Natalia
Společenské události:


Hudební festivaly


Festival Viňa del Mar - 2001 + 2002
World Dance Costa del Sol - 29.5.1999
Gala de la Hispanidad - 12.10.1999
La movida del verano - 1999 + 2001
Fiesta Nacional del mar - 15.1.2001
Festival de Corrientes - 2.3.2001
XI Festival Internacional del Cusco - 30.6.-1.7.2001Mezinárodní hudební festival Viňa del mar se koná každoročně, již od roku 1960, v Chile ve městě Viňa del Mar, nazývaném také "Zahradní město". Festival se odehrává vždy 3. týden v únoru v parku la Quinta Vergara a trvá 5 dní. Na festivale účinkují hvězdy z jihoamerických zemích, někdy i z Evropy a vždy je zvolena královna festivalu a udílí se cena "Gaviota de plata". Ocenění královna festivalu získala v roce 1997 i mexická zpěvačka a herečka Thalia a v roce 2001 i Natalia Oreiro!

Viňa del Mar 2001 – 42‘ edicion
20.-25.2.2001

Natalia poprvé přijela účinkovat na tento festival v roce 2001 a stala se hvězdou tohoto festivalu. Po příjezdu na festival Viňa del mar ji čekaly stovky fanoušků, kteří se shromáždili před hotelem O’Higgins, kde byla Natalia ubytovaná.

V pátek 23.2. se konala tisková konference, kde Naty mimo jiné mluvila o svém oblečení, výstřizích, které nosí i o svojí kariéře. Poskytla spoustu odpovědí, úsměvů, polibků i pozdravů, těm, kteří se ptali a fotografovali. Mile pózovala v zelené sukni a růžovém tílku. Stoupla si i na židli, aby se lépe ukázala do objektivů fotoaparátů.


Konala se i prezentace festivalu, kde se Naty objevila v zelených šatech s hlubokým výstřihem a zapózovala s chilskou modelkou Cecilií Bolocco.


V sobotu 24.2. v poledne byla Natalia u bazénu hotelu O’Higgins korunována královnou festivalu Viňa del Mar 2001 a nahradila tak královnu z minulého roku – kubánskou Celii Cruz. Naty tak porazila chilskou Miss Universe Cecilií Bolocco a mexickou zpěvačku Lucero. Natalia získala převahu všech hlasů, 58, zatímco Cecilia a Lucero měly obě pouhé 4 hlasy. U korunovace bylo tolik lidí (pár stovek), novinářů, že i normálně velký prostor u bazénu byl malý. Každý novinář se snažil vyfotit tu nejlepší fotku...Naty poskytla spoustu rozhovorů, během jednoho se Naty někdo zeptal, jestli by neskočila do bazénu a ona řekla, že dobře, ale že tam skočí sama. Tak se Naty vyzula a i s korunkou a šatami skočila šipku do bazénu, kam pak naskákalo dalších pár novinářů. Potom, co vylezla a osušila se ručníkem, si uvědomila, že ztratila korunku. Jeden z reportérů jí korunku z bazénu vylovil a předal.

Ještě v ten den večer se objevila na jevišti s 12ti muzikanty a zazpívala živě své hity Cambio dolor, Tu veneno, Río de la Plata a Me muero de amor.


Zazářila ve fialových šatech ve stylu „mezi romantikou a odvážností“, jak sama vysvětlila. Sklidila tehdy obrovský úspěch nejen od publika.


Po vystoupení dostala cenu Gaviota de plata 2001 (Nejlepší zpěvačka), kterou jí předala Cecilía Bolocco a zúčastnila se další tiskové konference. „Jsem velmi nadšená z ceny, kterou jsem dostala od chilské veřejnosti.“ Natalia byla velmi dojatá a zapózovala fotografům s novou cenou Gaviota de plata.


Během pobytu poskytla interview i pro pořad Intrusos, kde ukázala obě ceny, které na festivale získala.

Naty se objevila i na dalším večeru festivalu, kde si zatančila mimo jiné na písně od zpěváka Carlose Cacha a povzbuzovala z publika.


Návštěvou festivalu však její pobyt v Chile nekončil. Zúčastnila se několika dalších chilských pořadu, např. show "La Maňana del Trece", ve kterém dokonce před kamerou políbila moderátora Alejandra Cháveze.


Viňa del Mar 2002 – 43‘ edicion
19.-24.2.2002

Natalia přiletěla podruhé na tento festival v pátek (možná až v sobotu) 19. února. Čekal jí šok, opět byla všude kolem spousta fanoušků, médii a lidí, aby jí pozdravili. Natalia přiletěla plná emocí, nejen kvůli tomu, aby zde zazpívala, ale také aby uvedla jeden večer festivalu. „Popravdě nemohu uvěřit, že jsem byla pozvaná, abych i moderovala,“ řekla chilským mediím.


Během návštěvy se Natalia zúčastnila minimálně 2 tiskových konferencí, kde mluvila nejen o Chile, druhém albu Tu veneno, ale i o osobním životě a kariéře.


I když vše ze začátku vypadalo skvěle, bohužel to byl zřejmě jeden z nejhorších zážitků v Nataliiné kariéře. Její návštěva 43. konání hudebního festivalu Viňa del mar nezůstala bez povšimnutí. „Cítila jsem se trochu smutně, vypadá to, že pokaždé, když přijede Argentinec, publikum začne pískat. A i když nejsem Argentinka velmi se ztotožňuji s touto zemí.“

Tak jako minulý rok, se objevila v sobotu večer na scéně, ale reakce publika byly jiné než loni.
Čtvrtou noc festivalu zahájila Natalia. V odvážném latexovém oblečku začala zpívat hit Tu veneno. Ale brzy si uvědomila, že s 15 000 publikem není něco v pořádku. Když skončila s Tu venenem, bylo slyšet bezvýznamné šumění a rozhovory z publika.
Kvůli technickým problémům, se muselo čekat několik minut. Mezitím se na jevišti objevila mexická zpěvačka a herečka Patricia Manterola a Antonio Vodanovic, aby řekli pár vět. Když se vše vyřešilo, Natalia se omluvila a řekla, že její kytarista měl technický problém. Po Tu venenu pokračovala Naty se songem Cambio Dolor, Ramito de violetas a Rio de la Plata, ale situace se nezlepšila. (Zpívala i Alas de libertad, Que si, que si)


Po tomto bylo z publika slyšet první pískání. Bez toho, aniž by si Naty plně uvědomila, co se děje, pokračovala s větší snahou získat si přízeň publika. Zřejmě podle svého manžela Ricarda, který je otevřeným zastáncem zpívání naživo, i Natalia zpívala live. Ovšem pravděpodobně kvůli velkému hluku její zpěv občas nebyl stoprocentní. Poté začala zpívat srdcovku Me muero de amor, jediná tato píseň sklidila značný úspěch a nebyla vypískána. Po 40 minutách na jevišti se Naty rychle rozloučila s chladným publikem a zmizela.


Velmi nervózní a smutná se Natalia vrátila do šatny. Dlouho poté nechtěla nikoho vidět a ze šatny bylo slyšet naříkání: „Proč já?
Je známé, že Natalia nechtěla být dlouho bez svého novomanžela Ricarda Molla. A v Chile byla sama, neměla ani příležitost mu zavolat, protože Ricardo měl zrovna koncert v Buenos Aires. Pro Naty to bylo velmi těžké, být bez manžela v tak bolestivé části kariéry.

V sobotu večer, pár hodin před vystoupením byla na večeři s mexickou superhvězdou Juanem Gabrielem, který ten večer na festivale také vystupoval. Po večeři byla Natalia plná energie, s každým se bavila, tančila v zákulísí a odpovídala médiím, bez toho, aniž by tušila, co se večer bude dít.
Po osudné show se Natalia rozhodla nějakou dobu neopouštět hotel. Zdržovala se ve svém pokoji a téměř celou neděli se snažila nikomu nebýt na očích.

Pátou noc však uváděla spolu s Antoniem Vodanovicem. Objevila se v krásných červených šatech, které sama navrhla. Ten večer, pokaždé když otevřela pusu, byly slyšet komentáře z publika. Výsledkem toho bylo, že Natalia vyměnila svoji přirozenou sympatickou povahu za neutrální tón. Někteří se zmínili, že už to není ta charismatická holka, jakou ji znali z minulého roku.


Minulý rok Natalia byla v Chile milována, ale tento rok se publikum změnilo. Přiznali, že jejich postoj se změnil kvůli její svatbě s vegetariánem, rockerem Ricardem Mollem a tahle změna se jim nelíbila.

Když všechno v neděli večer skončilo Natalia se rychle vrátila do hotelu a ráno kolem 9. se rozhodla vrátit do Buenos Aires, aby se co nejdřív setkala s manželem.

Chilská média a časopisy potom kritizovali vystoupení Naty. Titulky novin a časopisů hlásaly nepříliš pozitivní zprávy o jejím vystoupení „Ta holka nemá žádný hlas“. Kritizovali i její oblečení, že nebylo příliš vhodné, skoro sadomasochistické. Chilská média kritizovala i to, že Natalia nedala nic nové královně festivalu Patrícii Mantorola, jak je zvykem. Nová královna se zmínila, že je tentokrát příliš zima na to, aby skákala do bazénu (jak udělala Natalia minulý rok). Naty se omluvila za svoji absenci při předávání ceny a odůvodnila to tím, že bylo velmi chladno a že si potřebovala odpočinout. Její vystoupení však nebylo jen vypískané, Natalia má v Chile spoustu fanoušků, kteří jí tleskali a podporovali.

Po tom, co se Naty vrátila zpět do Argentiny sdělila mediím: ".. V publiku byly převážně ženy a dívky, které chtěly vidět svůj idol a neměly příliš trpělivosti, když viděly jinou ženu na jevišti. Proto se mi a zpěvačce Soledad stala tahle nepříjemná věc. Doufám, že se to příště změní.“29. května odletěla Natalia do Španělska, kde ve městě Málaga vystoupila na festivale World Dance Costa del Sol, spolu s dalšími 30 hudebníky. Natalia byla v pořadí 4., která se objevila na jevišti. Byla oblečená do černé minisukně, růžového topu a na nohou měla kozačky od Versage, které si koupila na Miami. Show sledovalo přes 200 tisíc lidí a ocenili ji velkým potleskem.
V zákulisí přiznala: "Je to pro mě velice emotivní, začít turné v Malage, kde jsem žila dva roky. Bála jsem se neúspěchu, protože se takhle vždycky cítím a vím, že by to nebylo tak divné, kdyby určité věci nevyšly. Ohlasy publika ke mě byly barbarské. Miluji, když mi publikum tleská a tancují na moje songy". Na festivale zazpívala několik songů z alba Natalia Oreiro, jako Cambio dolor či De tu amor.
12. října 1999 vystoupila Natalia na velkém večeru Gala de la Hispanidad ve Španělsku. Tato show není přímo festival, spíše hudební televizní pořad, který se vysílá v různých zemích světa, s přítomným publikem větším než 200 000 lidí.
12. října v Seville se kromě Natalie na jevišti objevily i další světové hvězdy jako je Mariah Carey, Chayanne, Christina Aguilera, Shakira či Enrique Iglesias. Natalia byla před svým vystoupením nervózní, ani nechtěla jíst, avšak její vystoupení s písní Huracán se publiku líbilo.
1999
Natalia vystoupila poprvé na festivale "La movida del verano", který moderuje Juan Alberto Mateyko, v lednu roku 1999. Za své první album obdržela zlatou a platinovou desku za 62 000 prodaných kusů a zazpívala songy De tu amor, Cambio dolor a Que si, que si. Naty vystoupila v červených mini šatech s korzetem.


O pár měsíců později vystoupila na "La movida del verano" znovu. Tentokrát se dvakrát převlékla a zazpívala několik svých písní.


13.1.2001
Rio de la Plata, Tu veneno, Me muero de amor a Como te olvido jsou songy, které přijela Natalia zazpívat na festival La movida del verano v roce 2001. Natálka při vystoupení dostala od fanouška šťěnátko, které si pak nadšeně přivezla domů. Natalia byla úplně v šoku, když jí fanoušek z hlediště řekl "To je pro vás Natalie, se vší mou láskou". V zákulisí ji nenechali novináři na pokoji. I když se šla převléknout, následovali ji novináři a nepřestávali s otázkami.
15. ledna 2001 vystoupila Natalia na Festivalu Moře v Mar del Plata, a to už bez ofiny, pro kterou se nechala inspirovat od Betty Page. Zazpívala tehdy Tu veneno, Me muero de amor a Rio de la Plata a byla zvolena "Královnou moře". Poté na hotelu poskytla rozhovory médiím a setkala se s fanoušky, kteří na ni netrpělivě čekali.
2. března 2001 se Natalia objevila na festivale v Corrientes (Argentina), kde vystoupila s písněmi Tu Veneno a Rio de la Plata.
Festival Cusco se odehrává každý rok ve městě Cusco, v Peru, již od roku 1991. Natalia byla šťastná, že mohla navštívit podruhé Peru, a zrovna při příležitosti XI. Mezinárodního festivalu Cusco. Její vystoupení na festivale začalo v poledne a Natalia byla obklopená malými dětmi, oblečených v bílém. Zazpívala songy jako Tu veneno, Cambio dolor... a okouzlila Peruánce svým temperamentem a zelenýma očima.
Zdroj: Pronto, TV Grama, Terra, Lanacion, SNA, Nico Martin, Peru.com...
Credits: nataliaoreiro.cz


back