torres – která je úžasná – a pak samozřejmě celý její život v dospělosti, její vztah s rodinou, její cestu k hudbě a její poslední čtyři roky života, kdy se stala slavnou i za hranicemi Argentiny.“ K produkci filmu říká: „Původně jsem měla být i producentkou filmu, ale když začala před-produkce a já si uvědomila tu ohromnou zodpovědnost, kterou mám jako herečka, protože jsme v 95 % scén, rozhodla jsme se upustit od produkce. Vše co dělám, dělám s plným nasazením, a cítila jsem, že bych nemohla podat stoprocentní herecký výkon a stejně tak dobrý výkon jako producentka.“ A dodává: „Nyní jedu s rodinou do Uruguaye, abych si odpočinula, ale pak mě ještě čeká několik úprav ve studiu pro CD soundtrack, který vyjde spolu s premiérou filmu, a v srpnu již začneme s propagací.“

Filmový tým při posledním natáčecím dni (27-5-2016); Oslava při dokončení natáčení (28-5-2016)


2.4 Post-produkce
Herečka Natalia Oreiro mluvila ve středu 22. června 2016 v rozhovoru pro rádio Vorterix o filmu Gilda: „Režisérka Lorena Muñoz je především dokumentarista, proto se zaměřila na život Gildy a zmapovala ho do detailu, mluvily jsme s kamarádkami Gildy, studovaly dobu, ve které žila, oblečení, doplňky. Bylo to něco, na co jsme se ve filmu také hodně zaměřily,“ říká.
V neděli 26. června 2016 byl vydán rozhovor s Natalií Oreiro v uruguayských novinách El País. V rozhovoru říká: „S Gildou jsem měla jasné hned od začátku, že mi nejde o to natočit film, který by musel být hitem,“ a dodává: „Neúčastnila jsem se na psaní scénáře, ale vše jsme konzultovali. Chtěla jsem vytvořit kinematografický projekt, který by fungoval i v zemích, kde Gildu naznají a skrz náš film by mohli její příběh poznat. To se nám povedlo.“


3. Vydání

3.1 Kinematografické vydání
3.1.1 Argentina (Světová premiéra)
Hned po skončení natáčení filmu Gilda, no me arrepiento de este amor v květnu 2016 bylo oznámeno, že premiéra filmu proběhne 15. září 2016 pod distribuční společností Disney. První teaser trailer byl představen na televizní stanici Telefé v úterý 28. června 2016. Teaser trailer má 43 sekund a je prvním představením příběhu o zpěvačce Gildě.

   1. Promo akce k filmu Gilda (červenec, srpen & září 2016)
Promo akce k velkofilmu Gilda začaly již dva měsíce před premiérou. Motivem produkčního a PR týmu PulpoPR bylo, aby se o filmu dozvěděla co nejširší veřejnost Argentiny.
Ve čtvrtek 14. července 2016 byl vydán článek v novinách La Nación o kostýmech pro film. V rozhovoru mluví hlavní kostymér filmu Julio Suaréz a herečka Natalia Oreiro. „Gilda byla andělská, pokud byste jí slyšeli mluvit během koncertu, vždy přenášela na publikum klid a naději, vždy mluvila o tom, abychom věřili ve sny,“ říká Oreiro: „Krátkou bundu s leopardím vzorem měla tak ráda, že se zdálo, že už si ji nikdy nesundá. Nechyběly ani v té době tak moderní třásně, kraťoučké topy, odvážné šaty a kalhoty s vysokým pasem a svetry. Vinyl, lurex, krajka a kůže jsou materiály, které se nejvíce vyskytovaly v šatníku zpěvačky. Ráda také vrstvila různé druhy látek, což v té době nebylo tak běžné. Byla tak tvořivá, že si sama šila a přešívala vlastní oblečení, podílela se na spoustě věcí. Přetvářela oblečení, které kupovala na ulici Avellaneda a dávala mu více osobní nádech v podobě výšivek z flitrů a kamínků; vše, aby jim dodala kouzlo.“ Oreiro a Suaréz popisují také její zálibu ve špercích: „Kromě toho také milovala bižuterii a doplňky do vlasů. Nosila perlové náušnice různých velikostí, hodinky všech barev a gumičky do vlasů.“ Ve filmu se snažili použít přesné oblečení, které Gilda nosila, Oreiro má například na sobě kopii šatů z obalu k CD Corazón Valiente. „Byly to pro mne ty nejzábavnější kostýmy, které jsem kdy vytvořil,“ říká Suaréz.

Oreiro a Suaréz pro La Nación (14-7-2016); Focení promo fotek (15-7-2016); Rozhovor pro La Nación (12-8-2016)

V pátek 15. července 2016 byl vydán první singl k filmu, a to píseň No me arrepiento de este amor v podání herečky a zpěvačky Natalie Oreiro. Píseň má 3 minuty a 43 sekund a byla vydána digitálně společností Sony Music v celém světě (na serverech jako iTunes, Amazon, Google Play, Spotify, Youtube, aj.). V pátek se také fotily promo fotky s Oreiro na plakát a CD k filmu. Oreiro se stylizovala opět do role zpěvačky Gildy. Focení proběhlo u Oreiro doma v jejím studiu, ze kterého pozdravila všechny své fanoušky na své sociální síti vkontakte, kde jim oznámila vydání singlu. Ve stejný den byl vydán i magazín Para Ti, pro který Oreiro 7. července 2016 poskytla nový rozhovor a fotky. „Pro roli Gildy jsem shodila hodně kilo, nyní se postupně vracím ke své normální váze,“ říká v rozhovoru.
V pondělí 1. srpna 2016 zdobí titulní stránku magazínu Cosmopolitan herečka Natalia Oreiro, jež v rozhovoru mluví o motivech a významu písní Gildy a o jejich aplikovatelnosti do dnešní doby. „Byla bych ráda, pokud by si ženy vzaly z Gildy příklad a nebály se riskovat a jít si za svými sny. Nikdy není pozdě a je třeba se nevzdávat a zdolávat překážky, protože jednoho dne se to podaří. Já v to věřím. Je to filozofie mého života,“ říká Oreiro.
V červenci a začátkem srpna byl dokončen hudební instrumentální soundtrack k filmu, který složil skladatel Pedro Onetto, jež mimo jiné napsal hudbu k filmu Infancia Clandestina.
V pondělí 8. srpna 2016 byl vydán rozhovor s producentem filmu Benjamínem Ávila v magazínu Veintitres, kde řekl: „Gilda je ohromný projekt, má velkou produkci a jde o nejdražší film roku. Snažili jsme se natočit umělecký film, který ale bude mít šanci mít komerční úspěch.“
Oficiální trailer k filmu Gilda, no me arrepiento de este amor byl představen ve středu 10. srpna 2016 na televizní stanici Telefé v hlavních večerních zprávách. Od začátku srpna byly v kinech Argentiny také k vidění plakáty k filmu a trailer.
V neděli 14. srpna 2016 vyšel nový rozhovor a produkce fotografií herečky Natalie Oreiro v magazínu Viva, který poskytla 14. července 2016. V rozhovoru mluví o filmu a zkušenosti s fanoušky zesnulé zpěvačky: „Poté, co Gilda zemřela, v ní lidé začali vidět svatou, jež léčila nemoci, dali jí tuto moc, tuto energii. Po celou dobu natáčení filmu jsem jí žádala o svolení, abych ji mohla hrát. Byla jsem také u jejího hrobu v Chacarita a na místě, kde zemřela a kde vzniklo poutní místo. Natáčení bylo velice intenzivní, protože se na něm podílelo hodně lidí, jež s Gildou pracovalo. Byli tam také její fanoušci, jež představovali publikum. Když mne viděli jako Gildu, začali říkat „vrátila ses“ a plakali, a nebo mne žádali, abych se jich dotkla a vyléčila jejich nemoci. Brali mne jako médium.“

Natalia Oreiro v magazínech Cosmopolitan, Viva, Convivimos, Gente & Página 12 v srpnu a září 2016

Přesně měsíc před premiérou filmu, v pondělí 15. srpna 2016, byl zveřejněn oficiální plakát k filmu Gilda, na kterém jsou obě představitelky Gildy Natalia Oreiro a Ángela Torres. Byl také zveřejněn hlavní slogan filmu, a to: (Skutečný příběh za legendou). V pátek 19. srpna 2016 byl zveřejněn oficiální obal k CD, které vyjde jako soundtrack k filmu a kde budou jak písně z filmu, tak i písně v novém aranžmá jako tribut zpěvačce Gildě.
V neděli 28. srpna 2016 byl odvysílán rozhovor pro rádio Nacional v pořadu “Una Mujer“, který herečka Natalia Oreiro poskytla 25. srpna 2016. V rozhovoru říká k soundtracku: „Na CD k filmu bude celkem 13 písní. 3 písně budou poctou Gildě a nejsou z filmu. Jednou z nich je i píseň Corazón Valiente, kterou jsem nazpívala jako duet se zpěvákem Rubénem “El Negro“ Rada ve stylu cumbia a candombe a je báječná. CD budu prezentovat za dva týdny spolu s premiérou filmu.“ Ve stejný den ve 22 hodin se Oreiro zúčastnila živého vysílání programu Susana Gimenéz na televizní stanici Telefé. Na úvod pořadu zazpívala v akustické verzi jen s pianem píseň Se Me Ha Perdido un Corazón a poté rytmickou píseň a podtitul filmu No Me Arrepiento de Este Amor. V rozhovoru mluvila o filmu: „Film má všechno, není jen hudební, ale také biografií, má spoustu hudby, spoustu zábavy, ale také obsahuje něco málo z thrilleru, protože ta doba a její sláva měla i své stinné stránky.“
Ve čtvrtek 1. září 2016 vyšla nové edice magazínu Convivimos, jehož titulní stránku zdobí na nových fotkách (focení proběhlo 26. července 2016) herečka Natalia Oreiro.
V pondělí 5. září 2016 byla Natalia Oreiro ve 12 hodin hostem pořadu na rádiu Metro, kde mluvila o blížící se premiéře filmu a také představila poprvé novou píseň Corazón Valiente, která je tributem zpěvačce Gildě a kterou nazpívala ve stylu candombe jako duet s uruguayským zpěvákem Rubénem “El Negro“ Rada. „Pozvala jsem Rubéna, aby se mnou píseň nazpíval, a myslím, že propojení candombe a cumbii je báječné,“ říká Oreiro. Ve stejný den byla Oreiro také hostem rádio pořadu La Once Diez. „Když se Gilda dostala ke zpěvu, měla problém se proslavit, protože producenti jí říkali, že zpívá hezky, vypadá hezky, ale neprodává CD. Její sláva opravdu přišla až ke konci jejího života,“ říká Oreiro. Oreiro také mluvila s online programem Infobae, kde řekla: „Mojí nejoblíbenější písní od Gildy je Se Me Ha Perdido un Corazón, která se také objeví ve filmu. A mám také ráda píseň La Puerta, která mluví o vztahu a o tom, že ne vždy se žena musí přizpůsobit muži.“
V úterý 6. září 20016 byl ve hlavní televizních zprávách kanálu Telefé představen oficiální videoklip k písni a singlu No Me Arrepiento de Este Amor, ve kterém se objevují záběry z filmu i záběry z natáčení.


Oreiro v pořadu SG (28-8-2016); Rozhovor pro Infobae (5-9-2016); Před-premiéra v Buenos Aires (7-9-2016)

Ve středu 7. září 2016 zdobí titulní stránku časopisu Gente herečka Natalia Oreiro. Pro magazín Oreiro nafotila nové fotky jako Gilda, a to 29. srpna 2016. „Hýbat se a tancovat jako Gilda pro mne nebylo snadné, Gilda také nosila minisukně a já jsem s tím měla problém, protože při tanci mi sukně vždy skončila v pase,“ směje se Oreiro. Ve středu vyšel také článek o Gildě a Oreiro v magazínu Caras. Oreiro se ve středu telefonicky spojila s rádiem Cadena 3: „Abych mohla tancovat jako Gilda, měla jsem lekce tance a pracovala jsem s lektorkou, protože nejsem tanečnice, ale bylo pro mne důležité, abych se naučila hýbat jako ona.“ Ve stejný den byl také zveřejněn video rozhovor, jež Oreiro poskytla portálu La Nación (rozhovor Oreiro poskytla 12. srpna 2016): „Gilda je legendou, stala se umělkyní, jež boří věkové hranice i hranice států. Zanechala v nás tolik energie, že i nyní po 20 letech jí cítíme blízko,“ říká a podělila se i s velmi silným zážitkem, kdy jí fanoušci Gildy mezi řečí řekli: „Gilda slíbila, že se vrátí, a vrátila se.
Ve středu 7. září 2016 večer, přesně 20 let od smrti Gildy, se konala oficiální před-premiéra filmu Gilda, no me arrepiento de este amor v sále kina Hoyts Dot Baires Shopping, na které se kromě hlavní představitelky ukázali také další herecké hvězdy filmu, režisérka, producenti, fanoušci Gildy i Oreiro. „Ještě před začátkem natáčení jsme fotili promo fotky s opravdovou kapelou Gildy. Byla jsem převlečená a učesaná jako ona, a když přišli hudebníci, viděla jsem v jejich tvářích, že se nám podařilo docílit toho, že jsem Gildě podobná a že Gildu opravdu mohu hrát,“ říká Oreiro na premiéře.
Ve čtvrtek 8. září 2016 se Natalia Oreiro setkala s argentinskými médii (TV stanice, noviny i magazíny), aby odpovídala na otázky ohledně filmu Gilda. „Včera proběhla premiéra a za týden bude film ve všech kinech. Udělali jsme pro film vše, teď už jen můžeme s napětím očekávat, jak film vezmou diváci,“ říká Oreiro pro Cronica TV. V rozhovoru pro server Infobae Oreiro na setkání vysvětlila, proč si myslí, že by diváci na film měli přijít: „Protože je to skvělý film, je to něco, na co čekáme už hrozně dlouho, spousta lidí na film čeká, je to zářivý film, zábavný, dá ti chuť zpívat, tančit, také budeš hodně plakat. A je inspirativní. Je to příběh o velmi statečné ženě.“ Ve stejný den večer se pak v Hard Rock Café v centru Buenos Aires konala již třetí oficiální tisková konference k filmu za účasti hlavních herců, režisérky a producentů. „Neměla jsem problém naučit se být jako Gilda v momentech, které jsou zdokumentovány, je spoustu videí z koncertů a vystoupení, ale co pro mně bylo stěžejní bylo, jak se Gilda chovala, jednala, pohybovala v soukromí. Snažila jsem se zachytit její pohled a díky němu pak vytvořit celou postavu a základ pro moji interpretaci,“ říká Oreiro na konferenci.
Hudební CD k filmu Gilda, no me arrepiento de este amor bylo vydáno v pátek 9. září 2016 společností Sony Music v celém světě (na serverech jako iTunes, Amazon, Google Play, Spotify, Youtube, aj.). CD obsahuje celkem 13 písní, z nichž 11 je přímo z filmu a 2 slouží jako pocta zesnulé zpěvačce.

Setkání s médii (8-9-2016); Tisková konference (8-9-2016); Rozhovor pro Canal 13 (9-9-2016)

V pátek 9. září 2016 v 11 hodin mluvila Natalia Oreiro v rozhovoru pro rádio La 100, kde představila film: „Film se nezaměřuje pouze na část životy, kdy byla Gilda slavná, ale jsou tam i záběry na její dětství, na její vztah s otcem a s matkou, která byla koncertní pianistkou a byla velice konzervativní, proto se jí ze začátku nelíbilo, že její dcera zpívá cumbiu.“ Ve 14:30 se pak Oreiro zúčastnila živého rozhovoru pro televizní stanici Canal 13. „Cítím velkou zodpovědnost vůči fanouškům Gildy, vůči její rodině, všem, kteří jí osobně znali, abych jí ztvárnila reálně, abych dokázala zachytit její pohled. A nejdůležitější pro mne bylo, abych nezklamala jejího syna Fabricia,“ říká Oreiro v rozhovoru: „Můj manžel Ricardo Mollo mi hodně pomohl při nahrávání a produkci CD, naučil mne také hrát na kytaru do několika scén. A taky má ve filmu malou roli, cameo,“ směje se. V 17:30 již byla Oreiro spolu s režisérkou Lorenou Muñoz a hercem Lautarem Delgado hosty živého vysílání pořadu na Canal 7. „První scénu, kterou jsme do filmu natočili, byla scéna z castingu Gildy na zpěvačku do sboru. A toto je hodně důležité scéna a vždy když začínám natáčet nový film, nebo jsem na turné, jsem nervózní a říkala jsem režisérce, zda by nechtěla jako první natočit nějakou scénu, která není tak klíčová. Ale Lorena mi odpověděla, že přesně tu nervozitu, kterou cítím já, musela na castingu cítit i Gilda a že chce, aby to ve filmu a v mé personifikaci bylo cítit,“ říká Oreiro.
V sobotu 10. září 2016 byl odvysílán na stanici Telefé program s názvem Especial Gilda ‘Entre el cielo y la tierra‘, který byl celý věnován zesnulé zpěvačce. Program byl natočen v úterý 6. září 2016 a účinkují v něm například Natalia Oreiro, Lorena Muñoz, Axel Kuschevatzky, kamarádky Gildy, její manažer nebo původní členové kapely Gildy. V programu hosté mluvili o životě Gildy, její kariéře a jejím soukromí, ale také o její tragické smrti. K účasti opravdových členů kapely ve filmu Oreiro říká: „Původně jsme se sešli s Lorenou s hudebníky Gildy, abychom získaly detaily z jejího života, ale během rozhovorů nás napadlo, že by bylo skvělé, pokud by ve filmu ztvárnili sami sebe.“ Během pořadu byly rovněž puštěny ukázky z filmu. Na televizní stanici Telefé byly také od víkendu k vidění reklamy na film a jeho blížící se premiéru.
V neděli 11. září 2016 vyšel článek s Natalií Oreiro v deníku Perfil. „Vím, že je to velmi očekávaný film, samozřejmě chci, aby si lidé film užili a líbil se jim, ale ještě důležitější pro mne bylo, abych zůstala věrná příběhu Gildy. Chtěly jsme s Lorenou vytvořit kinematografický zážitek a komplexní příběh. V mnohém, co se Gildě stalo, se dokáži ztotožnit, nejen jako herečka, ale také jako žena,“ říká v rozhovoru.
V pondělí 12. září 2016 ráno přiletěly herečka Natalia Oreiro a režisérka Lorena Muñoz do města Rosario v provincii Santa Fe, jež je třetí největší město Argentiny, aby se v hotelu Esplendor v 9 hodin setkaly s místními médii a odpovídaly na jejich otázky ohledně blížící se premiéře filmu Gilda. „V květnu v 2012 jsme se setkaly s Lorenou na festivalu v Cannes, kde jsem prezentovala film, jehož byla Lorena producentkou, a mluvily jsme spolu o možnosti natočení společného filmu a řeč přišla i na Gildu. A já jsem jí řekla ‘Já jsem Gilda!‘, což začalo naši spolupráci na tomto filmu,“ říká Oreiro pro televizi Rosario 3: „Jsem moc nadšená z prvních kritik, které byly na film napsány, ale záleží mi hlavně na tom, co řeknou diváci. A jsem ráda, že během filmu zapomenou, že Gildu hraji já, ale vidí její příběh, vidí Gildu a ne herečku, která ji jen hraje.“

Rozhovor pro Canal 7 (9-9-2016); Show Especial Gilda (10-9-2016); Oreiro pro Perfil (11-9-2016)

Hned po setkání s médii v Rosariu se Oreiro a Muñoz letecky přesunuly do dalšího argentinského města, Córdoba v provincii Córdoba, jež je druhým největší městem Argentiny. V hotelu Sheraton proběhlo focení s Oreiro do místních novin La Voz, které vyšly hned následující den. V rozhovoru pro noviny říká: „Myslím si, že je dobré, že trvalo tak dlouho, než jsme sehnali práva na natočení filmu, protože předtím bych nebyla na roli připravená, ani herecky, ani fyzicky, protože jsem se mezitím stala matkou a nyní mohu osobně chápat mnoho momentů, jež prožívala i Gilda,“ říká a pokračuje: „Nyní se planety spojily, přesně 20 let od její smrti, abychom film mohli natočit.“ Ještě ten večer se konalo setkání s místními médii, kterým Oreiro a Muñoz odpovídaly na otázky ohledně filmu. „Všichni mi říkají, jak jsem Gildě podobná, ale já jí ve skutečnosti podobná nejsem,“ směje se Oreiro v rozhovoru pro místní televizi El Doce: „Šlo o úžasnou práci maskérů, kadeřníků, kostyméru, práci se světlem, práci s pohybem a s tancem, abychom docílili efektu, že ve filmu vypadám jako ona.“ Na závěr nabitého dne se pak obě zúčastnily před-premiéry filmu pro plný sál.
V úterý 13. září 2016 byly Natalia Oreiro a Lorena Muñoz již zpět v Buenos Aires, aby se v 10 hodin staly hosty živé show Morfi na stanici Telefé. „ Film je velice emotivní, není možné, abyste film viděli a nebyli dojatí, protože ano, je to film s herci, ale je postaven na skutečném příběhu, který se udál a má v sobě spoustu pravdy,“ říká Oreiro. Ve středu byl také vydán nový rozhovor s režisérkou a hlavní aktérkou pro národní deník Clarín, který spolu s fotkami poskytly ve studiu Oreiro v Palermu. „Nikdy jsem pro hlavní roli neuvažovala o jiné herečce, Gildu jsem vždy měla spojenou jen s Naty,“ říká Muñoz a dodává: „Gilda byla velice kreativní, psala si své písně, tvořila kostýmy a měla svůj styl. V tomto jsou si s Natalií hodně podobné a diváci určitě ocení tuto autentičnost.“ Oreiro říká: „To, že jsem nyní matkou, mi při natáčení hodně pomohlo. Natáčeli jsme osm týdnů, půlka z toho bylo noční natáčení. Ve filmu je moment, kdy Gilda hodně trpí právě tím, že pracuje přes noc, a mě se stalo to samé. Ve filmu je hodně momentů, se kterými se mnohé z nás ztotožní.“
Ve středu 14. září 2016 vyšly dva nové rozhovory s Natalia Oreiro, které poskytla 8. září 2016 při setkání s médii, a to pro noviny La Nación a Página 12. „Musela jsem přestat být fanouškem Gildy, abych se mohla vtělit do role této ženy, se všemi protiklady, nevidět pouze to dobré, ale i to špatné, abychom mohli docílit komplexního příběhu a filmu,“ říká pro Página 12 a mluvila také o spolupráci se svým manželem hudebníkem Ricardem Mollo na filmu: „Ricardo vždy za mnou chodil na natáčení a jednoho dne se ho Lorena zeptala, zda by si ve filmu nechtěl zahrát hudebníka, a protože Ricardo je pro každou srandu, malou roli přijal. Ricardo se mnou také natočil španělskou verzi písně od kapely Beach Boys, kde hraje na kytaru, a která se objeví v titulcích filmu. Pomáhal mi i při nahrávání CD pro film a produkujeme spolu duet s Rubénem Rada. A v neposlední řadě mne naučil hrát na kytaru několik písní, jež Gilda ve filmu skládá.“

Oreiro & Muñoz v Rosariu (12-9-2016); Promo v Córdobě (12-9-2016); Oreiro v show Morfi (13-9-2016)


   1. Premiéra filmu Gilda v argentinských kinech (15. září 2016)
Kinematografická premiéra filmu Gilda, no me arrepiento de este amor proběhla v celé Argentině (ve všech 23 provinciích) ve čtvrtek 15. září 2016 pod distribucí společnosti Disney. Kritiky, jež byly na film napsány, byly velice kladné:

„Dramatický film, emotivní a speciální, charisma Natalie Oreiro je neuvěřitelné.“
Alan Schenone / Proyector Fantasma

„Gilda je klasickým biografickým snímkem s dokonalým provedením a s Natalií Oreiro, která se pro tuto roli narodila!“
Diego Batlle / Otros Cines

„Nati Oreiro JE Gilda a Lorena Muñoz natočila film s dokumentárním vcítěním, který všechny dojme. Každá hudební scéna přináší skutečné pocity díky andělské Natalii Oreiro a režii Loreny Muñoz!“
Javier Luzi / Fancinema


Z celkových 53 kritik, které byly v Argentině na film napsány, bylo 53 (100%) kritik kladných, tedy s hodnocením 60 nebo více procent a 0 (0%) kritik záporných, tedy s hodnocením 50 procent nebo méně. V celkovém průměru bylo hodnocení na film 81%. Obecně měl film podle argentinských kritiků vždy více jak 80%.
Během prvního promítacího dne filmu v kinech na film Gilda, no me arrepiento de este amor přišlo v 225 sálech neuvěřitelných 42.682 diváků. Film se tak umístil na první příčku návštěvnosti argentinských kin. Šlo o druhý nejlepší start filmu roku a sedmý nejlepší start filmu v historii argentinských snímků. Po druhém dni film vidělo již rekordních 83.343 diváků. První promítací víkend byl pro film Gilda naprosto úspěšný, film si udržel bezkonkurenční první příčku a po sobotě měl na svém kontě 150.235 diváků a po neděli již rekordních 228.334 diváků. Film ukončil svůj první týden v argentinských kinech v 292 sálech na prvním místě s rekordním počtem 333.001 diváků. Film si tak první týden v kinech vydělal 1.782.057 dolarů.
V pátek 16. září 2016 se Natalia Oreiro, jež byla právě v Montevideu, kde prezentovala premiéru filmu, telefonicky spojila do živého vstupu televizní stanice CN23, kde byl přítomen i manažer Gildy Toti Gimenéz, který jí nabídl zazpívat si duet s Gildou, jelikož existuje nepublikovaná nahrávka písně a hlasu Gildy. Dojatá Oreiro nabídku přijala. Ve stejný den vyšel také nový rozhovor s Oreiro pro magazín Veintitres, jež poskytla při setkání s médii, a ve kterém mluvila o filmu.
V sobotu 17. září 2016 se Natalia Oreiro v 10 hodin telefonicky spojila s rádiem Del Plata, kde mluvila o ohromném úspěchu filmu v kinech: „Jsem moc ráda, že na film během dvou dní přišlo tolik lidí. Samozřejmě, že když jsme film točili, chtěli jsme, aby na film lidi přišli, ale pro mne je stále více důležité, že jsme zůstali věrní příběhu Gildy a nepřestanu děkovat jejímu synovi, který v nás tak věřil a povolil nám film natočit.“ V 19 hodin se pak ještě Oreiro spojila s rádiem La Once Diez, kde řekla: „Mám neskutečnou radost, protože nejen že se film líbí divákům, ale máme také moc dobré kritiky a toto propojení je něco neskutečné a mám z toho radost.“
V neděli 18. září 2016 zdobí titulní stránku magazínu Luz hlavní herečka úspěšného filmu Gilda Natalia Oreiro. V rozhovoru mluví především o filmu a zkušenosti s natáčením.

Oreiro & Muñoz pro Clarín (13-9-2016); Premiéra filmu (15-9-2016); Oreiro pro Veintitres (16-9-2016)


V pondělí 19. září 2016 se o úspěchu filmu Gilda psalo na americkém filmovém serveru Variety, kde byly zveřejněny také nové informace ke komerčnímu promítání filmu; americká společnost Paradiso Distribution získala práva na promítání filmu v USA (premiéra je v plánu na rok 2017), společnost Palmera vlastní práva na promítání v centrální Americe, společnost Rola Entertainment získala práva na film ve státech Chile, Peru, Bolívie, Kolumbie a Ekvádor, a společnost Dori Media bude film distribuovat pro Izrael. Dále bylo oznámeno, že jsou v jednání práva na promítání filmu ve státech východní Evropy, kde je Natalia Oreiro známá.
V úterý 20. září 2016 mluvila Natalia Oreiro v telefonickém rozhovoru pro rádio Mitre o ohromném úspěchu filmu v argentinských kinech: „Opravdu jsem to nečekala, ano, samozřejmě jsme s režisérkou chtěly, aby na film lidi chodily, ale neměly jsme představu, v jakém počtu. Ale hodně jsme na filmu pracovali a vytvořili jsme kvalitní film a moc mne těší vidět fotky z plných sálů, kde se lidé baví, pláčou, tancují.“
Druhý týden filmu v argentinských kinech začal ve čtvrtek 22. září 2016 velice úspěšně a film si po celý týden držel první příčku návštěvnosti. Od čtvrtka do neděle 25. září vidělo film dalších 150.841 diváků a celkem tak po druhém víkendu měl film na svém kontě již 485.021 diváků. Dne 27. září 2016, tedy přesně po 13 dnech filmu v kinech, film překročil hranici půl milionu diváků s celkovým počtem 515.306 diváků.
V neděli 25. září 2016 poskytla Natalia Oreiro živý rozhovor z pochodu Avon v Buenos Aires pro televizní stanici Canal 26: „Za necelé dva týdny film vidělo půl milionu diváků, jsem nadšená, že se argentinským filmům nyní tak daří. Film měl nyní také premiéru v Paraguayi a práva na film se prodávají do celého světa.“
Třetí týden film Gilda v argentinských kinech začal ve čtvrtek 29. září 2016.

Natalia Oreiro v magazínech Haciendo Cine, Vos, Luz & Vanidades v září 2016


3.1.2 Uruguay
V červenci 2016 bylo oficiálně oznámeno, že premiéra filmu Gilda, no me arrepiento de este amor v Uruguayi proběhne společně s tou argentinskou, a to ve čtvrtek 15. září 2016. Již v průběhu srpna se rozjelo promo k filmu nejen v hlavním městě Montevideu, kde byly k vidění plakáty a doprovodné akce a soutěže o vstupenky na premiéru filmu, jež byla oznámena na 14. září 2016 s osobní účastí uruguayské rodačky Natalie Oreiro.
Natalia Oreiro přiletěla do Montevidea v úterý 13. září 2016 večer, aby se hned následující den zúčastnila spolu s režisérkou Lorenou Muñoz a hudebníky z kapely Gildy Dannym de la Cruz a Edwinem Manrique v 11 hodin tiskové konference, která se konala v nákupním centru Nuevo Centro Shopping. „Proč jsem chtěla natočit film o Gildě? Líbila se mi ta výzva, kdy jedna žena jde proti proudu, proti sociálnímu postavení, názoru rodiny, aby si splnila sen. Vše, co musela obětovat, aby se stala slavnou, to vše bylo mým motorem k natočení filmu,“ říká Muñoz a Oreiro dodává: „Posledních deset let jsem měla několik nabídek hrát Gildu, bylo několik režisérů i scénářů, ale nikdy se nepodařilo sehnat práva na natočení filmu. Nyní ale vše vyšlo a my můžeme tento film představit i v mé rodné zemi.“
Po tiskové konferenci se od 16 hodin konalo setkání s médii v hotelu Sheraton, při kterém se Oreiro věnovala uruguayským deníkům i televizním programům. „Doufám, že i fanoušci Gildy jsou rádi, že jí ve filmu hraji já, především proto, že ví, že sama jsem její dlouholetou fanynkou a mnohokrát jsem zahrnula její písně do svých projektů jako tribut,“ říká pro stanici Teledoce. „Jsem tak šťastná, že CD, které vyšlo minulý týden, je na prvním místě v prodeji, což jsem nečekala, protože je to již hodně dlouho, co jsem vydala své poslední CD. A navíc na CD je i duet s Rubénem Rada, který sice není ve filmu, ale slouží jako tribut a myslím, že bude hitem léta,“ říká v živém rozhovoru pro stanici Monte Carlo. V rozhovoru pro Canal 10 říká Oreiro k oblečení ve filmu: „Měli jsme úžasného kostyméra, ale protože mám vlastní značku Las Oreiro, chtěla jsem mít také ve filmu jeden náš kostým, a tím se staly závěrečné bílé šaty z latexu.“

Tisková konference (14-9-2016); Setkání s médii (14-9-2016); Před-premiéra filmu (14-9-2016)

Večer 14. září 2016 se pak konala oficiální před-premiéra filmu Gilda, no me arrepiento de este amor v Uruguayi v nákupním centru Nuevo Centro Shopping s účastí Oreiro, Muñoz i hudebníků Gildy. „Gilda je film, který jsem chtěla natočit již hodně dlouhou dobu a díky Loreně Muñoz se to povedlo. Dnes jsou zde s námi i hudebníci z kapely Gildy Dany de la Cruz a Edwin Manrique, kteří si nejen zahráli ve filmu sami sebe, ale také se mnou nahráli všechny písně pro film v originálním znění,“ říká Oreiro pro stanici Canal U.
Ve čtvrtek 15. září 2016, v den premiéry filmu v Uruguayi, se Natalia Oreiro zúčastnila speciálního promítání filmu, jež zorganizovala v kině v obchodním centru Montevideo Shopping společnost Ibupirac, jíž je Oreiro tváří.
V první promítací den filmu Gilda v kinech film ve 12 sálech vidělo 1.931 uruguayských diváků, což film umístilo na první příčku návštěvnosti místních kin. Uruguayské kritiky na film byly velice kladné:

„Oreiro je stejná jako Gilda a je zdrojem světla filmu! Nádherně zpívá, tancuje a dokáže na diváky přenést opravdové emoce.“
Fernán Cisnero / El País


Po prvním týdnu promítání filmu v uruguayských místech si film udržel první příčku návštěvnosti kin, když film vidělo v 18 sálech celkem 21.875 diváků.
Druhý promítací týden filmu Gilda v uruguayských kinech začal opět velice dobře, film se držel na první příčce návštěvnosti a po druhém víkendu film vidělo celkem již 41.659 diváků v 17 sálech.

3.1.3 Paraguay
V září 2016 bylo oznámeno, že premiéra filmu Gilda, no me arrepiento de este amor v Paraguayi proběhne ve čtvrtek 22. září 2016. Pro Paraguay film distribuuje společnosti Filmagic.


3.2 Domácí nosiče
3.2.1 Originální hudební soundtrack (celosvětové vydání)
K argentinskému biografickému hudebnímu filmu Gilda, no me arrepiento de este amor byl vydán společností Sony Music i hudební soundtrack. CD obsahuje 13 písní – prvních 10 písní zpívá zpěvačka Natalia Oreiro ve stejném stylu jako Gilda, jedna píseň je z filmu v podání Oreiro a zpěvačky Ángely Torres a poslední 2 písně pak Oreiro nazpívala v moderním znění jako tribut zesnulé zpěvačce.
V pátek 15. července 2016 byl vydán první singl k filmu, a to píseň No me arrepiento de este amor v podání herečky a zpěvačky Natalie Oreiro. Píseň má 3 minuty a 43 sekund a byla vydána digitálně společností Sony Music v celém světě (na serverech jako iTunes, Amazon, Google Play, Spotify, Youtube, aj.). V pátek 19. srpna 2016 byl zveřejněn oficiální obal k CD soundtracku. Oficiální track-list k filmu byl zveřejněn v neděli 28. srpna 2016. CD obsahuje 13 písní; prvních 11 jsou písně v aranžmá, jak se objevují ve filmu, dále CD obsahuje remix k písni No Me Arrepiento de Este Amor a poslední písní je duet s uruguayským zpěvákem Rubénem “El Negro“ Rada k písni Corazón Valiente ve stylu candombe.

Obal CD singlu a obal CD soundtracku

Track-list:
01. No Me Arrepiento de Este Amor (3:43)
02. Fuiste (2:55)
03. Corazón Valiente (3:30)
04. Corazón Herido (4:51)
05. Tu Cárcel (3:49)
06. Se Me Ha Perdido un Corazón (akustická verze) (2:58)
07. Te Cerraré la Puerta (3:41)
08. Paisaje (4:22)
09. Noches Vacías (3:20) 10. No Es Mi Despedida (3:14)
11. Sólo Dios Sabe (feat. Ángela Torres) (2:34)
12. No Me Arrepiento de Este Amor (Remix) (2:51)
13. Corazón Valiente (feat. Rubén Rada) (3:34)
celkem: 45:23

CD Gilda, no me arrepiento de este amor bylo vydáno v pátek 9. září 2016 společností Sony Music v celém světě (na serverech jako iTunes, Amazon, Google Play, Spotify, Youtube, aj.). Ve stejný den CD vyšlo také fyzicky na hudebních nosičích v Argentině.
Na serveru iTunes v Argentině CD debutovalo na neskutečné druhé příčce a během 4 dní se posunulo až na první příčku v nejvíce stahovaných CD Argentiny. V Rusku CD debutovalo na stejném digitálním serveru na třetí příčce. V Bělorusku pak CD debutovalo na 16 místě. V Polsku na tamní digitální platformě empik CD debutovalo na druhé příčce.http://rivadavia.com.ar/articulos/exclusiva-rivadavia-natalia-oreiro-protagonizara-la-pelicula-de-la-cantante-gilda
http://www.habitacion1520.com/canne
http://www.telam.com.ar/notas/201409/77628-natalia-oreiro-gilda-lorena-munoz.html
http://www.lagaceta.com.ar/nota/614260/espectaculos/muestra-termina-manana.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=social&utm_campaign=botonmovil
http://todoverano.com/famosos/natalia-oreiro-tengo-mucha-adrenalina-por-los-proyectos-de-este-2015
http://www.diarioshow.com/article/details/38619/casting-para-gilda
https://www.youtube.com/watch?v=sBkfqRoXCYM
http://www.diarioshow.com/article/details/43693/pablo-rago-el-companero-de-oreiro-en-gilda
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=495320803972281&set=a.409472319223797.1073741830.100004830963469&type=3
http://www.abc.com.py/especiales/fin-de-semana/gilda-la-mujer-detras-del-mito-1444126.html
http://marcelafittipaldi.com.ar/2016/04/se-presento-gilda-no-me-arrepiento-de-este-amor-con-natalia-oreiro-y-angela-torres
http://www.perfil.com/espectaculos/Siempre-fui-fiel--a-mis-impulsos-20160508-0034.html
http://variety.com/2016/film/markets-festivals/filmsharks-gilda-natalia-oreiro-1201774924
https://www.youtube.com/watch?v=YmzVYhf8Fto
http://www.lanacion.com.ar/1900326-natalia-oreiro-y-angela-torres-las-dos-gildas-se-difundieron-las-primeras-imagenes-de-la-pelicula
http://radiomitre.cienradios.com/no-me-esperaba-ganar-el-martin-fierro
http://radiocut.fm/audiocut/natalia-oreiro-continental
http://radiocut.fm/audiocut/natalia-oreiro-1
http://radiocut.fm/audiocut/natalia-oreiro-2
http://www.cinergiablog.com.ar/2016/05/finalizo-el-rodaje-de-gilda-no-me.html
http://radiocut.fm/audiocut/natalia-oreiro-3
http://www.elpais.com.uy/domingo/mejor-actriz-hoy-natalia-oreiro.html?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter
http://www.lanacion.com.ar/1918087-un-vestuario-para-no-arrepentirse
http://www.cosmo.com.ar/2016/08/natalia-oreiro-es-la-diosa-de-agosto
http://www.clarin.com/viva/Natalia-Oreiro-fans-Gilda-medium_0_1628837277.html
https://www.youtube.com/watch?v=wPfKlosfEcE
http://radiocut.fm/audiocut/natalia-oreiro-en-los-perros-de-la-calle/#
http://radiocut.fm/audiocut/gildalapelicula-natalia-oreiro-dialoga-con-franco-torchia/#.V8670khZnjY.twitter
https://www.youtube.com/watch?v=EcOFrCH2ACQ
http://www.gente.com.ar/actualidad/natalia-oreiro-cuenta-como-llega-a-ser-gilda/23140.html
http://www.lanacion.com.ar/1935516-natalia-oreiro-me-converti-en-fan-de-gilda
https://www.youtube.com/watch?v=JPapZpwVG6k
https://www.youtube.com/watch?v=KE6awIwcfbg
https://www.youtube.com/watch?v=otuGIf126bU
http://www.perfil.com/espectaculos/faltan-anos-para-igualar-derechos.phtml
https://www.youtube.com/watch?v=WCK7yznqniw
http://vos.lavoz.com.ar/cine/natalia-oriero-soy-fan-de-gilda-y-siempre-la-tengo-presente
http://eldoce.tv/videos/show/natalia-oreiro-en-telenoche-gilda-fue-por-un-sueno-y-lo-logro_24668
http://www.clarin.com/extrashow/cine/Oreiro-Munoz-Mujeres-poder_0_1649235204.html
http://www.pagina12.com.ar/diario/suplementos/espectaculos/5-40012-2016-09-14.html
https://twitter.com/alanschenone
http://www.otroscines.com/nota-11340-critica-de-gilda-no-me-arrepiento-de-este-amor-de-loren
https://twitter.com/elejavier
http://www.todaslascriticas.com.ar/pelicula/gilda/criticas
http://www.ultracine.com/index.php/argentina-gilda-no-me-arrepiento-de-este-amor-debuto-en-el-primer-puesto/?c=ar
http://www.boxofficemojo.com/movies/intl/?id=_fIAMGILDATHELATI01&country=AR&wk=2016W38&id=_fIAMGILDATHELATI01&p=.htm
https://www.youtube.com/watch?v=-ZFDD9UDNew
http://www.veintitres.com.ar/article/details/94693/he-sido-victima-de-mi-propio-ego
http://radiocut.fm/audiocut/natalia-oreiro-en-sabadoselementales/
http://radiocut.fm/audiocut/natalia-oreiro-en-parecequevienebien/
http://variety.com/2016/film/festivals/paradiso-us-rights-natalia-oreiro-gilda-1201864713/
http://radiocut.fm/audiocut/natalia-oreiro-en-ledoymipalabra/#
https://www.youtube.com/watch?v=TEVZlXNqeC0
https://www.youtube.com/watch?v=8HpuafXwRhM&list=PLm2F_XgSe0BnezLhUdg05d_uvMsio37um&index=3
https://www.youtube.com/watch?v=Bq3hO5lXPXM&list=PLm2F_XgSe0Bk24MkilDQozFn1qgC_zTvi&index=3
https://www.youtube.com/watch?v=lRu5Osrh1-k
https://www.youtube.com/watch?v=UyooVqxQJU4
http://www.elpais.com.uy/divertite/cine/esas-canciones-esa-vida-esa.html
http://www.cines.com.py/ver_pelicula/1787--Gildaback