Natalia
Telenovely:

Kachorra (Kachorra) - 2002Kachorra je argentinská komediálně romantická telenovela, která byla natočená a vysílaná televizní stanicí Telefé v roce 2002 pod vedením producenta Gustava Yankeleviche. Tvůrci Gustavo Barrios a Diana Segovia se údajně nechali inspirovat americkým sitcomem The Nanny a vytvořili scénář k 150 dílné telenovele. Telenovela byla natočená od 30. dubna do 10. prosince 2002 a první díl byl odvysílán 20. května 2002. Poslední díl telenovely byl k vidění 20. prosince 2002. Režie telenovely v interiéru se chopil Jorge Montero zatímco Miguel Angel Colom se stal režisérem scén v exteriéru.
Hlavní roli hraje Natalia Oreiro a jejím partnerem se stal Pablo Rago. Ve vedlejších rolích jsou argentinští herci Gino Renni, Veronica Llinas, Maria Rosa Gallo, Bettina O`Connell nebo Valeria Lorca.
Znělkou telenovely se stala rytmická píseň zpívaná Natalií Oreiro s názvem Cuesta arriba, cuesta abajo z jejícho třetího studiového alba Turmalina. Také další písně z tohoto CD zazněly v telenovele, jako například balada Por verte otra vez, která se stala hlavní romantickou melodií Kachorry a Bruna.
Cíl autorů zopakovat úspěch telenovely Muneca Brava se do značné míry povedl, protože telenovela Kachorra se stala nejsledovanějším denním programem TV stanice Telefé roku 2002. Práva na vysílání byla prodána do zemí Latinské Ameriky, Evropy i Asie, kde se Kachorra v letech 2002 – 2004 vysílala.


Obsah:
1. Informace o telenovele
    1.1 Děj
    1.2 Herecké obsazení
    1.3 Obecné informace
2. Production
    2.1 Pre-production
    2.2 Filming
    3.1 Release
    3.1.1 Argentina
    3.1.2 International Release
    3.1.3 Remake
4. Awards & Nominations1. Informace o telenovele

1.1 Děj
Antonia Guererro (Natalia Oreiro), přezdívaná Kachorra, je mladá dívka z chudé městské čtvrti, která žije se svým tatínkem, majitelem baru Franciscem (Osvaldo Santoro) a bratrem Santiagem (Nicolas Mateo). Sama se živí jako pouliční prodavačka kávy a sendvičů, avšak ocitá se ve špatný okamžik na špatném místě, když se snaží pomoci sestře Catalině (Maria Leal) zajistit vlastnictví sirotčince, o který se s láskou stará. Policie chytá vyděšenou dívku u mrtvoly notáře Armendarise a ihned ji z vraždy obviňuje.
Antonia se ocitá ve vazbě, odříznutá od všech svých blízkých. Její vyhlídky nejsou příliš růžové. Je možné, že rodinu ani snoubence Germána (Jose Maria Monje) již nikdy nespatří. Ale zdá se, že mladé nevinné dívce přeje štěstí. Když jede policejním autem do vězení, auto se srazí s taxíkem, ve kterém jede Rosario Achaval do svého nového zaměstnání. Kachorra se po nehodě probere jako první, domnívá se, že Rosario nehodu nepřežila, a rozhodne se za ni vydávat. Vezme její doklady a kufr a z místa nehody, po zavolání pomoci pro raněné, utíká pryč. V nedaleké benzínové stanici se ostříhá, obarví si vlasy na červeno, převleče se z vězeňského úboru do objemných šatů Rosario a vydá se do domu zámožné rodiny Moravia, kde je na základě kvalifikací a doporučení přijata jako vychovatelka. Od této doby se musí vydávat za vzdělanou třicetiletou Rosario, která mluví několika jazyky a studovala v USA. Čeká ji starost o dva mladší sourozence "hlavy" rodiny, Bruna (Pablo Rago), majitele továrny na výrobu těstovin, puberťáckou Josefinu (Gimena Accardi) a plachého Lautara (Federico Barón), který si spontánní vychovatelku zamiluje.
Kachorra se tajně pokouší spojit se svou rodinou a hledá důkazy o své nevinně. S pomocí kuchařky Pieriny (Maria Rosa Gallo), která se o pravé totožnosti Kachorry dozvídá jako první a která se může pochlubit dovednostmi špičkové filmové maskérky, a rodinného řidiče Chichila (Gino Renni) ochotného dát za Kachorru život, se Kachorra v převlečení vydává podívat se na své přátele, kteří ji tolik chybí. Jako její sestřenice Angela (Valeria Lorca) nebo nejlepší kamarádka Patricia (Jazmin Stuart). V domě Moraviů musí také snášet protivnou a proti ní vysazenou tetu Bernardu (Veronica Llinas), které se Kachorra už od začátku nezdá, protože její svérázné učitelské metody se rozhodně neshodují s předloženým životopisem, a Brunovu poněkud naivní snoubenku Mercedes (Bettina O`Connell).
Komická, výstřední, optimistická, silná, vtipná a hýřící chutí do života - taková je Kachorra, ale její usedlý kukuč ji příliš dlouho nevydrží stejně jako neustálé převleky a absurdní lži, které se stávají zdrojem neuvěřitelných komických výstupů. Kachorra musí být stále ve střehu před slídící policii, a také před tajnými agenty, kteří o ni mají zájem i po její údajné smrti. Kachorra tuší, že se zapletla do větší hry, než očekávala. Navíc jí starosti přidělávají milostné trojúhelníky, do kterých se zamotává. Nebude Nebude trvat dlouho a bude jí opravdu pěkně horko. Nejenže jí její šéf Bruno nebude lhostejný, ale jeho kamarád a zaměstnanec Pablo (Peto Menahem), se do ní bezhlavě zamiluje.
Mimo to, že se musí Kachorra vypořádat se svými problémy, musí také čelit problémům Josefiny, která se zamiluje do svého učitele tělocviku Ezequiela (Pablo Saile) a když zjistí, že jí jen využívá, najde si její srdce cestu k chudému Sanchovi (Guido Massri), který jako sirotek vyrůstá v sirotčinci sestry Cataliny, a problémům Lautara, který je ve škole neoblíbený, platonicky se do Rosario zamiluje a pak i opravdově do dívky ze sirotčince Loreny (María Piccolo). Ukáže se také, že teta Bernarda je tak zahořklá, jelikož nepoznala tu pravou lásku. Ale i ona se po úletu s Ezequielem a Lautarovým doktorem Reynaldem (Javier Lombardo) dočká pravé lásky, kterou nečekaně najde v Chichilovi.
Během celé telenovely se odhalují nejrůznější informace o vraždě notáře Armendarise. Ukáže se, že Kachorra byla pouhou loutkou v celé hře. Za vším byly notářovi peníze, kvůli kterým ho jeho žena Karina (Silvina Bosco) spolu s milencem Germánem zavraždili a vše nastražili tak, aby to vypadalo, že právě Kachorra notáře zavraždila, když si s ním oné noci přišla promluvit ohledně sirotčince. Peníze jsou také důvodem, proč tajní detektivové po Kachorre pátrají, jelikož si na ně radní Careno (Mario Alarcón) dělá nárok. A protože peníze po vraždě zmizely, domnívá se, že je má stále Antonia.
I když nástrah a peripetií není v životě Kachorry málo, podaří se jí se směsicí humoru, napětí i romantiky bravurně se se vším vyrovnat a nakonec i ona najde tu opravdovou lásku v bručounovi Brunovi. Konec příběhu nekončí typicky svatbou, ale opětovným setkáním Kachorry a Bruna, jelikož Bruno zjistil, že Mercedes s ním není těhotná, jak mu namluvila. Bruno si pro Kachorru, která opět pracuje jako prodavačka kávy a sendvičů, přijede v červeném kabrioletu a požádá překvapenou dívku o ruku. Ta s otevřeným srdcem jeho lásku i snubní prsten přijímá a společně odjíždějí vstříc společnému šťastnému životu…

OBSAHY JEDNOTNIVÝCH DÍLŮ - zde


1.2 Herecké obsazení
Natalia Oreiro - Antonia ‘Kachorra‘ Guerrero / Rosario Achával
Pablo Rago - Bruno Moravia
Gimena Accardi - Josefina Moravia
Federico Barón - Lautaro Moravia
Veronica Llinas - Bernarda Estevez Alvarez
Raul Rizzo - Carmelo Durand
Maria Rosa Gallo - Pierina Fossati
Maria Leal - Catalina
Osvaldo Santoro - Francisco Guerrero
Jose Maria Monje - German Capello
Bettina O`Connell - Mecha Green
Jazmin Stuart - Patricia
Valeria Lorca - Angela Guerrero
Silvina Bosco - Karina Armendariz
Betty Villar - Silvana
Alejo Garcia Pintos - Roberto Tripoli
Javier Lombardo - Reynaldo Marquesi
Mario Alarcon - Rodolfo Careňo
Nicolas Mateo - Santiago Guerrero
Lucas Ferraro - Gaspar
Gino Renni - Chichilo
Guido Massri - Sancho Moreira
Viviana Saez - Dr. Melman
Marisa Mondino - Dolores
Emiliano Fernandez - Pitu
Natalia Melcolm - Tita
Luis Campos - Giuseppe Barigotti


1.3 Obecné informace
Žánr: Comedy / Romance / Drama / Crime
Počet dílů: 150 (45 minut)
Jazyk: Španělština
Titulní píseň Cuesta Arriba, Cuesta Abajo / Natalia Oreiro
music & lyrics: Coti Sorokin / Matías Sorokin
Režie: Miguel Colom / Jorge Montero
Scénář: Gustavo Barrios / Diana Segovia
Produkce: TeLeFe / Gustavo Yankelevich


2. Production

2.1 Pre-production
Po více jak dvouleté pauze se Natalia Oreiro vrátila k práci pro televizi. Po zvážení několika nabídek na hlavní role v telenovelách, mezi nimiž byla i role dvojčat v dramatické telenovele, se Natalia rozhodla pro natočení komediální telenovely, ve které nechybí ani romantika a drama, s názvem Kachorra.
22. února 2002 bylo oznámeno, že natáčení nové telenovely Natalie Oreiro začne v dubnu 2002 a také, že hlavním můžským představitelem bude argentinský herec Pablo Rago.


2.2 Filming
Natáčení začalo 30. dubna 2002 v oblasti Martínez, poblíž Buenos Aires, kde se natáčely venkovní scény ze začátku telenovely. „Natáčení mi moc chybělo. Den před začátkem jsem byla velice nervózní, úplně k zbláznění,“ směje se Natalia a dodala: „Ale jakmile přišlo natáčení, tak jsem si to všechno moc užívala. Chtěla jsem se vrátit ke hraní, miluji to a nikdy nebylo v mém plánu se hraní vzdát.“
6. května 2002 se natáčení přesunulo do studia Teleinde v Buenos Aires, kde Natalia a celý tým natáčeli až 12 hodin denně.

Natáčení telenovely Kachorra v exteriérech v Buenos Aires


Poslední natáčecí den telenovely byl 10. prosince 2002. Telenovela se tak natáčela více jak sedm měsíců a celkově měla 150 dílů. „Poslední díl je krásný! Chtěli jsme aby byl velice romantický, ale nebyl to typický konec telenovel. Konec je tak zábavný i sladký,“ řekla Natalia Oreiro 11. prosince 2002 před odletem do Evropy.


3.1 Release

3.1.1 Argentina
Jen pár dní před premiérou telenovely Kachorra v květnu 2002 se v Argentině rozjely promo akce na podporu sledovanosti v televizi. Hlavní představitelka Natalia Oreiro se objevila v sérii televizních i novinových rozhovorů.
16. května 2002 Natalia Oreiro mluvila o telenovele s informačním serverem Terra. „Je to příběh, který mísí drama s komedií. Hraji dívku, která byla neprávem obviněna z vraždy a která je na útěku po celou dobu telenovely. Aby nebyla odhalena, bere na sebe identitu jiné osoby. Proto budu v telenovele hrát více postav, což způsobí mnoho vtipných scén i zápletek s policií.“ Natalia také dodala, že je nervózní z nadcházející premiéry: „Byla jsem nadšená úspěchem Muneca Brava, ale pravda je taková, že to nikdo nečekal, nebyl tam žádný tlak s natáčením. Nyní celý svět čeká od mojí nové telenovely hodně a pravda je, že netuším, co se stane.“ Nataliin herecký partner v telenovele je Pablo Rago, pro nějž je telenovela také návratem na televizní obrazovky po delší odmlce. „Je to velký milostný příběh Kachorry a Bruna,“ dodala Natalia.
První díl telenovely Kachorra byl na stanici Telefé vysílán v pondělí 20. května 2002 ve 13 hodin. Rating prvního dílu byl 16.3 bodů a telenovela se ihned stala třetím nejsledovanějším pořadem televize Telefé. Telenovela se vysílala vždy od pondělí do pátku.

Kachorra Promo Posters - Argentina


Při příležitosti premiéry Kachorry v TV vyšel 20. května 2002 v deníku Clarín rozhovor s hlavní protagonistkou Natalií Oreiro. „Napsala jsem původní návrh telenovely Kachorra a myslím, že to byl dobrý nápad, ale studio se nakonec rozhodlo natočit telenovelu podle scénáře dvou autorů, Barrios a Segovia, který byl také báječný. Líbil se jim však můj název Kachorra s k, protože Kachorra přeci není žádný pes,“ směje se (pozn. Cachorra s c znamená štěně). Na otázku, zda jí nevadilo, že nakonec točila podle jiného scénáře, odpověděla: „Vůbec ne, byla jsem ráda. Já nejsem scénáristka, pouze ráda předkládám své nápady. V první řadě jsem ale herečka!“
V rozhovoru pro La Voz z 20. května 2002 Natalia Oreiro mluvila o natáčení s Pablem Ragem: „Pracovali jsme spolu již na telenovele Inconquistable Corazón, ale tam jsem měla malou roli, která vůbec nemluvila a Pablo měl hlavní roli. Ale bylo to pro mě emotivní, protože když jsem byla malá, tak jsem měla jeho plakát v pokoji. Jsem moc ráda, že spolu nyní hrajeme, Pablo je skvělý herec a je moc sympatický. Naše kombinace v telenovele je super zábavná!“ Natalia řekla ke vztahu k herečce Bettině O’Connell: „Sice nejsme velké kamarádky, ale známe se dlouho, protože jsme spolu hrály v telenovele Ricos y Famosos.“
Deník Pagina 12 napsal 21. května 2002 k ději telenovely: Telenovela ukazuje svět bohatých a svět chudých i to, jak jsou si vzdáleny. Kachorra (Natalia Oreiro) sice pochází z chudé čtvrti, ale i tak hledá své míso pod sluncem a bojuje proti bezpráví, do nějž se dostala, když byla obviněna z vraždy. Útočiště nachází v domě bohatých Moraviů, kde se shodou okolností stává vychovatelkou sourozenců Bruna (Pablo Rago). Argentinská kritika o telenovele po premiéře napsala:

„Kachorra je ověřený koncept se sympatickou hlavní hrdinkou, hlavním tahákem je ale Oreiro, která se dostane do srdcí diváků jako veselá, ztřeštěná dívka, kterou sláva nemůže změnit.“
- Julián Gorodischer / Pagina 12

„Kachorra dává příležitost zářit Natalii Oreiro, jež je ve své roli svěží a přirozená, a ukazuje, že je nezapomenutelná hrdinka telenovel!“
Marcelo Stiletano / La Nacion


Ve stejný den, 21. května 2002, vyšel rozhovor s Natalií Oreiro i v časopise Caras. „Na roli jsem se připravovala několik posledních měsíců. Kachorra taky hovoří se svým svědomím, což je loutka, kterou také ovládám já,“ řekla Natalia a dodala ke svému novému vzhledu: „Tento vzhled značí novou etapu mé kariéry herečky. Ještě předtím než jsem vzhled změnila, tak jsem hodně přemýšlela o barvě vlasů. Prvně jsem myslela na blond, ale nakonec jsem se rozhodla pro červenou. Chtěla jsem překvapit, aby si lidé říkali ‚Co si to udělala s vlasami, proč je má tak červené?‘ a to se mi povedlo,“ směje se.
V interview pro Caras z 25. června 2002 Natalia Oreiro mluvila o shodách se svoji telenovelovou postavou: „Představuji nevšední dívku, která je obviněna z vraždy. Z vězení uteče a musí změnit identitu. Ale dostane se do dalších problémů. Jejím největším handicapem je její obrovská naivita. Věří všemu, co jí kdo řekne. S Kachorrou máme společnou vášeň pro barevné oblečení, obě máme také smysl pro humor a vnitřní sílu. Kachorra umí být taky komická, výstřední, má chuť do života a nebojí se nástrah, stejně jako já. Jen jsem na rozdíl od ní ještě nebyla ve vězení. Naštěstí,“ směje se Natalia. ,,Kvůli nátáčení si také musím barvit vlasy každých čtrnáct dní," stěžuje si se smíchem.
Natalia Oreiro ve videochatu pro Terra 10. července 2002 řekla o spolupráci s Pablem Ragem: „Pracovat s Pablem Ragem je neskutečné. Opravdu mě s ním baví natáčet!“

Oreiro v magazínech při propagaci telenovely Kachorra v Argentině

V srpnu 2002 bylo oznámeno, že telenovela Kachorra se v Argentině umístila na pátém místě ve sledovanosti v období první poloviny roku 2002. Telenovela pravidělně dosahovala 15 bodů sledovanosti.
V rozhovoru pro magazín Pronto v září 2002 mluvila Natalia Oreiro o milostné scéně v telenovele: „Právě jsme natočili milostnou scénu a bylo to pěkné, ale zdlouhavé. Musela se připravit scéna, hudba, světla...já se vždycky při takovýchto scénách snažím uvolnit, aby vše vypadalo přirozeně a aby tomu divák uvěřil!“
1. prosince 2002 vyšel rozhovor s Natalií Oreiro v časopise Nueva. Na otázku, zda je pravda, že měla před začátkem natáčení telenovely velkou trému odpověděla: „Ano, měla jsem strach, že zapomenu slova. Už to byly dva roku, co jsem hrála v Muneca Brava s takovým úspěchem, byla jsem pod tlakem. Dokonce se mi z toho udělal opar u pusy a tak jsem to maskovala malinkou sedmikráskou,“ směje se.
3. prosince 2002 bylo oznámeno, že Kachorra měla celkově v průměru 16 bodů sledovanosti (1.600.000 diváků) a byla tak v hodnotách ratingu po programu El show de VideoMatch druhým nejsledovanějším programem stanice Telefé. Kachorra však byla úplně nejsledovanějším pořadem stanice, pokud se počítaly pouze programy, které se vysílaly každý všední den.
Poslední díl byl na Telefé odvysílán 20. prosince 2002. Celý poslední týden vysílání dosahovala sledovanost Kachorry více jak 20 bodů.


3.1.2 International release
Pod mezinárodním názvem Runaway Lady se telenovela také prodala do řady zahraničních zemí. V Latinské Americe se vysílala například v Uruguayi, Paraguayi a v Chile. V Evropě se telenovela dostala například do Polska (20. září 2002), Maďarska (10. září 2003), Rumunska, České Republiky (21. července 2003), Slovenska a Řecka. A v Asii se vysílala také v Rusku, Izreali (28. prosince 2002) nebo také na Filipínách (17. listopadu 2003).
V Chile telenovelu vysílala televizní stanice Telecanal od středy 21. listopadu 2007 v 15 hodin.

Kachorra Promo – Rumunsko, Slovensko, Maďarsko


3.1.3. Remake
Na telenovelu byl v Portugalsku natočen i remake s názvem Doce Fugitiva, který se začal vysílat 24. října 2006.


4. Awards & Nominations

Ve veřejném hlasování o nejoblíbenější osobnost roku 2002 Personaje del aňo 2002 na argentinském serveru Terra v prosinci 2002 získala Natalia Oreiro první místo a hlasovalo pro ni více jak 30% zúčastněných.
V Argentině na cenách Martína Fierra 2002 obdržela telenovela dvě nominace: Nejlepší telenovela a Nejlepší herečka, kterou obdržela Natalia Oreiro.
Na prestižních cenách INTE 2003, které se konaly na Miami 13. června 2003, Natalia Oreiro byla nominovaná jako Nejlepší herečka roku za svůj výkon v telenovele Kachorra.
V řadě zemí, kde se telenovela vysílala, se Kachorra stala Nejlepší nebo Nejoblíbenější telenovelou roku a také Natalia Oreiro dostávala nominace i ocenění jako Nejlepší herečka.


Výroky z Kachorry - zde

Fotky - zdehttp://archivo.lavoz.com.ar/2002/0520/Espectaculos/nota97916_1.htm
http://www.cmtv.com.ar/noticias/show.php?bnid=226&banda=&_pagi_pg=5
http://www.cooperativa.cl/p4_noticias/site/artic/20020430/pags/20020430121700.html
http://www.cuarta.com/diario/2002/05/24/24.16.4a.ESP.OREIRO.html / Caras 21-5-2002
Nueva, 01-12-2002
Intrusos, 11-12-2002
http://www.educacion.terra.com.ar/canales/cine/43/43875.html
http://ar.groups.yahoo.com/group/nanny/message/4483
http://www.clarin.com/diario/2002/05/20/c-00611.htm
http://archivo.lavoz.com.ar/2002/0520/Espectaculos/nota97916_1.htm
http://www.pagina12.com.ar/diario/espectaculos/6-5360-2002-05-21.html
http://www.pagina12.com.ar/diario/espectaculos/6-5360-2002-05-21.html
http://www.lanacion.com.ar/400461-natalia-oreiro-como-si-los-anos-no-pasaran
Caras 21-5-2002
Caras 25-6-2002
http://www.terra.com.uy/canales/musica/47/47540.html
http://www.losandes.com.ar/notas/2002/8/11/estilo-46962.asp
Pronto, September 2002
http://www.eldia.com.ar/ediciones/20021203/espectaculos4.asp
http://www.novebox.com/telepedia/show/kachorra-0
http://www.terra.com.ar/canales/tv/58/58991.html
http://www.pagina12.com.ar/diario/espectaculos/subnotas/6-7996-2003-06-03.htmlback