Natalia
Filmografie:

Miss Tacuarembó - 2010“Algún día el mundo será nuestro“
(Jednoho dne bude svět náš)


MISS TACUAREMBÓ je komediálně dramatický filmový muzikál, který je natočený v období od 8. března do 10. dubna 2010 ve městech Uruguaye (Santa Rosa, Atlántida, Canelones, Montevideo a Tacuarembó) a Argentiny (Buenos Aires a Luján), závěrečné scény byly natočeny od 26. do 29. května 2010 v Los Angeles, USA. Film je adaptací natočenou podle knižní předlohy se stejným názvem uruguayského autora Dani Umpi. Režie a úpravy scénáře se chopil Uruguayec Martín Sastre, pro něhož je tento film prvním filmem kariéry.
Film je v koprodukci Uruguaye, Španělska a Argentiny. Uruguayskou část produkce (40%) tvoří společnost Oriental Films, španělskou část produkce (20%) tvoří společnost Cool Shot Films a argentinskou část produkce (40%) tvoří společnosti TeLeFe Cine a Royal Cinema Group. Film je také podporován uruguayskou vládní organizací pro film Fondo Nacional de Audiovisuales (FONA). Celkový rozpočet filmu byl 1.6 milionu dolarů (1.2 milionu Euro). Film byl natočen argentinskou společností Steadifilm.
Ve dvojroli, hlavní roli Natalie i v roli Cándidy López, se představuje uruguayská herečka a zpěvačka Natalia Oreiro. Dětskou verzi postavy Natalie představuje vítězka on-line castingu Sofía Silvera. V dalších rolích jsou známí španělští herci Rossy de Palma a Alejandro Tous, Argentinci Mike Amigorena, Graciela Borges a Diego Reinhold nebo Uruguayka Mirella Pascual.
Světová premiéra filmu proběhla v Montevideu, Uruguay, 1. července 2010, kde měl film rekordní návštěvnost a stal se nejvíce navštěvovaným národním filmem roku 2010. Premiéra v Argentině proběhla 15. července 2010 v Buenos Aires a španělská premiéra proběhla 13. května 2011 v Madridu. Společnost, která film distribuuje pro argentinská a uruguayská kina je Buena Vista Internacional. Ve Španělsku film distribuovala společnost Yedra Films. Společnost, jež film distribuuje pro ostatní světová kina, je francouzská Rendez-vous Pictures. V Uruguayi i Argentině byl společně s filmem vydán i originální soundtrack, který obsahuje 9 originálních filmových písní a jež vydala společnost Pelo Music v červenci 2010. Ve Španělsku byl soundtrack k filmu vydán společností Warner Music v květnu 2011 a kromě písní obsahuje i instrumentální melodie k filmu.
Film byl prezentován na prestižním filmovém festivale 25° Festival International de Films de Fribourg ve Švýcarsku a na Festival de Málaga de Cine Espanol ve Španělsku. Film byl dále k vidění na mezinárodních filmových festivalech ve Švédsku, Francii, USA, Kanadě, Itálii, Irsku a v Koreji v letech 2011 - 2012.
V Argentině byl film Miss Tacuarembó nominován ve třech kategoriích na cenách Premios Sur 2010 udílených argentinskou filmovou akademií. V Argentině film také získal i dalších sedm prestižních nominací na ceny Premios Cóndor de Plata 2010. V Uruguayi v prosinci 2010 film získal pět nominací (Natalia Oreiro získala nominaci jako ‘Mejor Actriz‘) na cenách udílených uruguayskou filmovou akademií. Herečka Natalia Oreiro získala ocenění jako nejlepší uruguayská herečka za roli ve filmu na cenách IRIS 2011. Ve Španělsku film získal dvě ocenění Biznaga de Plata jako nejlepší scénář a jako nejlepší film festivalu Festival de Málaga de Cine Espanol v sekci Zonazine.


Obsah:
1. Informace o filmu
    1.1 Knižní podoba
    1.2 Děj
    1.3 Herecké obsazení
    1.4 Hlavní postavy filmu
    1.4 Obecné informace
2. Produkce
    2.1 Před-produkce
       2.1.1 2004-2008
       2.1.2 2009
       2.1.3 2010
    2.2 Natáčení
    2.3 Post-produkce
3. Vydání
   3.1 Kinematografické vydání
       2.1.1 Uruguay (Světová premiéra)
       2.1.2 Argentina
       2.1.3 Španělsko
   3.2 Festivalové vydání
       3.2.1 Uruguay (Premiéra na národním filmovém festivale)
       3.2.2 Švýcarsko (Premiéra na mezinárodním filmovém festivale)
       3.2.3 Španělsko
       3.2.4 Švédsko
       3.2.5 UsA
       3.2.6 Francie
       3.2.7 Kanada
       3.2.8 Itálie
       3.2.9 Irsko
       3.2.10 Jižní Korea
   3.3 Domácí nosiče
       3.2.1 Originální soundtrack
          3.2.1.1 Argentinská edice
          3.2.1.2 Španělská edice
       3.2.2 Digital Video Disc
   3.4 Televizní vydání
4. Ocenění a nominace
5. Seznam mezinárodních filmových festivalů1. Informace o filmu

1.1 Knižní předloha
Kniha Miss Tacuarembó je druhým literárním dílem Uruguayce Daniela Umpiérreze, jež si říká Dani Umpi. Kniha byla vydána v Argentině v prosinci 2004 společností Interzona. Kniha byla napsaná ve španělštině a ve finální verzi má 204 stránek. Ihned po vydání se kniha dočkala pozitivních kritik. V roce 2010 vyšla re-edice knihy spolu s premiérou filmu Miss Tacuarembó v Uruguayi a Argentině.
V knize se odvíjí tři hlavní dějové linie, jež se navzájem proplétají – vztah hlavní hrdinky Natalie a jejího homosexuálního kamaráda Carlose; vztah Natalie a její matky, která přijíždí na návštěvu; a Nataliin sen stát se slavnou a získat titul ‘Miss Tacuarembó‘.
Kniha vypráví příběh podomní prodavačky parfémů Natalie, která žije se svým homosexuálním kamarádem Carlosem, když do jejich životů vstoupí její matka a převrátí vše vzhůru nohama. Natalia se totiž se svoji matkou po dlouho dobu neviděla, až se jednoho dne potkají v televizním programu a matka se rozhodne s Natalií bydlet. Natalia je vynikající v tom, co dělá, prodávání parfému, ale stále sní o tom stát se slavnou a úspěšnou a pracovat pro televizi.

Obaly knihy, edice 2004 & 2010

Úryvek z knihy (Natalia mluví o sobě): „Nade všechno si přeji být nezávislá žena, která ví, co chce a jak to získat; která nemusí nikomu nic vysvětlovat; která se nemusí s nikým dohadovat; která neztrácí smysl pro eleganci a neztrácí rozhled o světě; která si užívá harmonie vůní, svěžích i sladkých, jako od Tendre Poison; která má oblečení od Dioru; a navíc, která nemá matku!“

1.2 Děj
Natalia (Sofía Silvera) je dívka, která vyrůstá v osmdesátých letech pod vlivem filmu Flashdance a telenovely Cristal, v malém od civilizace vzdáleném městě Tacuarembó na severu Uruguaye. Jejím jediným kamarádem je Carlos (Mateo Capo), se kterým si hrají a vytvářejí choreografie. Spolu také čelí přísné a katolicky založené učitelce zpěvu Cándidě López (Natalia Oreiro) a jejím dvou dcerám, dvojčatům Marii Noel (Ema Pratto) a Marii José (María Pía Pratto). Natalia si říká, že jediná její možnost, aby odjela z nudného rodného města, je v osmnácti letech stát se Miss Tacuarembó. Titul by ji umožnil odejít do velkého města, kde by se stala hvězdou první třídy. Jenomže realita je úplně jiná. Jako dospělí Natalia (Natalia Oreiro) a Carlos (Diego Reinhold) nyní pracují jako průvodci v zábavním turistickém parku věnovaném Bibli zvaném Cristo Park v Buenos Aires. Jednoho dne Natalii do života vstoupí realitní show Todo Por un Sueno, jejíž moderátorka Patricia Peinado (Rossy de Palma) se snaží plnit sny zúčastněných. Jednou z nich je i Nataliina matka Haydée (Mirella Pascual), která se pomocí pořadu rozhodne najít svou dceru, kterou deset let neviděla.
Jenomže co nachází, je úplně jiná Natalia, která je velice vzdálená od svého dětského snu, jímž je, že jednou bude svět patřit jí...

Miss Tacuarembó – movie stills


1.3 Herecké obsazení
Pro Natalii Oreiro je film Miss Tacuarembó v pořadí pátý celovečerní film s hlavní rolí. Je to ale první film, kde hraje centrální postavu příběhu a také dvojroli. Celkově je film Miss Tacuarembó již sedmým celovečerním filmem Oreiro.
Ve filmu hraje také španělská herečka Rossy de Palma, jež je známá z filmů Pedra Almodovara, nebo telenovelová legenda Jeannette Rodriguez. V hlavních mužských rolích se ukazují Mike Amigorena, Diego Reinhold a Boris Bakst.

Natalia Oreiro - Natalia ‘Cristal‘ Prato / Cándida López
Sofía Silvera - Natalia (Nina)
Mirella Pascual - Haydée Prato
Rossy de Palma - Patricia Peinado
Jeannette Rodriguez - Cristal
Diego Reinhold - Carlos
Mateo Capo - Carlos (Nino)
Mike Amigorena - Cristo
Alejandro Tous - Padre Clever
Mónica Villa - Mónica
Boris Bakst - Enrique / Saint Expeditus
Graciela Borges - Miss Coitiňo
Melina Petriella - María Noel
Julieta Petriella - María José
Ema Pratto - María Noel (Nina)
María Pía Pratto - María José (Nina)
Leonor Courtoise - Sestra Leonor
Leatitia d‘ Arenberg - Odette Rothschild

1.4 Hlavní postavy filmu
Natalia – vyrostla v osmdesátých letech ve městě Tacuarembó a snila o slávě. Jenže nyní je její realita velice jiná a sen o slávě a kariéře zpěvačky v nedohlednu...

Carlos – již od dětství je nejlepší kamarád Natalie, který jí následuje do Buenos Aires, kde pracují jako průvodci v zábavním parku věnovaném Bibli.
Cándida – přísná a velice katolicky založená učitelka zpěvu, která nemá ráda Natalii a Carlose, protože chtějí být jiní a touží po odchodu z města. Patricia – moderátorka realitní show Todo Por un Sueno, která těží z lidského neštěstí a tvoří kolem toho svoji show. Jediné, co jí zajímá, je rating.
Haydée – maminka Natalie, která se přihlásí do pořadu Todo Por un Sueno, aby díky němu našla svoji ztracenou dceru, kterou již deset let neviděla. Otec Clever – protipól Cándidy, který děti motivuje a podporuje ve snech. Bohužel je ale i on bezmocný proti zlobě Cándidy proti Natalii a Carlosovi.


1.5 Obecné informace
Žánr: Drama / Komedie / Muzikál
Délka: 92 min
Jazyk: Španělština
Titulky: Angličtina
Režie: Martín Sastre
Scénář: Martín Sastre - na motivy románu ‘Miss Tacuarembó‘ autora Dani Umpi
Dramaturgie: Pedro Luque
Hudba: Ignacio Peréz Marín
Písně: Alejandro Sergi
Kamera: Gustavo Trivino
Střih: Sebastián Dube
Web: misstacuarembo.com
Kina: Uruguay - 01/07/2010, Argentina - 15/07/2010, Španělsko - 13/05/2011
DVD: Argentina - 11/01/2011


2. Produkce

2.1 Před-produkce
2.1.1 2004-2008
Ještě před vydáním knihy v roce 2004 zde byl potenciál pro natočení filmu. Martín Sastre se chopil nápadu a začal pracovat na scénáři. Cecilia Marrero zodpovědná za počáteční produkci filmu řekla v interview pro El Avisador v roce 2008: “Práce na scénáři nebyla jednoduchá, film je sice založený na knize, ale jsou v ní mnohé momenty bez dialogů, které se musely zpracovat tak, aby je divák pochopil.“
V lednu 2005 se poprvé objevily zprávy, že by hlavní roli ve filmu měla hrát Natalia Oreiro. Tyto zprávy pokračovaly a sama Oreiro v rozhovoru ze začátku roku 2007 řekla, že čte scénář k filmu. Později v rozhovoru pro noviny Clarín z 29. dubna 2007 Oreiro k filmu řekla: „Film je ve španělské koprodukci a scénář byl napsán podle knihy Daniho Umpi a upraven Martínem Sastre a mně byla nabídnuta hlavní role. Myslím, že jsem připravena!“
V červenci 2008 se začaly objevovat konkrétnější informace k natáčení filmu – lokace, produkční tým nebo spolupráce se sponzory. Ve stejnou dobu šel film do fáze před-produkce. Produkce a natáčení filmu bylo zatím naplánované na rok 2009. Film by se měl natáčet po dobu pěti týdnů. Natáčení by mělo mimo jiných lokací probíhat také v Uruguayi ve městech Tacuarembó a Montevideo. Ve filmu by měli také pravděpodobně hrát místní herci.

2.1.2 2009
V interview pro deník Clarín z 15. února 2009 se herečka a zpěvačka Natalia Oreiro také zmínila o filmu Miss Tacuarembó jako o svém budoucím projektu: „Mám naplánovaný film Miss Tacuarembó od autora Daniho Umpi, je to sexy příběh!“
2. dubna 2009 uruguayský deník El País přinesl informace o chystaném uruguayském filmovém festivalu Punta del Este, jež se konal od 18. dubna 2009. Bylo oznámeno, že hosty festivalu budou i Natalia Oreiro a španělská herečka Rossy de Palma, které do Punta del Este přijedou poprvé oficiálně prezentovat film Miss Tacuarembó na tiskovou konferenci. Bylo dále oznámeno, že film se bude natáčet v roce 2009 v Uruguayi pod režií Martína Sastre a produkční společností Oriental Films.
24. dubna 2009 se konala první oficiální tisková konference k filmu, jež proběhla v rámci festivalu XII. Festival Internacional de Cine de Punta Del Este. Zúčastnili se jí Natalia Oreiro, režisér Martín Sastre, herečka Mirella Pascual, hudebník a skladatel Ale Sergi a řada dalších spolupracovníků. Tisková konference se konala v 11 hodin v hotelu Mantra. Oreiro řekla, že tento film je ‘osobní výzva‘ a podle ní film „lidé budou milovat nebo nenávidět, protože každý má svůj styl.“ Dále dodala: „Ta role je náročná, nejenže hraji, ale budu také zpívat a tancovat.“

Martín Sastre & Natalia Oreiro na konferenci v Punta del Este (24-4-2009)

Martín Sastre prozradil médiím, jak došlo ke spolupráci s Natalií Oreiro: „Na narozeninové oslavě Naty jsem ji dal kopii knihy, která ještě ani nebyla vydaná a řekl jsem jí, že z toho udělám film a ona bude hlavní hrdinka. Po nějaké době mi zavolala: ‚Ahoj, jsem Natalia Oreiro. Nevím, jestli si mě pamatuješ…přečetla jsem tu knížku a chci natočit film!‘ A tak začala spolupráce.“ K příběhu filmu Sastre dodal: „Film ukazuje kontrast mezi dětskými představami Natalie, která sní, že bude zvolena nejkrásnější dívkou a stane se slavnou, a skutečným současným životem, ve kterém Natalia pracuje v Buenos Aires jako průvodkyně v zábavním parku.“ Bylo dále oznámeno, že kromě Rossy de Palma (která se konference zúčastnila telemostem ze Španělska) bude ve filmu hrát i herečka Jeannette Rodriguez, která se proslavila rolí v telenovele Cristal z roku 1985. Matku Natalie bude hrát herečka Mirella Pascual. Hudbu k filmu složí Ale Sergi. Ten k filmu řekl: „Jsem velice šťastný ze spolupráce a je to výzva, každá písnička bude souviset s nějakou postavou. Je to něco jako muzikál, jen se v něm nezpívá a netančí po celou dobu.“
V rozhovoru pro časopis Gente z 9. září 2009 Natalia Oreiro mluvila i o filmu Miss Tacuarembó. „Nyní pracuji na projektu, na nějž jsem pyšná. V lednu začneme natáčet film Miss Tacuarembó, který režíruje kamarád Martín Sastre a bude tam taky hrát Rossy de Palma. Film je v produkci Španělska a Uruguaye a je podle předlohy Daniho Umpi. Hraji dívku, která se chce stát ikonou!“

2.1.3 2010
V lednu 2010 byl vyhlášen casting na hlavní dětskou roli ve filmu. Casting je unikátní v tom, že se celý odehrává on-line prostřednictvím stránek www.misstacuarembo.com , které byly pro tento účel spuštěny 1. ledna 2010. Dívky ve věku 8-12 let se mohly do castingu přihlásit videem, které zaslaly a které bylo posléze zveřejněno na stránce.
Od 1. února bylo spuštěno hlasování pro nejoblíbenější dívku. Celkem se castingu zúčastnilo více jak 700 dívek. Bylo také oznámeno, že kromě on-line hlasování bude o nejlepší dívce rozhodnuto porotou. Porotu tvořili Natalia Oreiro, hlavní aktérka filmu, Martín Sastre, režisér filmu a Ale Sergi, skladatel písní filmu.
10. února 2010 bylo oznámeno, že z více jak 800 dívek, které se do castingu nakonec přihlásily, bylo vybráno dvacet kandidátek na hlavní roli. Tyto kandidátky se zúčastnily druhého kola castingu v Montevideu za přítomnosti poroty. Tento druhý casting se konal 9. února 2010 a vyšlo z něj pět finalistek, které se dále zúčastnily finálového kola castingu. Finálové kolo se mělo konat 10. února v 18 hodin v Montevideu za účasti hlavní herecké hvězdy Natalie Oreiro. Nakonec bylo ale závěrečné kolo castingu posunuto na 13. února 2010, jelikož Oreiro se nemohla do Montevidea 10. února dostavit.
13. února 2010 byla oznámena vítězka castingu na hlavní dětskou roli ve filmu. Martín Sastre však dodal, že každá z účastněných kandidátek je svým způsobem vítězka a jména všech se objeví v závěrečných titulkách filmu. Hlavní dětskou roli ztvární devítiletá Sofía Silvera z Palmitas v Uruguayi. Sofía v internetovém hlasování získala více jak 60.000 hlasů. „Chtěli jsme najít dívku, která umí dobře hrát i tančit, ale záleželo nám také na tom, aby se ta dívka toužila stát slavnou a my jí to umožnili. U Sofie jsme uspěli,“ řekl Sastre. Argentinská herecká hvězda Mike Amigorena řekl v interview pro Canal 26 21. ledna 2010, že bude hrát ve filmu Miss Tacuerambó. 7. února 2010 bylo dále oznámeno, že Amigorena by měl ve filmu hrát partnera postavy Natalie Oreiro. Nakonec se ale ukázalo, že Amigorena ve filmu hraje postavu Krista, do něhož je Natalia platonicky zamilovaná. Jen o několik dní později bylo oznámeno, že roli faráře Clever si zahraje španělský herec Alejandro Tous.
Na informačním serveru El Contraanálisis del Espectáculo se 11. února 2010 objevily další nové informace k filmu. Server informuje, že film se začne natáčet prvního března 2010 v Uruguayi a že argentinskou část koprodukce tvoří společnost TeLeFe Cine a společnost Royal Cinema Group pod vedením producenta Carlose Mentasti. Další informací je, že v jedné z hlavních rolí se ukáže další argentinský herec Diego Reinhold. Ten si ve filmu zahraje nejlepšího kamaráda Natalie Carlose.
16. února 2010 bylo prostřednictvím venezuelských novin El Universal zveřejněno, že herecká hvězda 80. let Jeannette Rodriguez popřela svoji účast ve filmu Miss Tacuarembó. Herečka, která nyní bydlí v Madridu, řekla: „Ne, ty zprávy o mé účasti nejsou správné. Nevím zdroj těchto zpráv. Už je to nějaká doba, kdy se začaly tyto informace objevovat, ale já nemám žádné oficiální zprávy od svého manažera.“ Hned o den později však uruguayská společnost produkující film vydala prohlášení prostřednictvím producentky Marie Zanocchi, která uvedla, že vyjednávání s manažerem Rodriguez právě probíhají a že její účast ve filmu vypadá velice nadějně.

Castingové video Sofíe Silvera; Sofía Silvera jako vítězka castingu (13-2-2010); Oreiro v Santa Rosa (15-2-2010)

17. února 2010 vyšel článek o herečce Rossy de Palma ve španělských novinách z Mallorcy Diario de Mallorca. De Palma v rozhovoru potvrzuje svoji účast ve filmu Miss Tacuarembó. Bylo dále oznámeno, že podle slov režiséra Martína Sastre je film „první muzikálová komedie Jižní Ameriky.“
23. února 2010 byly zveřejněny další nové informace k filmu. Zásadní je změna názvu filmu, který se měl posléze jmenovat Miss, puedes sonarlo, puedes hacerlo, ale název byl v průběhu natáčení filmu v dubnu 2010 opět změněn na původní Miss Tacuarembó. Dalším hercem filmu je podle zveřejněných informací v únoru 2010 mladý herec Boris Bakst. Ten si ve filmu zahraje přítele postavy Natalie Oreiro.
V pátek 26. února 2010 bylo oznámeno, že natáčecí štáb si pro film Miss Tacuarembó vybral lokace v uruguayském městě Santa Rosa, konkrétně místní kostel a náměstí, protože se velice podobají těm ve městě Tacuarembó. Herečka Natalia Oreiro byla také ve městě, aby si osobně prohlédla místní lokace. Dále bylo oznámeno, že do komparsu pro film se přihlásilo více jak sto místních obyvatel.
Server LaUbfal zveřejnil 27. února 2010 další podstatné informace k filmu. Server potvrzuje změnu názvu filmu na původní Miss Tacuarembó, a dále uvádí, že premiéra by měla proběhnout 5. srpna 2010. 3. března 2010 bylo oznámeno, že v roli matky postavy Natalie Oreiro se ve speciální účasti ukáže herecká legenda Graciela Borges. Ta ke své účasti ve filmu řekla: „Vlastně to ani není speciální účast, protože já speciální účasti nedělám, ale je to dárek pro Natalii Oreiro, kterou moc obdivuji!“

2.2 Natáčení
Začátek natáčení filmu Miss Tacuarembó byl naplánovaný na 1. března 2010. Avšak kvůli silným dešťům, které na konci února postihly Argentinu i Uruguay, bylo natáčení filmu posunuto o jeden týden, na 8. března 2010.
První natáčecí den filmu byl 8. března 2010 ve městečku Santa Rosa v uruguayské provincii Canelones na jihu státu. Město Santa Rosa bylo vybráno, protože je tam několik míst, které se velmi podobají těm v Tacuarembó. První natáčecí den se konal v jednom místním domě, kde byly natočené scény hlavní hrdinky Natalie v osmi letech. Dům se nachází ve čtvrti Mevir I, a byl plně vybaven na dobu, ve které se film odehrává, a to v 80. letech minulého století. Dům byl namalován na růžovo z vnější strany a na modro z vnitřku, přesně jak je popsáno v románu, podle kterého se film natáčí. Herecká hvězda Natalia Oreiro byla velmi očekávaná a svůj první natáčecí den skončila o půlnoci, ale i tak si našla čas pozdravit místní obyvatele. První den se natáčely také scény s malou Sofíí Silvera a Mateem Capo, který si zahrál mladého Carlose, nejlepšího kamaráda Natalie.
Druhý natáčecí den, v úterý 9. března 2010, se natáčení přesunulo ke kostelu Santa Rosa de Lima, který se nachází na protější straně města a pracovalo se od poledních hodin až do 23 hodin. Ve scénách také figurují postavy herců Alejandro Tous, Mónica Villa a Mirella Pascual. Hned v prvních dnech si Natalia Oreiro zahrála tři rozličné role - roli adolescentky, dospělé Natalie a starší učitelky hudby, kdy kvůli přípravě pro tuto roli strávila sedm hodin v maskérně, měla paruku a umělý nos. Oreiro pro časopis Pronto řekla o probíhajícím natáčení: „Je to velmi náročné, protože hraji, zpívám a tančím.“
Po dotočení všech scén ve městečku Santa Rosa se natáčecí štáb přesunul na farmu v blízkosti města Atlántida, kde mladí herci Sofía Silvera a Mateo Capo natáčeli spolu s herečkou Leonor Courtoise hudební scénu do filmu. Choreograf a herec Diego Reinhold řekl ke scéně, kde na farmě jeptiška pomáhá dětem vypustit holubice, králíky a ryby: „Moje choreografie musí být vždy vtipného ražení ve stylu příběhu filmu. Bude to magická scéna, kde zvířata mluví, kde se proplétají katolické výjevy, jeptiška zpívá o víře a chodí při tom po hladině vody, nebo magicky mění brouky v kouzelná světla!“ Po prvním natáčecím týdnu se štáb filmu přesunul do Montevidea.

Oreiro, Sastre, Tous, Silvera & Capo na natáčení v Santa Rosa a Atlántida

12. března 2010 bylo potvrzeno, že ve filmu si určitě zahraje i slavný argentinský herec Mike Amigorena. „Mikovi jsem zavolala já,“ řekla v interview pro La Nación Natalia Oreiro: „Totiž Natalia z Tacuarembó je zamilovaná do Krista a myslí si, že když se mu podívá do očí a bude si něco přát, tak se to vyplní!“ 15. března přiletěla do Uruguaye španělská herečka Rossy de Palma, aby ztvárnila svou roli Patricie Peinado, moderátorky reality show, ve které se bude Natalia snažit splnit svůj sen. První scény s De Palma se natáčely v Montevideu ve studiu televize Canal 10, kde byl vytvořen interiér reality show ‘Todo por un Sueno‘.
Ve druhém natáčecím týdnu, od 18. do 20. března 2010, se vždy v noci natáčely scény v prostorách Parque Rodó v Montevideu. Jednalo se o scény s Natalií Oreiro a Rossy de Palma z reality show ‘Todo por un sueno‘, kam Natalia přijela s nadějí, že se konečně stane slavnou. Argentinský deník La Nación z 21. března 2010 napsal bližší informace o natáčení. Reality show ‘Todo por un sueno‘ je něco ve stylu ‘American Idol‘, kde se dotyčný touží stát slavným. Ale pro hrdinku Natalii se tato scéna nakonec stane noční můrou. Oreiro pro deník také při natáčení poskytla rozhovor, kde přiznala, že ve filmu hraje dvě role. Jedna je již známá, a to Natalia, a druhá je role Cándidy López, učitelky hudby. „Kromě Natalie jsem učitelkou hudby, velmi špatnou. Řekla jsem Martínovi (Sastre), že ji chci taky hrát. ‘Moji opravdovou výzvou je být Cándida López‘ řekla jsem mu. A přesvědčila jsem ho,“ sdělila Oreiro pro noviny a dodala: „Na masce pro Cándidu jsem pracovala s maskérem Alexandrem Matthews, s logopedem jsem trénovala jiný hlas a nakonec s hereckých coachem Valerií Lorca jsme trénovaly nové pohyby, to vše dva měsíce před natáčením filmu. Děti na natáčení prvně nevěděly, že Cándida jsem já, dokonce jsme jim řekli, že je to herečka Zulema Igleasias,“ směje se Oreiro: „Písničku pro Cándidu napsal Ricardo Mollo a je v rockovém stylu Marilyna Mansona, musel to být rock, protože ona je ve filmu ta zlá.“
Rossy de Palma pro časopis Pronto řekla o Natalii Oreiro: „Naty je nádherná žena, se strhujícím charisma.“ A také popsala svou roli Patricie Peinado: „Je to moderátorka jedné reality show, kde představuje Natalii, aby si splnila svůj sen a triumfovala ve světě zábavního průmyslu. Je to reportérka a televizní moderátorka, chtivá senzací, která se chce jen poškrábat v lidském utrpení a udržet si tak velké publikum.“ V neděli 21. března 2010 odletěla De Palma po dotočení všech svých scén zpět do Paříže, kde bydlí. Celkem tak v Uruguayi měla pouze tři natáčecí dny.
Ve třetím natáčecím týdnu se v noci z úterý 23. na čtvrtek 24. března 2010 natáčely další scény pro film, tentokrát s Mikem Amigorena a Natalií Oreiro. Amigorena v rozhovoru z 24. března 2010 pro televizi Teledoce řekl: „Moje role je Ježíš. Nataliina postava je do Ježíše celý život zamilovaná a v jednu chvíli se Natalii zjeví a setkají se a zpíváme, tančíme. Je to úžasné. Natalia je ve své roli skvělá, ve dvou rolích. Hraje i Cándidu, je skvělá...“

Rossy de Palma, Martín Sastre, Natalia Oreiro & Mike Amigorena při natáčení

V noci ve čtvrtek 25. března 2010 se natáčely scény pro film na hřbitově ve městě Canelones, který se tak poprvé ve své historii stal natáčecí scénou pro film. Produkční společnost filmu vybrala tento hřbitov z patnácti kandidátů, mezi nimiž byl i hřbitov v Montevideu. V Canelones se natáčelo od 18 hodin a kolem hřbitova se shromáždila celá skupinka fanoušků Natalie Oreiro, aby natáčení filmu vidělo. Před natáčením scén strávila Oreiro více jak šest hodin v maskérně, aby mohla ztvárnit roli Cándidy López. Natáčelo se až do brzkých ranních hodin. O den později, v pátek 26. března 2010 odpoledne, se Oreiro objevila na hřbitově v Canelones znovu, a to kvůli předání ocenění ‘Amiga de Canelones‘ za svoji uměleckou kariéru, které obdržela od starosty města Canelones Estanislaa Chiazzara. „Chceme tímto poděkovat Natalii za svoji uměleckou tvorbu, která je za hranicemi Uruguaye i celé oblasti Rio de la Plata,“ řekl starosta. Oreiro byla z ocenění velmi potěšena a přiznala, že ještě nikdy neobdržela podobné ocenění.
Po skončení natáčení ve městě Canelones se 28. března 2010 tým filmu Miss Tacuarembó konečně přesunul do města, které dalo jméno tomuto filmu režiséra Martína Sastre, Tacuarembó. Film byl již ve svém čtvrtém týdnu natáčení. Ve městě Tacuarembó se začalo natáčet v pondělí 29. března 2010 a natáčení trvalo do čtvrtka 1. dubna 2010. Úterní pracovní den, 30. března 2010, začal za svítání a proběhl v místech zvaných ‘El Hongo‘ a ‘El Mundo‘, slavných monumentech města. Natalia Oreiro natáčela scény s Diegem Reinholdem, který hraje Nataliina dlouholetého přítele Carlose v dospělé verzi. V Tacuarembó také natáčeli scény Sofía Silvera a Mateo Capo, jako mladí Natalia a Carlos. Ve středu 31. března 2010 se dále natáčely scény na ulici Zelmar Michelini. Oreiro odjela ihned po dokončení natáčení všech svých scén v Tacuarembó do svého domu v Carmelo, kde strávila pár dní před pokračováním natáčení filmu v Montevideu.

Oreiro jako Cándida v Canelones; Ocenění ‘Amiga de Canelones‘; Silvera & Oreiro v Tacuarembó

Uruguayský deník El País z 5. dubna 2010 oznámil, že ve středu 31. března 2010 přijela do Uruguaye venezuelská herečka Jeannette Rodríguez, slavná za svou roli v telenovele Cristal, která přijala speciální účast ve filmu Miss Tacuarembó. Rodríguez po příletu řekla: „Uruguay mě fascinuje, miluji toto místo a divím se, že jsem sem nepřijela už dávno. Ve filmu mám speciální účast. Odvolávám se na dobu slávy mojí postavy v Cristal. Jsem nadšená z tohoto pozvání, protože tato postava byla označená jako vzor, který si pamatuje Nataliina postava a to je něco, za co se cítím vděčná. Tento film je velmi čirý příběh, velmi familiární, který zanechává vzkaz o nevzdávání se za boj o své sny.“
3. dubna 2010 bylo oznámeno, že po dotočení scén v Montevideu s účastí Graciely Borges a Jeannette Rodríguez ve scéně ze soutěže o ocenění ‘Miss Tacuarembó‘, bylo oficiálně ukončeno natáčení filmu Miss Tacuarembó v Uruguayi. Od pondělí 5. dubna do čtvrtka 8. dubna 2010 se bude dále natáčet ve velkém Buenos Aires a okolí. Dále bylo oznámeno, že v sobotu 10. dubna 2010 se od 21 hodin bude konat tisková konference v hotelu Sheraton v Buenos Aires a velká party na oslavu konce natáčení.
Poslední, již pátý, natáčecí týden filmu proběhl v Argentině, kde se v Buenos Aires natáčely scény z castingu show ‘Todo por un Sueno‘ v hotelu Sheraton a ve městě Luján, kde se v zábavním parku natáčely scény z imaginárního Cristo Parku. Luján byl vybrán pro svůj zábavní park ArgenPark, který se pro natáčení filmu od úterý 6. dubna do pátku 9. dubna 2010 proměnil v Cristo Park, kde pracují postavy Natalie Oreiro a Diega Reinholda. 30. března 2010 proběhl v Luján od 11 do 19 hodin také casting na komparsové role ve filmu. V zábavním parku byla také natočená velká muzikálová scéna do filmu.
Poslední natáčecí den proběhl 10. dubna 2010 v Buenos Aires. V sobotu 10. dubna 2010 se také konala druhá oficiální tisková konference při příležitosti dokončení natáčení filmu v hotelu Sheraton v Buenos Aires. Konference se zúčastnili herci Natalia Oreiro, Mike Amigorena, Boris Bakst, Diego Reinhold, režisér Martín Sastre, hudební skladatel Ale Sergi i producenti filmu. Během tiskové konference bylo oznámeno datum premiéry filmu v Argentině, a to 8. července 2010. Film by měl mít asi 90 minut. Oreiro v rozhovorech dále uvedla, že ve filmu zazní 11 písní. Jednu píseň pro film napsal její manžel Ricardo Mollo, ta je v rockovém stylu. Dále Oreiro přezpívala verzi písně What a Feeling, jež je známá z filmu Flashdance, a verzi písně Mi Vida Eres Tu, která byla znělkou telenovely Cristal. „Jsem pyšná na projekt Miss Tacuarembó, a nebudu mít klid, dokud všichni neuvidí, že je to ten nejlepší film,“ směje se Oreiro. „Dívenka, která hraje moji postavu, když byla malá, je geniální herečka, hraje úplně jako já. Nemůžu se dočkat celkového výsledku,“ dodává herečka. „Je to moje první práce na celovečerním filmu a chci ukázat, že pro mě není nic překážkou,“ řekl režisér Sastre. „Knižní předloha filmu je poklad a je to již několik let, co jsme začali plánovat tento projekt. Ale to, co se nám dělo během natáčení bylo kouzelné. Neptejte se mě jak je to možné, ale film má své kouzlo,“ dodává Oreiro. Po ukončení konference se konala velká oslava k dokončení filmu v restauraci ChiCha s účastí všech hlavních protagonistů i producentů filmu.

Oreiro & Bakst při natáčení v Luján; Tisková konference v hotelu Sheraton; Party v restauraci ChiCha

Navzdory ukončení natáčení v Uruguayi a Argentině v dubnu 2010, 25. května 2010 odcestovala Natalia Oreiro s natáčecím štábem do Los Angeles, USA, aby tam natočili závěrečnou scénu filmu. „Ano, letíme do Los Angeles, abychom natočili jednu velice důležitou scénu do filmu,“ řekla Oreiro na letišti Ezeiza. „Premiéra bude již v červenci!“
Podle původního plánu se v Los Angeles mělo natáčet pouze dva dny, ale kvůli dešti se natáčení muselo o několik dní prodloužit, a to do 30. května 2010, kdy se štáb vrátil zpět do Buenos Aires. Filmová scéna se v Los Angeles natáčela na kopci před slavným nápisem Hollywood.

2.3 Post-produkce
Po dokončení natáčení v Argentině vyšel 25. dubna 2010 rozhovor s Natalií Oreiro a režisérem Martínem Sastre v magazínu Viva. „Vyjednával jsem se španělským producentem, který mi nabídl hodně peněz na film, ale podmínkou bylo, aby hlavní roli hrála španělská herečka, ale já mu odpověděl, že film je buď s Oreiro nebo s nikým.“ Oreiro dodává: „Proto jsem se spojila s argentinským producentem Carlosem Mentasti (produkoval filmy ‘Un Argentino en New York‘ a ‘Cleopatra‘ s Oreiro v hlavních rolích) a řekla jsem mu: ‘Mám projekt, který se ti bude líbit, ale pouze s tímto režisérem. Vím, že je to jeho první film, ale miluji jeho pohled na film a jeho estetiku, Carlosi, bude to první rioplatenský muzikál!‘“
21. května 2010 byl zveřejněn oficiální plakát k filmu, na kterém je kromě Natalie Oreiro i Sofia Silvera. Obě totiž představují ve filmu hlavní hrdinku Natalii. 5. června 2010 byl poprvé zveřejněn trailer k filmu. Zveřejněny byly nakonec dvě rozličné verze, první pro Uruguay a Argentinu, druhý pro Španělsko. Diváci tak mohli poprvé vidět záběry z filmu, ale také slyšet části písní, jež pro film nazpívala Natalia Oreiro, a to What a Feeling a El Perfume del Amor.

Oreiro pro magazín Viva; Oficiální promo poster – Argentina, Uruguay; Trailer

6. června 2010 napsal Uruguayský deník El País, že premiéra filmu Miss Tacuarembó bude v Uruguay již 1. července a 15. července v Argentině. V září se plánuje premiéra filmu ve Španělsku, ta záleží na možném uvedení snímku na filmovém festivale San Sebastian. Bylo dále oznámeno, že film je již ve fázi kontroly a nastavení zvuku a dalších technických parametrů. Dále, že při premiéře se počítá s účastí hlavní protagonistky Natalie Oreiro, Ale Sergiho a také Ricarda Molla, který přispěl složením jedné písně. Producenti a režisér čekají na potvrzení účasti na premiéře španělské herečky Rossy de Palma a venezuelské Jeannette Rodriguez. Samozřejmě tam budou i filmové děti, a to Sofia Silvera, Mateo Capo a dvojčata Ema a María Pía Prato. Také se stále pracuje na zařazení jmen dívek, které se účastnily online castingu a shání se souhlas ke zveřejnění jejich jmen v závěrečných titulkách filmu.


3. Vydání

3.1 Kinematografické vydání
3.1.1 Uruguay (Světová premiéra)
V červnu 2010 bylo oznámeno, že světová premiéra filmu Miss Tacuarembó proběhne v Montevideu 1. července 2010. Premiéra v Argentině byla oznámena na 15. července a premiéra ve Španělsku na září 2010.
V úterý 29. června 2010 odletěla Natalia Oreiro do Montevidea, Uruguay, aby tam zahájila propagaci filmu Miss Tacuarembó ještě před oficiální premiérou. Hned v den příjezdu se Oreiro zúčastnila spolu s režisérem filmu Martínem Sastre setkání s uruguayskými médii, jež se konalo v hotelu Sheraton. Oreiro poskytla dvě TV interview, první pro Canal 10, druhé pro Canal 12, ve kterých mluvila o filmu a natáčení. „Miss Tacuarembó může být hudební komedií, může být romantickou komedií, může být pop komedií, může být videoklipem.. .je to film, který míchá mnoho žánrů. Film je velice rebelský, stejně jako autor, režisér i já,“ směje se Oreiro v interview pro Canal 10 a dodává: „Ale ve filmu jsou i hlubší témata, jako třeba být akceptován společností, která tě diskriminuje, protože moje postava i postava, která se jmenuje Carlos, jsou z různých důvodů diskriminovaní za to, kým jsou.“ V rozhovoru pro televizi Canal 12 herečka a zpěvačka Oreiro řekla: „Je to odlišný film, který je ale zábavný a přátelský. Je to hudební popová komedie!“ Spolu s režisérem filmu Sastre také poskytli interview pro uruguayský deník El País, který rozhovor uveřejnil hned den poté, 30. června 2010. „Když jsem poprvé začal přemýšlet o tomto projektu, vypadalo to nerealisticky. Ale čím více jsem se dostával do příběhu, začal jsem ho cítit velice osobně a musel jsem ho převést na filmové plátno,“ vzpomíná režisér Sastre a Oreiro dodává: „Já jsem vždycky hledala projekty, kde bych se herecky neopakovala. U Miss Tacuarembó se mi to splnilo!“

Interview pro televizi Canal 10; Interview pro noviny El País (29-6-2010); Pořad Hola Vecinos (30-6-2010)

Oreiro při setkání s médii dále poskytla rozhovory pro magazíny Caras a Sala de Espera a pro noviny El Observador, které vyšly 3. července 2010. „Martín Sastre je velice inteligentní člověk, který umí naslouchat, a to velice pomohlo filmu. Průběhu natáčení hodně pomáhali samotní herci, dramaturg nebo produkce, ale v mém případě to bylo jiné. O tomto projektu vím již 10 let a posledních pět let jsme s Martínem ve spojení, abychom tomu dali tvar. Ve filmu hraji dospělou Natalii, ale také se objevím jako zlá Cándida López. Chtěla jsem hrát Cándidu, ale každý jiný režisér by mi řekl, že jsem blázen, že když hraji hlavní hrdinku, tak nemohu hrát její protivnici. Ale Martín ne, zamiloval si ten nápad,“ říká Oreiro v rozhovoru pro El Observador a dodává: „Ale postava Cándidy se nikdy nesetká s dospělou postavou Natalie.“ V rozhovoru pro magazín Caras o zkušenosti s natáčením filmu Oreiro řekla: „Byl to film, do kterého jsem vložila vše emocionální a osobní, co jsem se snažila dostat ven. Opravdu je to super produkce. Navíc je pro mne film také velmi speciální, protože se natáčel téměř výhradně v Uruguayi. Je to film, o kterém jsem snila mnoho let!” V rozhovoru pro magazín Sala de Espera, který vyšel 13. července 2010, Oreiro mluvila o návratu ke zpívání: „Film krásně kombinuje herectví a zpívání, jako tomu bylo v mnohých filmech z padesátých let. Moc se mi to líbilo, chtěla jsem, aby byl film jiný, ale vím, že konzervativním lidem se nebude líbit. Film, který se líbí všem, musí být báječný výsledek, ale není to to, co bych nutně chtěla.“
Jen o den později, ve středu 30. června 2010, se Natalia Oreiro, Martín Sastre, a mladí herci Mateo Capo a Sofia Silvera objevili živě v ranním pořadu Hola Vecinos na uruguayském Canal 10. „Vybrala jsem si tento příběh, protože je mi velice blízký. Navíc je to první film, který jsem točila v Uruguayi. Ale byl to dlouhý proces, například scénář je inspirovaný knihou, ale není úplně podle knihy. Verze scénáře, podle které jsme točili, byla již dvanáctou,“ říká Oreiro v programu. „Je to velký film, jsou tam herci z Uruguaye, Argentiny i ze Španělska!“ Malá Sofia řekla ke castingu: „Přihlásila jsem se do castingu a nakonec jsem byla vybrána mezi prvních pět, když jsem se dozvěděla, že jsem vyhrála, byla jsem moc šťastná!“ Sastre říká o natáčení v Uruguayi: „Chtěl jsem tady točit, jde o to, že již deset let žiji ve Španělsku, ale svůj první film jsem chtěl vždy natočit v Uruguayi.“ Později v ten samý den Oreiro a Sastre také poskytli interview pro rádio Espectador. „Film je směsí toho, co se hlavním hrdinům děje nyní a v minulosti,“ říká režisér Sastre: „Je to komedie, ale má i trochu dramatický nádech a jsou tam i momenty thrilleru!“ Oreiro říká ohledně mladých herců ve filmu: „Já nemám ráda, když děti pracují, chtěla bych, aby si děti mohly užívat dětství, učit se a hrát si. Ale my jsme se snažili, aby Sofía a Mateo brali natáčení jako hru. Bylo také důležité, aby jejich rodiče mohli být s nimi. Sofía je velice talentovaná dívka!“
Předpremiéra filmu proběhla 30. června 2010 v kině MovieCenter Montevideo Shopping. Natalia Oreiro byla hlavní hvězdou večera a na předpremiéře se objevila spolu s Martínem Sastre, Diegem Reinholdem, Valerií Lorca, Ricardem Mollo, Sofií Silvera, Borisem Bakst, Gracielou Borges, autorem knižní předlohy Dani Umpi a dalšími. „Jsem šťastná s výsledkem, ale zároveň i nervózní, jak diváci film přijmou,“ řekla Oreiro v interview na premiéře. „Ve filmu se říká, že jednoho dne bude svět náš, ten den je dnes!“ řekl Sastre před promítáním filmu. Po premiéře filmu se konala party v klubu Locus.

Rozhovor na rádiu Espectador; Oreiro, Silvera & Sastre na předpremiéře v MovieCenter (30-6-2010)

1. července 2010 se Natalia Oreiro stal v 10.30 živě hostem pořadu Día Perfecto na uruguayském Canal 12, kde mluvila o filmu Miss Tacuarembó. „Moje maminka vůbec nemohla věřit, že hraji Cándidu, nepoznala mě,“ směje se Oreiro: „Každý den jsem trávila sedm hodin líčením, abych Cándidu mohla hrát.“ K obsazení slavné herečky Graciely Borges Oreiro řekla: „Graciele jsem zavolala já, řekla jí o příběhu, je to malá role, ale je velice důležitá pro příběh, a ona ihned souhlasila. A nejen to, hrála ve filmu zdarma a zúčastnila se i včerejší premiéry filmu.“ Ve stejný den se Oreiro ještě zúčastnila interview na rádiu Oceano FM, aby podpořila návštěvnost filmu v kinech.
Jako součást proma filmu v Uruguayi se Natalia Oreiro, Martín Sastre a herečka Mirella Pascual ještě živě objevili 3. července 2010 v pořadu Puglia Invita na programu Canal 10. „Když se objevila protagonistka Cristal, Jeannette Rodriguez, bylo to velice emotivní. Slzy, které diváci vidí na plátně, jsou opravdové,“ řekla Oreiro. „Pro mě bylo nádherné hrát ve filmu s Natalií Oreiro,“ říká v programu Pascual a dodává: „Hraji maminku Natalie.“ K obsazení argentinského herce Mike Amigoreny Oreiro říká: „Stejně jako u Graciely Borges jsem Mikemu volala já, protože se spolu známe. Řekla jsem mu o filmu i o pohledu režiséra. Ale Mike mi odpověděl, že bohužel nemůže, že nyní hraje v divadle, ale i tak se zeptal jaká by byla jeho postava. Odpověděla jsem, že Kristus. Následovalo ticho a pak Mike řekl jen: ‘Beru to!‘“ směje se Oreiro. „Cándidu vidím jako zahořklou zlou ženu, která nemá ráda Natalii, protože ona si jde za svými sny, což je něco, co Cándida nikdy nemohla udělat,“ řekla Oreiro ke své druhé filmové postavě.
Natalia Oreiro navíc zdobí stránky červencových vydání uruguayských časopisů Espectacular, La Sala de Espera a Bla jako součást proma k filmu. Pro magazín Bla nafotila také exkluzivní fotky.
Publikum mohlo film poprvé vidět 1. července 2010 v sítích MovieCenter, které jsou v Montevideu. Film se začal promítat v 11 hodin a byl promítán v každém centru šestkrát denně. Kritiky na film byly hned od začátku promítání velice kladné. Uruguayský deník Busqueda napsal:

“Je to ten nejlepší uruguayský film za posledních 5, 10 nebo 20 let!“
G.E. / Busqueda

Od 2. července 2010 byl film k vidění v sálech měst Punta del Este, Tacuarembó, Minas, Young a Mercedes. Od neděle 4. července se film začal promítat v dalších sálech Uruguaye, tentokrát ve městech Canelones a Paysandu. Od pondělí 5. července se film promítal i v San Jose a Colonie. Od středy 7. července pak v Trinidat a od čtvrtka 8. července v Piroapolis. Od pátku 9. července se film promítal ve Florida, Atlantida a Salto. Nakonec od soboty 10. července 2010 byl film k vidění i v sálech města Nueva Helvecia.
Od 27. července 2010 byl soundtrack k filmu s názvem Banda Sonora Original Miss Tacuarembó po Argentině, kde byl soundtrack vydán 22. července, v prodeji i v Uruguayi. Veškeré detaily soundtracku jsou naprosto stejné jako u argentinské verze. 27. července 2010 byl také oznámen obrat filmu Miss Tacuarembó v Uruguayi po svém čtvrtém promítacím víkendu. Ve čtvrtém promítacím víkendu, tedy od 22. července do 25. července 2010, byl film k vidění v 9 sálech Uruguaye a film si vydělal 23.488 dolarů. Film se umístil na páté místo návštěvnosti týdne. Celkově v uruguayských kinech film vydělal k tomuto datu již 85.535 dolarů.

Oreiro v pořadu Dia Perfecto a na rádiu Oceano FM (1-7-2010); Pořad Puglia Invita (3-7-2010)

Po čtvrtém promítacím týdnu filmu v Uruguayi, od 22. července do 28. července 2010, bylo oznámeno, že v průměru si film v pěti sálech, ve kterých se film nadále promítal po čtvrtém promítacím víkendu, vydělal 3.462 dolarů na sál. Celkově si tak film v Uruguayi vydělal za jeden měsíc, od 1. do 31. července 2010, 92.874 amerických dolarů.
V pátém promítacím týdnu v Uruguayi, od 29. července do 4. srpna 2010, byl film s úspěchem stále promítán ve třech sálech, a to ve městech Montevideo a Punta del Este. Ve svém šestém a sedmém promítacím týdnu, přesněji od 5. do 18. srpna 2010, byl film Miss Tacuarembó v Uruguayi stále k vidění v jednom sále multikina MovieCenter v Montevideu. V sobotu 14. a v neděli 15. srpna 2010 byl film promítán i ve městě Punta del Este v kině Conrad Cinema. Film byl k vidění vždy v 15 hodin.
Ve čtvrtek 12. srpna 2010 zveřejnil uruguayský deník El País zprávu o tom, že film čelí obvinění církve kvůli rouhání. Toto obvinění bylo předáno organizaci pro rodinu a život Asociación Familia y Vida, která má rozhodnout, zda film porušuje uruguayský Article 149 trestního zákoníku pojednávajícím o nenávisti, opovržení a násilí páchaném na lidské rase nebo náboženství. Pokud instituce rozhodne, že film jedná proti zákonu, bude případ předán soudnímu řízení. V případě, že by soudce rozhodl v neprospěch filmu, čelí obvinění tvůrci filmu trestu odnětí svobody v rozmezí od 6 do 24 měsíců. Případ byl ale nakonec odložen.
V osmém promítacím týdnu filmu Miss Tacuarembó, tedy od 19. srpna do 25. srpna 2010, byl film stále k vidění v sále MovieCenter v Montevideu. Film se promítal vždy ve 14.30 hodin. Další týden promítání, již devátý, a to od 26. srpna do 1. září 2010, byl film stále k vidění v sále kina MovieCenter v Montevideu. Film se promítal však už jen o víkendu ve 14 hodin. Po devátém týdnu promítání Miss Tacuarembó v Uruguayi bylo promítání filmu úspěšně ukončeno.

Oreiro v uruguayských magazínech v červnu a červenci 2010

Při příležitosti premiéry filmu Francia v Uruguayi poskytla Natalia Oreiro rozhovor i pro server Telemedios, který byl zveřejněn 19. září 2010, a kde mluvila mimo jiné i o filmu Miss Tacuarembó. Na otázku, jak by zhodnotila úspěch filmu, odpověděla: „Ten úspěch je báječný, protože to byl velice riskantní film, velice odlišný, a když uděláš riskantní film a publiku se líbí, tak potom je to úspěch dvojnásobný, protože všichni více méně víme, jaké filmy se publiku líbí nejvíce, a když se odvážíš udělat něco odlišného a má to úspěch, tak je to víc než potěšující.“
23. září 2010 bylo oznámeno, že film Miss Tacuarembó je jedním z filmů nominovaných organizací Asoprod (Asociación de Productoras del Uruguay) do výběrového řízení filmů, z nichž jeden bude vybrán, aby reprezentoval Uruguay na nominacích amerických cen Oscar (Academy Awards). Nakonec ale film vybrán nebyl.
8. prosince 2010 byly vyhlášeny nominace na prestižní národní ceny udílené uruguayskou filmovou akademií Asociación de Críticos de Cine del Uruguay. Film Miss Tacuarembó získal pět prestižních nominací. Za svoji roli Natalie získala Natalia Oreiro nominaci jako ‘Mejor Actriz‘.Sofía Silvera byla nominovaná na ocenění ‘Revelación Femenina‘, jako začínající talent. Dramaturg Pedro Luque získal nominaci v kategorii ‘Mejor Fotografia‘, zatímco jeho kolega Gonzalo Delgado obdržel nominaci v sekci ‘Mejor Dirección Artistica‘ za vizuální stránku filmu. Za filmovou hudbu obdržel pátou nominaci pro film v sekci ‘Mejor Música‘ skladatel Ignácio Peréz Marín. Ceny se předávaly 14. prosince 2010 ve 20.30 v Montevideu v divadle Teatro Solís. Film Miss Tacuarembó bohužel ani jednu nominaci neproměnil ve vítezství.
1. ledna 2011 byly oznámeny výsledky návštěvnosti filmů v uruguayských kinech. Miss Tacuarembó se stal nejvíce viděným národním filmem Uruguaye, kde film během devíti promítacích týdnů vidělo přesně 30.508 diváků a film si vydělal 102.697 amerických dolarů.
V neděli 16. ledna 2011 vyšel v uruguayských novinách El País rozhovor s režisérem filmu Martínem Sastre. „Nyní se velmi soustředíme s týmem na představení filmu Miss Tacuarembó ve Španělsku v březnu. Potom máme v plánu film představit i v Rusku, Izraeli a ve Spojených Státech,“ řekl Sastre k budoucnosti filmu. Dále byla potvrzena informace, že v Uruguayi byl film Miss Tacuarembó nejvíce navštěvovaným národním filmem v kinech.
9. dubna 2011 byly zveřejněny nominace na uruguayské kinematografické ceny IRIS 2011. Herečka a zpěvačka Natalia Oreiro byla nominovaná na cenu ‘Mejor Actor‘. Ceny se předávaly 31. května 2011 v Montevideu. Na ceremonii Oreiro, jež přišla v doprovodu manžela Ricarda Molla a sestry Adriany Oreiro, nakonec ocenění získala. „Jsem velice šťastná! Je to film, který jsem natáčeli v Uruguayi a chtěla bych cenu věnovat i Martínovi Sastre a Danimu Umpi, jež stvořili tento film! Dále pak chci poděkovat všem, kteří se podíleli na tvorbě filmu. Miluji Uruguay!“ řekla dojatá Oreiro při přebírání ceny.

Natalia Oreiro při přebírání ocenění IRIS 2011 – Mejor Actriz; Výherci ocenění IRIS 2011 (31-5-2011)

3.1.2 Argentina
Premiéra v Argentině byla naplánovaná na 15. července 2010. Ještě před premiérou filmu se však v Argentině rozjely promo akce. Natalia Oreiro se objevila v mnoha časopisech, pro které poskytla interview, a v mnoha rozhovorech pro televizní stanice a rádia.
Natalia Oreiro zdobí titulní stránky červencových vydání argentinských časopisů Remix, Tendencia Mujer, Brando, Gente, 7Días a Luz jako součást proma filmu Miss Tacuarembó a rovněž pro každý z časopisů Oreiro poskytla i interview. „Film vypráví o snech, ale také o přátelství a porozumění, nebo v některých případech i o neporozumění. To, co se stalo protagonistce filmu, se částečně stalo i mně a dalším lidem, kteří v mladém věku o něčem sní a snaží se dosáhnout svých představ, které můžou nakonec vyústit v něco absolutně rozličného,“ řekla Oreiro pro 7Días. Ke shodám mezi příběhem knihy a opravdovým životem Natalie Oreiro řekla: „Požádala jsem, aby změnili jméno hlavní hrdinky, ale dostala se mi logická odpověď: ‘Dani Umpi nenapsal ten příběh s myšlenkami na tebe‘. Tak prostě máme shodná jména,“ směje se Oreiro v interview pro časopis Luz.

Natalia Oreiro v argentinských magazínech v červenci 2010

Ve čtvrtek 8. července 2010 se konalo setkání herců filmu Miss Tacuarembó i režiséra Martína Sastre s argentinskými médii v prostorách hotelu Four Seasons, aby mohli přítomní odpovídat na otázky a poskytnou exkluzivní rozhovory. Přítomní byli herci Natalia Oreiro, Mike Amigorena a Diego Reinhold a poskytli rozhovory pro Clarín, Perfil, Radar, Tiempo Argentino, Diario Uno, La Razón a Página 12, které vycházely v následujících dnech.
Jako první Natalia Oreiro spolu s Mikem Amigorena poskytli interview pro argentinské noviny Clarín, které vyšly 9. července 2010. „Natalia mi zavolala a řekla mi, že má pro mě malou roli v novém filmu. Řekl jsem jí, že mám zájem. Teprve pak mi řekla, že jde o roli Crista a najednou jsem se cítil nesvůj. Ale sešel jsem se s Martínem Sastre a on mi povyprávěl o příběhu a najednou se mi celý ten nápad líbil a byl jsem nadšený, že půjdu točit do Uruguaye, řekl Amigorena k tomu, jak se k roli ve filmu dostal. „Natáčení bylo krátké, ale velice záživné! Je to popový Kristus, který nosí sako, je v tom ironie. Setkává se s Natalií a říká jí, že nemá trpět za své sny,“ dodal Amigorena ke své postavě. „Natalia vždy viděla Krista pouze na kříži, ale nikdy s ním nemluvila natož s ním netancovala. Pak se jí zjeví a zpívají spolu. Vše, co Ale Sergi napsal do té písně, a podle mě je to nejlepší píseň filmu, je báječné! Kristus je tak víc lidský a se smyslem pro humor,“ řekla v interview Oreiro. Oreiro a Amigorena spolu rovněž poskytli i interview pro noviny Perfil z 10. července 2010. „Projektu jako je Miss Tacuarembó nemůžete říct ne. Sice jsem nečetl knížku, ale jsem moc rád za roli Krista, nechtěl jsem hrát hlavního protagonistu,“ řekl Amigorena.
Natalia Oreiro a Martín Sastre dále poskytli rozhovor časopisu Radar, který vyšel 11. července 2011 a ve kterém mluvili o filmu Miss Tacuarembó. „Přípravy na natáčení trvaly pět let a bylo napsáno dvanáct různých verzí scénáře. V původní verzi pracovala moje postava Natalia v parfumerii, ale pak nás napadl nápad se zábavním parkem a hned jsme vymysleli Cristo Park, což má být něco jako Coney Island, jen v katolickém duchu. Je to nezávislý film, ale má velkou produkci. První produkce byla Uruguay a Španělsko, pak se přidala Argentina a tato směs funguje báječně!“ Oreiro ještě dále poskytla rozhovory pro noviny Tiempo Argentino a Diario Uno, které oba vyšly v neděli 11. července 2010. V rozhovoru pro Tiempo Argentino řekla k natáčení jako Cándida: „Měla jsem od produkce zakázáno, říci dětem, že Cándida jsem byla já,“ vypráví pobaveně: „Musela jsem to říct třetí nebo čtvrtý den, jelikož ze mě měly hrůzu. Mluvila jsem jako Cándida, a režisér mi říkal Zulema, aby mi dával pokyny při natáčení. Děti běžely až se za nimi prášilo a štábu říkaly: ‘Je hrozně zlá...vzala mě za ruce a ty její byly studené...!‘ Ve skutečnosti to bylo to, co podvědomě aplikovali do té postavy, protože já mám ruce pořád stejné. Ale třetí den jsme se cítili špatně, tak jsme jim to řekli. Nemohly tomu uvěřit,“ směje se Oreiro. „Lidé si budou v kině s tímto filmem zpívat,“ řekla pro Diario Uno, který vychází v provincii Mendoza. „Ten film vypráví o snech, o přátelství, o závazcích, o společnosti, která vylučuje být odlišný. Tohle poslední je velmi citlivé. Je to emotivní film, kde se mluví o přátelství, o snech a víře,” dodala.
Rozhovor, který Natalia Oreiro poskytla na setkání s médii novinám Página 12, vyšel ve středu 14. července 2010. „Pro mě film není muzikál. Ve filmu je hudba důležitá, ale není to přesně to, co známe pod pojmem muzikál, kdy herci po celou dobu filmu pouze zpívají. Hudba ve filmu je hezky zakomponovaná do celkového příběhu bez toho, aby příběh potlačovala,“ řekla Oreiro v interview. Jako poslední poskytla Oreiro rozhovor novinám La Razón, jež byly vydány ve čtvrtek 15. července 2010. „Zdálo se mi zajímavé hrát dvě protikladné role v jednom filmu. Řekla jsem to režisérovi, ten byl zprvu překvapen, ale pak s chutí přijal. Cándida je velice patetická!“ odpověděla na otázku proč ve filmu hraje dvojroli.

Oreiro & Amigorena pro Clarín; Oreiro & Sastre v časopise Radar; Amigorena, Reinhold & Oreiro pro Perfil

V neděli 11. července 2010 se Natalia Oreiro zúčastnila živě slavné talk-show Susany Gimenez na argentinské televizní stanici TeLeFe. V pořadu Oreiro zazpívala píseň z filmu Miss Tacuarembó s názvem Mi Vida Eres Tú a také mluvila o své roli ve filmu, o hudbě k filmu i o tom, že by se film měl promítat i ve Východní Evropě. „Ten film je velice jiný, je svěží a také smělý, což je důležité i pro příběh; smělost,“ říká Oreiro: „Je to velká produkce a roli moderátorky hraje úžasná Španělka Rossy de Palma!“ K tomu, jak se k filmu dostala, Oreiro říká: „Když mi v roce 2001 Martín Sastre daroval v té době ještě nevydanou knížku Miss Tacuarembó a řekl, že chce se mnou natočit film, nevěnovala jsem tomu moc pozornost. Ale po pár letech jsem letěla do Ruska a v knihkupectví jsem viděla knížku Miss Tacuarembó. Přečetla jsem jí jedním dechem a rozhodla jsem se spojit s autorem,“ vzpomíná: „Prvně jsem volala Danimu Umpi, autorovi knížky, ale ten mi řekl, že ohledně filmu musím mluvit s Martínem. Zavolala jsem mu a tím začala naše spolupráce!“ K blížící se premiéře dodává: „Chtěla bych moc poděkovat naší distribuční společnosti, díky které bude mít film premiéru po celé Argentině. Pro národní film to není snadné s přívalem všech amerických filmů!“
V úterý 13. července 2010 byla Natalia Oreiro spolu s hercem Diegem Reinholdem, režisérem filmu Martínem Sastre a skladatelem písní k filmu Alem Sergi živě hostem pořadu Almorzando con Mirtha Legrand na televizní stanici America TV 2. „Úspěch v Uruguayi je velice potěšující,“ řekl Sastre a Oreiro dodává: „Překvapilo nás kolik lidí již na film přišlo, protože je fotbalová sezóna a lidi moc nechodí do kina.“ Skladatel Sergi řekl: „Pro film jsem složil šest písní a jednu složil i manžel Natalie Ricardo Mollo, protože je to píseň pro zlou postavu ve filmu a tu píseň jsem si představoval jako rock. Jsem moc rád, že jsem na filmu mohl spolupracovat, protože miluji muzikály!“ Ve stejný den večer byla Oreiro živě i hostem pořadu Justo a Tiempo na argentinské stanici TeLeFe, aby pozvala diváky do kina na film Miss Tacuarembó.
Ve středu 14. července 2010 se konala třetí oficiální tisková konference k filmu Miss Tacuarembó. Konference proběhla v hotelu Four Seasons v Buenos Aires. Od 14 hodin byli na konferenci přítomní herci Natalia Oreiro, Diego Reinhold, Sofia Silvera a dvojčata Ema a María Pratto, režisér filmu Martín Sastre a také skladatel hudby k filmu Ale Sergi. Po tiskové konferenci následoval photocall a rovněž všichni zúčastnění odpovídali na otázky mnohých přítomných novinářů. „Jsme velice spokojení s výsledkem, jsem si jistá, že lidem se film bude líbit. Bylo to jedno z nejzábavnějších natáčení v mé kariéře,“ řekla Oreiro v rozhovoru pro TeLeFe. Živě se také přímo z tiskové konference Oreiro objevila v 16 hodin v pořadu Intrusos na America TV 2, aby film prezentovala.

Oreiro pro La Razón; Pořad Susana Gimenez (11-7-2010); Pořad Almorzando con Mirtha Legrand (13-7-2010)

První den, kdy argentinské publikum mohlo vidět film v kinech, bylo 15. července 2010. Společnost, která pro argentinská kina film distribuovala, byla Buena Vista Internacional. Film byl od prvního dne k vidění v celé Argentině v 53 sálech. V dalších sálech se začalo promítat v následujících dnech. Celkem se promítalo v 64 sálech v provinciích Argentiny. Jako první však film mohli vidět diváci v provinciích Buenos Aires (30 sálů ve městech Buenos Aires, Bahía Blanca, La Plata, Mar del Plata a Tandil), Córdoba (6 sálů), Catamarca (1 sál), Chaco (1 sál), Corrientes (1 sál), Mendoza (2 sály), Santa Fe (4 sály ve městě Rosario), Salto (1 sál), San Juan (1 sál), San Luis (1 sál), Santiago del Estero (2 sály) a Tucumán (3 sály). Stejně jako v Uruguayi i v Argentině byly kritiky na film velice kladné:

“Natalia Oreiro se narodila pro tento film! Dokazuje, že umí skvěle dělat komedii, ale rovněž i drama!“
Matias Orta / A Sala Llena

“Natalia Oreiro hraje, zpívá, tancuje a ukazuje, že je opravdu megastar!“
Diego Batlle / Otros Cines

“Miss Tacuarembó je báječný film, který vás pobaví, který vás dojme, a který vám zaručí, že půjdete domů s úsměvem na tváři!“
Juan Pablo Russo / Escribiendo Cine

“Oreiro je hvězda filmu, který je odlišný, extrémní i velice šťastný!“
Natalia Trzenko / La Nación

Z celkových 27 kritik, které byly v Argentině na film napsány, bylo 21 (78%) kladných, a pouze 6 záporných, tedy s hodnocením 50 nebo méně procent. V celkovém průměru bylo hodnocení na film 65%. Nejlepší hodnocení dostal film od kritika z Escribiendo Cine, a to 100%. Naopak nejnižší hodnocení 30% bylo od kritika z Espacio Cine. Obecně měl však film Miss Tacuarembó podle kritiků vždy více jak 60 %.
Natalia Oreiro spolu s Borisem Bakst poskytli interview pro noviny La Capital, které vyšly 15. července 2010 ve městě Rosario v provincii Santa Fé. „Boris je velice dobrý herec a navíc i krasavec, a byl jako jediný, kdo mě políbil na rty na castingu na jeho roli, já jsem zůstala stát v úžasu! Scénář to vyžadoval, Boris byl poslední z patnácti vybraných, ale nikdo z nich nebyl tak odvážný,“ směje se Oreiro. „Bylo skvělé hrát s Natalií, fantastická zkušenost! Ona je velice skromná, se všemi se spřátelila a nikdy si nehrála na hvězdu, je velice lidská,“ řekl Bakst, kterému bylo v době natáčení pouze 21 let.
Ve stejný den, 15. července 2010, měla přijet Natalia Oreiro do města Mendoza, aby se zúčastnila premiéry filmu i v tomto regionu Argentiny. V hotelu Four Seasons jí mělo čekat hned dopoledne spoustu interview pro místní média. Také měla navštívit redakci novin Uno Multimedia v doprovodu režiséra filmu Martína Sastre. Od 22 hodin ji mělo čekat představení filmu v kině Cinemark. Oreiro však do Mendozy nikdy nedorazila kvůli nervovému zhroucení, jež jí postihlo před premiérou filmu v Buenos Aires v noci ve středu 14. července 2010. Důvod zhroucení bylo nařčení, že na filmu pracovali technici v Argentině načerno. Lucas Mestante, producent filmu, řekl deníku Uno: „Bylo nám oznámeno, že před kinem Multiplex v Belgrano, kde se premiéra konala, se shromáždili protestanti. Natalia nemohla projít, dostala panický záchvat a nervově se zhroutila.“ Carlos Mentasti, další producent filmu, dodal: „Byla to ta nejdůležitější událost a Natalia nemohla přijít. Ve 2 hodiny ráno mi bylo oznámeno, že Natalia bohužel ani do Mendozy nepoletí.“ Ve čtvrtek 15. července 2010 bylo dále oznámeno, že Oreiro stejně nemohla do Mendozy přiletět, jelikož všechny lety byly zrušeny kvůli sněhovým bouřím v oblasti. Oscar Azar, další producent filmu, vydal prohlášení, že na filmu v Argentině nepracoval nikdo načerno. Azar také najal právníka a zahájil řízení proti organizaci SICA, která film obvinila a shromáždila protestanty, aby přerušili premiéru filmu Miss Tacuarembó v Buenos Aires.

Oreiro v pořadu Justo a Tiempo (13-7-2010); Tisková konference filmu v hotelu Four Seasons (14-7-2010)

V pátek 16. července 2010 bylo oznámeno, že během jediného dne, 15. července 2010, v 53 sálech Argentiny (další sály se otevřely v průběhu prvních dnů promítání) film Miss Tacuarembó vidělo 2.298 lidí. Film se tak umístil na šesté místo v Top 10 návštěvnosti kin Argentiny za den 15. července 2010. Film byl však na prvním místě v návštěvnosti národních filmů. Po druhém promítacím dni, 16. července 2010, film celkem vidělo již 4.888 lidí v 56 sálech. Třetí promítací den byl pro film velice úspěšný. Ke dni 17. července film vidělo celkem 10.378 diváků v 62 sálech Argentiny. Po prvním promítacím víkendu, od 15. července do 18. července 2010, film vidělo celkem 15.259 diváků v 62 sálech a film si tak v kinech vydělal 61.413 pesos. Film si i nadále držel stejné umístění v Top 10 návštěvnosti kin. V pondělí 19. července se film začal promítat v dalších dvou sálech a celkově tak film v 64 sálech Argentiny vidělo již 17.591 diváků. Úterý 20. července 2010 bylo pro návštěvnost filmu velice kladné a film vidělo dalších 4 tisíce diváků. Celkově tak film vidělo 21.510 argentinských diváků. Nejúspěšnější promítací den byl pro film středa 21. července 2010, kdy film vidělo dalších 5.814 diváků. Celkově tak film během prvního promítacího týdne, od čtvrtka 15. července do středy 21. července 2010, vidělo 27.324 diváků. Film byl i nadále na šestém místě v celkové návštěvnosti a na prvním místě v návštěvnosti národních filmů.
Po prvním promítacím týdnu film bohužel nesplnil očekávání produkce v počtu návštěvnosti, a tak bylo rozhodnuto, že se sníží počet sálů, v nichž byl film promítán. Ve druhém promítacím týdnu tak diváci Argentiny mohli film vidět ve 26 sálech ve čtvrtek 22. července 2010, ve 25 sálech v pátek 23. července 2010 a ve 24 sálech v sobotu 24. července 2010. V pátek 23. července 2010 bylo na stránkách Cines Argentinos oznámeno, že nízká návštěvnost je způsobena velkým hitem 3D filmů, které se v té době v Argentině hojně promítaly. Dále bylo oznámeno, že Miss Tacuarembó vidělo ve čtvrtek 22. července v průměru jen 34 lidí na 26 sálů.
Ve čtvrtek 22. července 2010 vyšel v Argentině soundtrack k filmu. Banda Sonora Original Miss Tacuarembó obsahuje 9 písní a je vydaná u nahrávací společnosti Pelo Music. Soundtrack byl prodáván v sítích Musimundo v Argentině. Součástí proma k filmu se stala píseň El Perfume del Amor, jež zpívá Natalia Oreiro, Diego Reinhold a Boris Bakst, a která se hrála v rádiích. Úryvek z filmu s touto skladbou byl navíc použit jako oficiální videoklip k filmu, který byl k vidění v televizích Argentiny a na internetu.

Obal CD BSO Miss Tacuarembó

Film Miss Tacuarembó po druhém promítacím víkendu, od čtvrtka 22. července do neděle 25. července 2010, vidělo dalších 5.509 argentinských diváků ve 37 promítacích sálech. Celkově tak film vidělo 32.876 diváků a film se umístil na jedenáctém místě návštěvnosti kin ve svém druhém promítacím týdnu.
Ve třetím promítacím týdnu filmu v Argentině, od 29. července do 4. srpna 2010, byl počet sálů zredukován pouze na dva sály v hlavním městě Buenos Aires a dva sály v jiných provinciích, a to v Mendoze a Córdobě. Ve svém třetím promítacím víkendu, od čtvrtka 29. července do neděle 1. srpna 2010, film Miss Tacuarembó vidělo dalších 2.056 diváků Argentiny. Film se umístil za tento promítací víkend na 15. místo návštěvnosti kin. Celkově k 1. srpnu 2010 film vidělo již 38.976 diváků. Od úterý 3. srpna 2010 se začal film promítat i ve městě Carmen de Patagones na jihu provincie Buenos Aires. Film se promítal denně od 20 hodin v Cine Garibaldi až do čtvrtka 12. srpna 2010. Jeden lístek stál pouhých 5 argentinských pesos. Promítání filmu bylo podpořeno organizací pro národní film INCAA. Po svém třetím promítacím týdnu, od 29. července do 4. srpna 2010, tak film celkově vidělo 39.300 argentinských diváků.
Ve svém čtvrtém promítacím týdnu, od 5. srpna do 11. srpna 2010, byl film Miss Tacuarembó představen 6. srpna 2010 i v hlavním městě provincie Santa Fe. V Santa Fe byl film k vidění v kině Cine Teatro Belgrano od pátku 6.srpna do úterý 10.srpna, a byl promítán vždy dvakrát denně, a to v 19 a 21.30 hodin. Cena jednoho lístku byla 15 pesos o víkendu a 10 pesos ve všední den.
V pátém týdnu promítání filmu Miss Tacuarembó, od 12. srpna do 18. srpna 2010, bylo obnoveno promítání v mnohých sálech Argentiny. Nyní byl film k vidění v 15 kinech v různých provinciích Argentiny. V hlavním městě Buenos Aires byl film k vidění v sále kina Gaumont. V provincii Buenos Aires byl film dále k vidění ve městech Monte Grande, Los Toldos, Monte Hermoso a v Bahía Blanca, kde se film promítal v kině Visual a v multikině Cinemacenter. V této síti multikin byl film k vidění i v provincii San Luis v hlavním městě provincie San Luis, v provincii Chaco v hlavním městě Resistencia, v provincii Catamarca v hlavním městě Catamarca a v provincii Corrientes v hlavním městě Corrientes, kde se film mimo multikina Cinemacenter promítal i v kině Shopping Corrientes. V této provincii byl film k vidění i v kině ve městě Goya. Dále se film promítal i v provincii Córdoba ve městě Villa de Rosario, a to v kině Cinecor. V provincii Río Negro byl film k vidění ve městě Bariloche. Nakonec v provincii Santa Fe se film promítal ve městě Villa Constitución. Od pátku 13. srpna 2010 byl film promítán ve městě Choele Choel, jež je v provincii Rio Negro. Film byl k vidění v Cine Sportsman do pondělí 16. srpna 2010 vždy ve 20 hodin. Po pátém týdnu promítání filmu, přesněji do pondělí 16. srpna 2010, Miss Tacuarembó vidělo celkem 42.246 argentinských diváků. V úterý 17. srpna 2010 vyšel rozhovor s Mikem Amigorena, kde mimo jiné mluvil i o své postavě Krista ve filmu: „Kristus by měl být viděn ve více popovém kontextu,“ řekl Amigorena. „Bylo to zábavné, Kristus nosí sako a je tak více dosažitelný a cool. Ve filmu se navíc v této vedlejší roli vracím ke zpívání. Dal jsem do toho hodně energie, pro mě je zpívání důležité a zpívat píseň Krista bylo úžasné,“ dodal. Od úterý 17. srpna 2010 se film promítal ve městě San Juan v argentinské provincii San Juan. Film se promítal vždy ve 21.30 v sále Teatro Municipal s podporou vládní organizace pro film INCAA. Vstupenka na film stála 6 pesos. Po pátém promítacím týdnu bylo ukončeno promítání filmu Miss Tacuarembó ve většině městech a provinciích Argentiny.

Natalia Oreiro na titulních stránkách argentinských magazínů při propagaci filmu Miss Tacuarembó

V šestém promítacím týdnu filmu, od 19. srpna do 25. srpna 2010, se film nadále promítal v sedmi sálech Argentiny, a to v provincii San Juan ve městě San Juan, v provincii Río Negro ve městě Bariloche, v provincii Buenos Aires ve městech Buenos Aires, Mar del Plata a nově i ve městě Coronel Pringles, stejně tak jako v provincii Chubut ve městě Rawson a v provincii Neuquén ve městě San Martín de Los Andes. Ve městě San Juan se film promítal v Teatro Municipal ve 21.30, a to 24., 25. a 26. srpna 2010. Vstupenka na film stála 6 pesos. Ve městě Rawson byl film k vidění vždy ve 21.30 a o víkendu i v 19.00. Ve městě Coronel Pringles se film promítal celý víkend od 20. srpna do 22. srpna vždy ve 21 hodin a v neděli i v 17 hodin. Nakonec ve městě San Martín de Los Andes se film promítal vždy ve 20 hodin v kině Centro Cultural Cotesma. V šestém promítacím víkendu, přesněji od 19. srpna do 22. srpna 2010, film v sedmi sálech Argentiny vidělo dalších 1.124 diváků. Celkově tak film Miss Tacuarembó vidělo již 43.705 diváků. Film byl na 18. místě v Top 20 nejnavštěvovanějších filmů Argentiny v tomto týdnu. Po šesti týdnech filmu v argentinských kinech bylo promítání ve většině sálech ukončeno.
V sedmém týdnu, kdy se film promítal od 26. srpna do 1. září 2010, byl film stále k vidění ve dvou sálech v provinciích Chubut a Jujuy.
V osmém týdnu, od 2. září do 8. září 2010, byl film dále k vidění v provincii Salta a Chubut ve městě San Jorge v argentinské části země zvaná Patagonia, kde se film promítal denně od 19.30.
V devátém týdnu promítání filmu Miss Tacuarembó v argentinských kinech, přesněji od 9. září do 15. září 2010, se film stále promítal v provinciích Chaco, Buenos Aires a nově i v provincii La Rioja. V provincii Chaco byl film k vidění ve městě Resistencia každý den až do neděle 12. září 2010 ve 22. hodin v kině Complejo Guido Miranda. V provincii La Rioja byl film k vidění vždy od 22 hodin až do úterý 14. září 2010. V provincii Buenos Aires se film promítal ve městě Burzaco vždy od 17 hodin. V pátek 10. září 2010 proběhlo otevření nového kina pod záštitou organizace INCAA ve městě Trenque Lauquen ležícím na západě provincie Buenos Aires. Otevření kina bylo zahájeno cyklem, ve kterém se promítaly pouze argentinské snímky, s názvem El Ciclo de Cine Nacional. Film Miss Tacuarembó byl v rámci tohoto cyklu promítán v neděli 12. září 2010 v 18.30 hodin. Ke sklonku devátého týdnu promítání filmu v Argentině, 14. srpna 2010, se film vrátil do kina v provincii Salta ve městě Salta, navíc byl film poprvé uveden ve městě Neuquén v provincii Neuquén. Tam se film promítal vždy od 21.30. Film Miss Tacuarembó vidělo po devátém týdnu promítání, celkem od 15. července do 15. září 2010, již 45.813 argentinských diváků.
Ve svém již desátém promítacím týdnu, od 16. září do 22. září 2010, se film Miss Tacuarembó stále promítal v provincii Chaco, kde byl film k vidění v sále Complejo Cultural Guido Miranda do neděle 19. září 2010 vždy ve 22 hodin a o půlnoci, a naposledy i ve středu 22. září ve 22 hodin; a v provincii Salta, kde se film promítal vždy v 18.30 hodin.
V jedenáctém týdnu promítání, od 23. září do 29. září 2010, bylo možné film Miss Tacuarembó stále vidět ve městě Salta v provincii Salta vždy v 18.30 hodin až do středy 29. září 2010. Dále se film na pár dní vrátil do sálu INCAA v provincii San Juan ve městě San Juan. Film tam byl promítán vždy ve 21.30 hodin.
Ve dvanáctém týdnu promítání filmu v Argentině, od 30. září do 6. října 2010, měl film Miss Tacuarembó premiéru ve městě Trelew v provincii Chubut. Film byl poprvé promítán v kině organizace INCAA v pátek 1. října 2010 ve 21.30 hodin. Ve stejnou dobu se promítal i v sobotu. V neděli 3. října 2010 se film promítal ve 20.30. Ve třináctém týdnu promítání, od 7. října do 13. října 2010, bylo možné film stále vidět ve dvou provinciích Argentiny, a to v provincii Buenos Aires, kde se film vrátil do sálu města Burzaco a kde byl promítán 9. a 10. října 2010 vždy od 15 hodin. A dále v provincii Chubut ve městě Trelew, kde byl film k vidění až do 10. října v kině Coliseo od 21.30. Ve čtrnáctém týdnu promítání filmu Miss Tacuarembó v Argentině, od 14. října do 20. října 2010, měl film premiéru ve městě Trévelin v provincii Chubut. V sále organizace INCAA byl film promítán vždy ve 21.30 hodin. Ve středu 20. října 2010, po čtrnáctém týdnu promítání, bylo oficiálně ukončeno promítání filmu Miss Tacuarembó v celé Argentině.
V listopadu 2010 film Miss Tacuarembó získal prestižní nominace na cenách Premios Sur 2010 udílených argentinskou filmovou akademií Academia de las Artes y Ciencias Cinematograficas hned ve třech kategoriích. Herec Diego Reinhold byl nominován v sekci ‘Mejor Actor de Reparto‘ za svoji roli Carlose, režisér Martín Sastre získal nominaci za scénář v sekci ‘Mejor Guión Adaptado‘, a nakonec maskér Oscar Mulet získal ocenění v sekci ‘Mejor Maquillaje y Caracterización‘. Ceny se udílely 14. prosince 2010 v Buenos Aires ve 20 hodin v Cine Gaumont. Film však nezískal žádné ocenění.
V polovině září 2010 se na internetu objevilo datum vydání DVD s filmem Miss Tacuarembó, a to 17. listopadu 2010. Toto datum bylo však později posunuto na 11. ledna 2011, kdy film vyšel na DVD v celé Argentině. Od 20. října 2010 mělo být původně možné si film na DVD také zapůjčit ve video půjčovnách Argentiny. Nakonec se film ve video půjčovnách objevil v den vydání DVD v argentinské distribuci.

DVD Obal & Menu

24. listopadu 2010 byly serverem Cines Argentinos oficiálně oznámeny výsledky návštěvnosti i komerčního obratu argentinských filmů za rok 2010. Film Miss Tacuarembó se umístil na celkovém desátém místě. V průběhu čtrnácti týdnů promítání filmu v Argentině film vidělo celkem 46.058 diváků. Film si tak vydělal 636.773,28 argentinských peso (159.421 amerických dolarů).
29. listopadu 2010 byly vyhlášeny výsledky hlasování o ceny časopisu Pronto. Film Miss Tacuarembó získal první místo a stal se tak nejlepším filmem roku 2010 pro čtenáře magazínu. Film získal celkově 43.6% celkových hlasů.
28. prosince 2010 oznámila argentinská televize Canal 7 – TV Pública deset nejlepších kinematografických projektů Argentiny. Film Miss Tacuarembó se umístil na desátém místě seznamu, kde byly filmy i dokumenty z Argentiny.
Natalia Oreiro mluvila v interview z 25. února 2011 pro argentinský deník La Capital i o filmu Miss Tacuarembó: „Je to film, který bude mít uznání až během let, ale já když jsem do tohoto projektu šla, tak jsem věděla, že je to film který budou někteří milovat a někteří zároveň nenávidět,“ zhodnotila úspěch filmu v Argentině.
6. března 2011 byly oznámeny nominace na prestižní argentinské filmové ceny Premios Cóndor de Plata 2011. Film Miss Tacuarembó získal celkem sedm rozličných nominací. Herec Diego Reinhold získal nominaci na cenu ‘Revelación Masculina‘. Film Miss Tacuarembó byl nominován jako nejlepší první film režiséra ‘Mejor Opera Prima‘. Díky scénáři filmu, který byl napsán podle knihy Daniho Umpi, byl film také nominován jako ‘Mejor Guión Adaptado‘. Písně k filmu, které složil hudebník Ale Sergi, získaly nominaci na ocenění ‘Mejor Música Original‘. Film dále získal tři další nominace, a to v kategoriích ‘Mejor Dirección de Arte‘ za vizuální stránku filmu, ‘Mejor Vestuario‘ za kostýmy použité ve filmu a ‘Mejor Sonido‘ za celkovou zvukovou stránku filmu. Film bohužel žádné ocenění nakonec nezískal.
V pátek 16. září 2011 byl film Miss Tacuarembó ještě promítán v rámci programu ‘Fiesta de la Primavera‘ v argentinském městě Villa Carlos Paz v provincii Córdoba. Film byl promítán od 20.30 hodin v sále Cine en el Rizzuto.

3.1.3 Španělsko
Premiéra filmu Miss Tacuarembó ve Španělsku byla původně naplánovaná na září 2010. Avšak ještě před oficiální kinematografickou premiérou film čelil obvinění katolické církve z rouhání se proti Bohu. „Tento film není vůbec pro děti navzdory tomu, že ho tak produkce filmu propaguje, a uráží věřící anti-katolickým posláním i zobrazením Krista, který spoře oděný tančí s protagonistkou, jež ho svedla,“ veřejně prohlásil v červenci 2010 španělský farář Tomás de la Torre. Tento farář vybízí věřící, aby nedopomáhali tomuto filmu, jež se svým posláním údajně rouhá proti Bohu, k úspěchu.
V září 2010 bylo oznámeno španělskou produkční společností filmu Cool Shot Films, že distributoři filmu čekají na vhodné datum vydání filmu pro kina, ale že se předpokládá listopad 2010. Španělská herečka Rossy de Palma, která ve filmu Miss Tacuarembó hraje moderátorku reality show Patricii Peinado, řekla v interview z 20. září 2010, že film bude mít s největší pravděpodobností premiéru v Madridu v listopadu 2010. „Je to film, který se s úsměvem zabývá tématem úspěchu umělců a hraje si s ikonografií popu a náboženství, zahrnuje také vyobrazení kontroverzního Cristo Parku v Argentině,“ řekla De Palma.
V listopadu 2010 bylo oznámeno produkční společnosti Cool Shot Films Evou Marciel, že film Miss Tacuarembó bude mít ve Španělsku premiéru 28. ledna 2011. Film byl klasifikován navzdory náboženským protestům jako dostupný pro celou veřejnost, a to již 28. srpna 2010.
26. listopadu 2010 byl prostřednictvím oficiálních stránek Facebook k filmu Miss Tacuarembó zveřejněn nový plakát pro Španělsko. Plakát se kompletně liší od plakátu pro Argentinu a Uruguay, a jsou na něm Natalia Oreiro, Mike Amigorena a Rossy de Palma. Na plakátu se také objevily kritiky na film z Latinské Ameriky, kde měl film premiéru v červenci 2010. „To musíte vidět na vlastní oči,“ řekl o filmu Juan Pablo Rosso z Escribiendo Cine. Na plakátu je také zmínka o nominacích filmu na argentinských cenách Premios Sur 2010, stejně tak jako zmínka o účasti filmu na filmovém festivale ve Švédsku.
3. prosince 2010 bylo oznámeno na argentinském serveru LaUbfal, že s plánovanou premiérou filmu Miss Tacuarembó ve Španělsku 28. ledna 2011, přiletí Natalia Oreiro do Madridu, aby film osobně propagovala.

DVD Obal & Menu

I když již vše bylo připravené na premiéru filmu v lednu 2011, premiéra musela být opět posunuta. Důvodem byla účast filmu Miss Tacuarembó na filmovém festivale Festival de Málaga de Cine Espanol, který se v březnu 2010 ve Španělsku konal. Podle produkční filmu ve Španělsku Evy Marciel nová premiéra filmu byla naplánována na 8. dubna 2011.
V rozhovoru pro argentinský časopis Hola z 21. prosince 2010 Natalia Oreiro mluvila i o chystané premiéře filmu Miss Tacuarembó ve Španělsku. „Od premiéry ve Španělsku očekávám hodně úspěchu! Myslím si, že lidem se film bude líbit, protože je to totálně bláznivý film a taky tam hrají španělští herci,“ směje se Oreiro.
13. ledna 2011 bylo oficiální stránkou Natalie Oreiro potvrzeno, že film bude součástí festivalu Festival de Málaga de Cine Espanol, který se bude konat od 26. března do 2. dubna 2011. Dále pak, že oficiální kinematografická premiéra filmu ve Španělsku by měla proběhnout 13. května 2011. Natalia Oreiro se z pracovních důvodů nemůže zúčastnit filmového festivalu, ale měla by být přítomná na španělské premiéře filmu v květnu 2011.
V neděli 16. ledna 2011 vyšel v uruguayských novinách El País rozhovor s režisérem filmu Martínem Sastre. „Nyní se velmi soustředíme s týmem na představení filmu Miss Tacuarembó ve Španělsku v březnu,“ řekl Sastre k budoucí premiéře filmu ve Španělsku. Dodal také, že 28. ledna 2011 (původní datum premiéry filmu) bude film promítán pro přátele a novináře v La Casa Encendida v Madridu. Ihned po promítání se objevily první španělské kritiky na film:

“Miss Tacuarembó je filmem desetiletí a Martín Sastre je opravdovým pop géniem!“
Daniel Cuenca / DesPop

Film byl s úspěchem prezentován na festivale Malaga, kde obdržel hlavní ocenění sekce Zonazine, a to cenu Biznaga de Plata a la Mejor Película. Navíc film obdržel další ocenění, tentokrát pro Martína Sastre za scénář, a to ocenění Premio Alma Mejor Guionista Novel.
Oficiální kinematografická premiéra filmu ve Španělsku byla stanovena na 13. května 2011. Hlavní hvězda filmu Natalia Oreiro přiletěla do Madridu v neděli 8. května 2011 ve 13.40 přímým letem linky Aerolineas Argentinas z Buenos Aires, aby se ještě před oficiální premiérou filmu v kinech Španělska zúčastnila promo akcí. V pondělí 9. května 2011 se od 10 hodin v sálech kina Cine Princesa konala tisková konference, photocall a rozhovory pro média. Konference se zúčastnili také režisér Martín Sastre a španělští herci filmu Rossy de Palma a Alejandro Tous. „Nechápu tu kritiku z pohledu věřících. Pro mě to, že Ježíš není vždy jen na kříži, ale že také může sestoupit a obejmout tu, která k němu vzhlíží, je pozitivní a univerzální,“ řekla Oreiro na konferenci. „Film je pro všechny, kteří jsou odlišní ve všech ohledech,“ řekla Oreiro na otázku, zda je film zaměřený na homosexuální komunitu. „Všichni jsme gay,“ dodala s úsměvem De Palma. „Je to film o tom, jak dosáhnout svých snů, ale také jsme chtěli, aby se diváci bavili a odcházeli ze sálu a zpívali si písničky filmu. Jsem zpěvačka, ale zpívat song od Irene Cara pro mě bylo stěžejní, protože je to známá písnička a já jsem nechtěla diváky zklamat,“ řekla Oreiro k hudební stránce filmu.

Tous, Oreiro, Sastre & De Palma na tiskové konferenci v Madridu (9-5-2011)

O den později, 10. května 2011, byl ve Španělsku vydán soundtrack k filmu. Oproti Argentinské verzi má tento soundtrack jiný obal, jež je shodný s plakátem filmu pro Španělsko a na disku jsou také instrumentální melodie z filmu, které složil hudebník Ignácio Peréz Marín. Herečka Natalia Oreiro se ten den také zúčastnila živého chatu webu Tita Millas, aby španělským divákům mohla odpovídat na jejich otázky: „Četla jsem knižní předlohu, ale film je trochu jiný. Jsem ale ráda, že autoru Danimu se film líbí!“
Ve stejný den večer se konala i oficiální předpremiéra filmu v Cine Luchana. Po desáté hodině večer se na červeném koberci kina objevily hvězdy filmu Natalia Oreiro, Rossy de Palma a Alejandro Tous společně s režisérem Martínem Sastre. Následoval photocall a herci i režisér odpovídali z červeného koberce na otázky reportérů. „Ve filmu hraji dvě postavy, hlavní protagonistku a její protivnici, což mě bavilo nejvíce!“ řekla Oreiro pro pořad Tonterías Las Justas. Po rozhovorech pro média následovalo představení filmu. Režisér Sastre se chopil slova a poděkoval přítomným hercům a producentům za spolupráci. Dále pak každý z herců pronesl pár slov k divákům a promítání filmu mohlo začít. „Jsem velice šťastná, že jsme zde, abychom konečně mohli představit Miss Tacuarembó. Doufám, že si film užijete a budete odcházet z kina a tancovat a zpívat si!“ řekla Oreiro. Po filmu následovala oficiální after-party, kam přišli všechny celebrity, které se zúčastnily premiéry v kině.
Natalia Oreiro odletěla zpět do Buenos Aires následující den, 11. května 2011, přímým letem ve 22.05 linky Aerolineas Argentinas.
Premiéra filmu Miss Tacuarembó pro španělské diváky se uskutečnila v pátek 13. května 2011. Pro španělská kina byl film distribuován společností Yedra Films.
Hned první promítací víkend film mohli vidět diváci v sálech kin ve městech jako Madrid, Barcelona, Valadolid, Sevilla, Gerona, Lérida, Puerto de Santa María, Granada, Cádiz, Bilbao, Vitoria, Pamplona, Petrer, Santiago de Compostela, Vigo, Lugo, Las Palmas, Alcalá de Henares a Málaga. Španělská kritika na film byla velice kladná:

“Nejlepší film aktuální španělské kinematografie!“
Ruth Toledano / El País

“Úžasná verze filmu o příbězích splněných snů!“
Jesus Díaz de Lope / Sísifo

“Film, který je šťastný, veselý, temný, komplexní, vyspělý, nezodpovědný, iregulérní, perfektní a hlavně báječný!“
Pablo Vázques / La Paz Mundial

V neděli 15. května 2011 vyšel rozhovor s Natalií Oreiro v argentinských novinách Clarín, kde mluvila o své návštěvě Madridu. „Kvůli práci jsem nemohla přiletět na filmový festival v Malaze, kde film získal cenu jako nejlepší film a nejlepší scénář, tak jsem si premiéru nemohla nechat ujít,“ řekla a dodala: „Zdá se mi, že ve Španělsku přijali film lépe než v Argentině. Není to film pro děti, jak byl publikován v Argentině.“
Rozhovor s Natalií Oreiro vyšel i ve španělském magazínu Telenovela ze 17. května 2011, kde Oreiro mluvila nejenom o filmu Miss Tacuarembó: „Lidé si často nevšimnou toho, že jsem i Cándida, dokud si to nepřečtou v závěrečných titulcích. Přeměna trvala sedm hodin a jedna foniatrička mi pomohla změnit barvu hlasu. Ten nápad jsem vymyslela já, měla jsem za to, že je to velká výzva a režisérovi se to zalíbilo. První den, co mě herec Alejandro Tous uviděl, aniž bych se představila, nevěřil, že jsem Cándida,“ řekla.

Tous, De Palma, Sastre & Oreiro na předpremiéře filmu v Cine Luchana (10-5-2011)

18. května 2011 byly oznámeny výsledky promítání za první víkend filmu Miss Tacuarembó v kinech. Film vidělo 196 diváků ve 14 sálech Španělska a film si vydělal 1.200 Euro. Druhý promítací týden, od 20. do 26. května 2011, bylo možné film vidět již jen ve čtyřech promítacích sálech, a to ve městech Madrid, Alicante, Cádiz a Sevilla. Ve třetím a čtvrtém promítacím týdnu, od 27. května do 9. června 2011, bylo film možné vidět pouze v Madridu, a to v sálech dvou kin – Luchana, a v městské části Collado Villalba v sále Cine Estrella.
V pátém promítacím týdnu, od 10. do 16. června 2011, film Miss Tacuarembó byl stále promítán ve dvou předchozích sálech a navíc se film začal promítat i ve třetím sále v Madridu, v sále kina La Vaguada. Film byl i nadále v každém sále promítán dvakrát nebo třikrát denně. V šestém promítacím týdnu, od 17. do 22. června 2011 se film promítal již pouze v sále kina Luchana, a to dvakrát denně. V červenci 2011 bylo ukončeno promítání filmu v Madridu.
Po půl roce od své španělské kinematografické premiéry se film Miss Tacuarembó vrátil od pátku 18. listopadu 2011 do kin v provincii Andalucía ve městě Córdoba. Film se promítal vždy od 19.30 hodin. Film byl promítán celkem třikrát. 16. prosince 2011 byly oznámeny před-nominace na prestižní španělské ceny Los Goya 2012. Film Miss Tacuarembó byl vybrán hned do 24 kategorií s možnou nominací. Mezi ty nejvýznačnější patří kategorie ‘Nejlepší herečka – Natalia Oreiro‘, ‘Nejlepší film‘, ‘Nejlepší hudba‘ nebo ‘Nejlepší režie‘. Film nakonec žádnou nominaci bohužel nezískal.
Španělská vládní organizace pro podporu filmu ICAA oznámila na konci roku 2011 výsledky návštěvnosti a výdělků španělských filmů. Film Miss Tacuarembó vidělo ve Španělsku celkem 1.279 diváků a film si tak vydělal 5.119,10 Euro.

Sastre a De Palma při prezentaci filmu v CasAmérica (24-1-2012)

V lednu 2012 se latinskoamerický muzikál Miss Tacuarembó vrátil na stříbrná plátna v Madridu. Film se promítal od úterý 24. ledna 2012 do soboty 4. února 2012 v sále kina CasAmérica vždy od 20 hodin. Vstupné stálo 5 Euro. V rámci obnovení promítání filmu v Madridu se 24. ledna 2012 v 19.30 konalo speciální promítání s účastí režiséra Martína Sastre a herečky Rossy de Palma. „Možná to nevíte, ale Natalia Oreiro je těhotná a když jsem jí říkal, že dnes prezentujeme Miss Tacuarembó v CasAmérica, smála se, že dnes se určitě narodí její syn Merlín,“ směje se Sastre na prezentaci a dodává: „V opravdovém životě Natalie Oreiro a její postavě Natalie je mnoho společného; obě jsou z Uruguaye, obě si jdou za svými sny a obě přišly do velkého města si je splnit.“ De Palma říká ke své postavě: „Obětí moderátorky Patricie je právě postava Natalie Oreiro, která si naivně myslí, že titul miss jí pomůže zbavit se svých problému.“
31. ledna 2012 byly oznámeny výsledky hlasování o nejlepší film roku 2011 španělského filmového magazínu Fotogramas, kterého se účastní členové Curso de Crítica de la Escuela de Escritores de Madrid. Film Miss Tacuarembó se umístil na pátém místě nejlepších španělských filmů roku 2011.
Rok po premiéře filmu Miss Tacuarembó ve Španělsku bylo oznámeno společností ICAA, že celkově film vidělo 1.522 diváků a film si tak vydělal 5.942 Euro.

3.2 Festivalové vydání
3.2.1 Uruguay (Premiéra na národním filmovém festivale)
I když bylo kinematografické promítání filmu v Uruguayi ukončeno k 1. září 2010, film Miss Tacuarembó se vrátil na stříbrné plátno 19. září 2010 v 19 hodin v rámci uruguayského festivalu 4° Encuentro de Cine Nacional, na kterém se promítaly pouze uruguayské snímky.
Na přelomu listopadu a prosince 2010 se v Uruguayi konal filmový festival Sexto Festival de Cortometrajes Internacional Paso Molino, na kterém se promítaly krátké filmy z celého světa pod záštitou organizace La Comisión de Cultura del Concejo Vecinal a španělské ambasády. Při příležitosti dne národní kinematografie Dia Nacional de Cine se 5. prosince 2010 v rámci festivalu promítal i film Miss Tacuarembó spolu s filmem Marcovaldo a s vítěznými krátkými filmy festivalu. Ve stejný den, 5. prosince 2010, se film Miss Tacuarembó v rámci Dia Nacional de Cine promítal i v uruguayském městě Durazno v centru MEC na Plaza Sarandí.
Po roce od své kinematografické premiéry v Uruguayi byl film Miss Tacuarembó promítán 14. července 2011 v rámci ‘Ciclo Linterna Mágica ‘ v Montevideu, a to v 17 hodin pod širým nebem. Vstupné bylo zdarma.

3.2.2 Švýcarsko (Premiéra na mezinárodním filmovém festivale)
Historicky prvního mezinárodního filmového festivalu se film Miss Tacuarembó zúčastnil ve Švýcarsku v rámci festivalu 25° Festival International de Films de Fribourg, který se konal od 19. do 26. března 2011.
Film Miss Tacuarembó se dostal mezi 12 filmů, které byly promítány v hlavní oficiální mezinárodní soutěži International Competition o ocenění ‘Regard d’or‘. Poprvé byl film Miss Tacuarembó k vidění v sobotu 19. března 2011 ve 20.45 v sále Rex 3. Podruhé i potřetí byl film promítán vždy od 18 hodin v sále Capciné 5, a to 21. a 24. března 2010. Film byl vždy promítán se třemi titulky, a to anglickými, francouzskými a německými.

Režisér Martín Sastre na švýcarském filmovém festivale

Martín Sastre byl na filmovém festivale, aby film Miss Tacuarembó osobně prezentoval. I když byl film součástí oficiální soutěže, tak ocenění nakonec nezískal.

3.2.3 Španělsko
22. února 2011 byly oficiálně oznámeny filmy, které se zúčastní filmového festivalu Festival de Málaga de Cine Espanol v březnu 2011. Film Miss Tacuarembó se dostal mezi šest snímků, jež byly promítány v sekci Zonazine, které hodnotila tříčlenná porota festivalu.
1. března 2011 se v Madridu v sále Fnac-Callao konala tisková konference filmového festivalu Festival de Málaga de Cine Espanol, kde byly představeny všechny festivalové filmy. Bylo oznámeno, že film Miss Tacuarembó bude promítán 26. března 2011. Režisér filmu Martín Sastre byl přítomný na konferenci. „V Argentině i Uruguayi jsme se setkali s opozicí církve, čekáme, že vlna opozice se zvedne i tady,“ řekl ke kontroverzi filmu. Ten samý den večer se konala i party na počest filmového festivalu, za tým Miss Tacuarembó se na party objevili Martín Sastre a španělská produkční filmu Eva Marciel.

Martín Sastre na konferenci festivalu; Sastre & Marciel na oslavě (1-3-2011); Zahájení festivalu (26-3-2011)

Film Miss Tacuarembó byl vybrán jako zahajovací film sekce Zonazine. Poprvé na festivalu byl film promítán 26. března 2011 v 18.30 v sále kina Cine Albéniz, toto promítání bylo pouze pro novináře a média. Podruhé byl pak film promítán ve stejný den i stejném kině, tentokrát od 22 hodin.
Kromě režiséra Martína Sastre film na festivale prezentovali španělští producenti filmu Eva Marciel a Jesús Corredera, a herci Rossy de Palma a Alejandro Tous, kteří ve filmu představují Patricii Peinado a faráře Clever. „Je to pro mě veliké privilegium mít svůj první film součástí tohoto festivalu. Je to muzikálová komedie pro všechny lidi, co se chtějí bavit,“ řekl Sastre v interview z červeného koberce při příchodu na festival. Herec Tous k filmu řekl: „Film zatím sice není slavný ve Španělsku, ale v Argentině obdržel mnoho nominací a já si myslím, že ve Španělsku si film lidé také zamilují.“ Španělská herečka De Palma se vyjádřila k opozici církve proti filmu: „Nechápu, proč by tyto náboženské skupiny chtěly protestovat. Asi se musí hodně nudit!“ směje se.
Na tiskové konferenci k filmu při oficiální prezentaci Martín Sastre řekl: „Mám ve svém prvním filmu vše, co nikdo ve svém prvním filmu mít nechce: děti, zvířata, létající lidi, speciální efekty a choreografii,“ směje se, dále dodal: „Je mi jasné, že ortodoxní křesťané se na film budou dívat špatně, protože je tam postava Ježíše, který tancuje a vypadá jako David Beckham!“ Společně se tým zastupující film zúčastnil i druhého promítání filmu pro festivalové diváky v deset hodin večer.
Ihned po prezentaci filmu Miss Tacuarembó na festivale se objevila v médiích série kritik na film. Většina z nich se zabývá kontroverzním tématem filmu, ale hodnotí film velice kladně:

/ “Tato muzikálová komedie vypráví typický příběh snů a iluzí tak dobře a tak originálně, že ho tvoří naprosto novým!“
Karren Wallace / La Opinion de Malaga

“Vizuálně barevný film plný radosti, který svým zpracováním zanechá v divákovi optimistický pocit a probudí víru ve sny!“
Miguel J. / Festival de Málaga Blog

“Miss Tacuarembó není pouze poutavý a zábavný film, ale je také velice inteligentní!“
Jonathan Holland / Variety

1. dubna 2011 se konala závěrečná ceremonie festivalu, na které byla vyhlášena všechna ocenění. Ceremonie se konala ve 20.30 v sále Cine Albéniz. Film Miss Tacuarembó získal hlavní ocenění jako nejlepší film ve své sekci Zonazine, a to cenu Biznaga de Plata a la Mejor Película. Navíc film obdržel další ocenění, tentokrát pro Martína Sastre za scénář, a to ocenění Premio Alma Mejor Guionista Novel.

Tisková konference; Promítání pro diváky (26-3-2011); Sastre na festivale VivAmérica (7-10-2011)

Film Miss Tacuarembó se zúčastnil v červnu 2011 filmového festivalu VI Edición de 'Madrid de Cine-Spanish Film Screenings. Festival se konal ve španělském hlavním městě od 19. do 21. června 2011. Film byl na festivale velice úspěšný a byl jedním z nejvíce vyhledávaných filmů pro zahraniční market.
Třetí španělský filmový festival, kde byl film Miss Tacuarembó promítán, byl Festival de Ideas VivAmérica 2011 v Madridu pod záštitou organizace CasAmérica, který se konal od 4. do 9. října 2011. Film byl prezentován 7. října 2011 od 20 hodin za účasti režiséra filmu Martína Sastre. Vstupné na film stálo 3 Eura. „Film vypráví příběh dívky z Tacuarembó, která přichází do velkého města a touží po slávě prostřednictvím reality show,“ řekl v interview pro CasAmérica režisér Sastre. Po promítání filmu se konala debata s diváky festivalu, která trvala více jak hodinu a kde Sastre odpovídal na otázky a komentáře diváků.
Již čtvrtý filmový festival, kterého se film zúčastnil, byl mezinárodní festival IBAFF, jež se konal od 5. do 10. března 2012 ve španělském městě Murcia. Na tomto festivale byl film Miss Tacuarembó zařazen do hlavní sekce Sección Oficial a Concurso a bojoval tak o hlavní ocenění a peněžní výhru 4 tisíce Euro. Film byl promítán 8. března 2012 ve 21 hodin.
Film Miss Tacuarembó byl vybrán pro promítání v rámci španělského festivalu Festival de Cine de Alicante, jež se konal od 2. do 9. června 2012. Film však nebyl součástí oficiální soutěže.

3.2.4 Švédsko
Již třetím filmovým festivalem se pro Miss Tacuarembó stal 12th Stockholm International Film Festival, kde byl film zařazený de sekce Junior pro děti a mládež. Festival se konal od 11. do 16. dubna 2011.
Film Miss Tacuarembó se promítal na festivale třikrát, poprvé v pondělí 11.dubna 2011 ve 13.30 v sále Grand 1, podruhé ve středu 13. dubna 2011 v jednu hodinu odpoledne v sále Grand 2 a nakonec v pátek 15. dubna 2011 v 9 hodin ráno opět v sále Grand 2.

3.2.5 USA
Poprvé byl film Miss Tacuarembó prezentován v USA na filmovém festivale 14th Cine Las America International Film Festival v dubnu 2011. Tento festival se konal ve státě Texas ve městě Austin a film byl promítán 26. dubna 2011 v 16 hodin v divadle Alamo South Lamar. První americká kritika na film byla velice kladná: “Miss Tacuarembó je příběhem o rodině, přátelství, a o cestě, kterou každý musí podstoupit, aby ovládl svět. Je to příběh odhodlání, víry a vytrvalosti!“ Eugenia Vela / Austin Vida Pro USA film distribuuje francouzská společnost Rendez-vous Pictures, která se snaží představit film divákům po celém světě.
Druhý americký filmový festival, jehož se film Miss Tacuarembó zúčastnil, byl Milwaukee Film Festival 2011, který se konal ve státě Wisconsin od 22. září do 2. října 2011. Film byl promítán v sekci Fiction Festival Favorites celkem třikrát, a to 25. září 2011 ve 12 hodin v Downer Theater, 26. září 2011 v 17.15 hodin v sále kina Ridge Cinema a 1. října 2011 v 19.30 hodin v North Shore Cinema. Vstupné na film stálo vždy 10 dolarů.
Již třetí filmový festival v USA, kde byl film Miss Tacuarembó promítán, byl AFI Latin American Film Festival, jež probíhal od 22. září do 12. října 2011 v hlavním městě USA Washington DC. Film byl prezentován jako vítěz sekce Zonazine festivalu Málaga Film Festival a poprvé ho diváci mohli vidět v pátek 30. září 2011 ve 21 hodin v sále Silver Theater. Podruhé byl film promítán 4. října 2011 v 19.15. Vstupné stálo 11 dolarů.
26th Fort Lauderdale International Film Festival je již čtvrtým americkým festivalem, jehož se film Miss Tacuarembó zúčastnil. Film byl promítán dvakrát, a to ve čtvrtek 3. listopadu 2011 ve 21 hodin a ve středu 9. listopadu 2011 v 19. hodin. Miss Tacuarembó je již druhým filmem herečky a zpěvačky Natalie Oreiro, který byl na tomto festivale představen. Tím prvním filmem byl v roce 2003 snímek Cleopatra, jež na festivale získal tři prestižní ocenění.
Páté promítání filmu Miss Tacuarembó v USA proběhlo pod záštitou The Center for Latin American Studies na univerzitě v Ohiu. Film se promítal ve středu 7. března 2012 od 19.30 hodin v sále Hagerty Hall. Vstupné bylo zdarma a film se promítal s anglickými titulky.
Již šesté promítání filmu v USA proběhlo 5. května 2012 v rámci festivalu Miami Gay & Lesbian Film Festival. Promítání filmu proběhlo v 8 hodin večer v sále Gables Cinema.

3.2.6 Francie
Díky francouzské distribuční společnosti Rendez-vous Pictures , která se stará o mezinárodní distribuci filmu Miss Tacuarembó, byl film představen v průběhu prestižního filmového festivalu Festival de Cannes 2011 v rámci Marché Du Film, neboli Cannes Film Market. Film byl promítán v pátek 13. května 2011 ve 13.30 hodin v sále Palais J. Pro mezinárodní distribuci film získal i nový promo plakát a trailer s novou verzí anglických titulků.

Mezinárodní promo poster; Promo na film ve Washington DC

3.2.7 Kanada
Svoji kanadskou premiéru měl film Miss Tacuarembó v rámci festivalu 21st Annual Inside Out Festival, který se konal v Torontu od 19. do 29. května 2011. Film byl promítán 21. května 2011 ve 14.30 v sále kina TIFF Bell Lightbox Cinema.

3.2.8 Itálie
V červnu 2011 se film Miss Tacuarembó zúčastnil již svého sedmého mezinárodního filmového festivalu, tentokrát italského Roma Independent Film Festival. Film byl spolu s dalšími šesti snímky z Argentiny promítán v rámci cyklu The Days of Argentine Cinema.

3.2.9 Irsko
31. července 2011 byl film Miss Tacuarembó promítán v rámci mezinárodního filmového festivalu v irském Dublinu GAZE Film Festival. Film byl promítán od 20 hodin a vstupné bylo 10 Euro.

3.2.10 Jižní Korea
Svoji premiéru v Asii měl film Miss Tacuarembó na sedmé edici mezinárodního festivalu v Jižní Koreji s názvem 7th Jecheo International Music & Film Festival, který se konal od 11. do 16. srpna 2011. Poprvé byl film prezentován 13. srpna 2011 ve 20.30 a podruhé hned o den později o půlnoci. Film byl promítán s anglickými titulky.

3.3 Domácí nosiče
3.3.1 Originální soundtrack
3.3.1.1 Argentinská edice
Ve čtvrtek 22. července 2010 vyšel v Argentině soundtrack k filmu. Banda Sonora Original Miss Tacuarembó obsahuje 9 písní a je vydána u nahrávací společnosti Pelo Music. Soundtrack byl prodáván v sítích Musimundo v Argentině. Od 27. července byl soundtrack v prodeji i v Uruguayi.
Natalia Oreiro na CD nazpívala 4 sólové písně; Cristal, kterou složil hudebník Ale Sergi, Cándida, kterou napsal Ricardo Mollo a kterou otextovala sama Oreiro spolu s režisérem filmu Martínem Sastre, a písně What a Feeling z filmu Flashdance a Mi Vida Eres Tú z telenovely Cristal. CD také obsahuje duet Mika Amigoreny jako Krista a Oreiro s názvem Papá.
Společná píseň El Perfume del Amor, jež zpívá Natalia Oreiro, Boris Bakst a Diego Reinhold, se stala zároveň i singlem CD pro rádia a úryvek z filmu, kde protagonisté zpívají a tančí na tuto píseň, je použit jako oficiální videoklip k CD. Další tři písně na CD se jmenují Días de Coreografia, Cristo Park a Ten Fe, a jsou zpívané dalšími protagonisty filmu.

Obal CD BSO Miss Tacuarembó, Argentina

3.3.1.2 Španělská edice
Při příležitosti španělské premiéry filmu byl 10. května 2011 ve Španělsku vydán i soundtrack k filmu. Soundtrack byl vydán společností Warner Music.
Oproti argentinské verzi má tento soundtrack jiný obal, jež je shodný s plakátem filmu pro Španělsko. Také booklet je celý nový a nyní obsahuje kromě seznamu písní i seznam herců a tvůrců filmu, obsah filmu a úvod napsaný režisérem filmu Martínem Sastre. Na disku jsou kromě devíti písní z argentinské edice také nově přidány instrumentální melodie z filmu, které složil Ignácio Peréz Marín.

Obal CD BSO Miss Tacuarembó, Španělsko

3.3.2 Digital video disc
Film Miss Tacuarembó byl v Argentině vydán na DVD 11. ledna 2011 společností SPB. Kromě plného filmu i s anglickými titulky se na disku nachází bonusy v podobě fotogalerie, hudebních ukázek ze soundtracku k filmu a oficiální argentinská verze traileru.

DVD Obal & DVD Menu

3.4 Televizní vydání
Nejúspěšnější národní film Uruguaye roku 2010 Miss Tacuarembó měl svou uruguayskou televizní premiéru na stanici Canal 10 ve středu 8. srpna 2012 ve 21.30 hodin.

Canal 10 Promo


4. Ocenění & Nominace
V Argentině v listopadu 2010 byl film Miss Tacuarembó nominován na cenách Premios Sur 2010 udílených argentinskou Academia de las Artes y Ciencias Cinematograficas hned ve třech kategoriích. Diego Reinhold byl nominován v sekci ‘Mejor Actor de Reparto‘ za svoji roli Carlose, Martín Sastre získal nominaci za scénář v sekci ‘Mejor Guión Adaptado‘, a nakonec maskér Oscar Mulet získal nominaci v sekci ‘Mejor Maquillaje y Caracterización‘. Ceny se udílely 14. prosince 2010 v Buenos Aires ve 20 hodin v Cine Gaumont. Film však nezískal žádné ocenění.
29. listopadu 2010 byly vyhlášeny výsledky hlasování o ceny časopisu Pronto. Film Miss Tacuarembó získal první místo a stal se tak nejlepším filmem roku 2010 pro čtenáře magazínu Pronto. Film získal celkově 43.6 % celkových hlasů.
8. prosince 2010 byly v Uruguayi vyhlášeny nominace na prestižní národní ceny udílené uruguayskou filmovou akademií Asociación de Críticos de Cine del Uruguay. Film Miss Tacuarembó získal pět nominací. Za svoji roli Natalie získala Natalia Oreiro nominaci jako ‘Mejor Actriz‘.Sofía Silvera byla nominovaná na ocenění ‘Revelación Femenina‘, jako začínající talent. Dramaturg Pedro Luque získal nominaci v kategorii ‘Mejor Fotografia‘, zatímco jeho kolega Gonzalo Delgado obdržel nominaci v sekci ‘Mejor Dirección Artistica‘. Za filmovou hudbu obdržel pátou nominaci pro film v sekci ‘Mejor Música‘ skladatel Ignácio Peréz Marín. Ceny se předávaly 14. prosince 2010 ve 20.30 v Montevideu v divadle Teatro Solís. Miss Tacuarembó bohužel ani jednu nominaci neproměnil ve vítezství.
6. března 2011 byly oznámeny nominace na prestižní argentinské filmové ceny Premios Cóndor de Plata 2010. Film Miss Tacuarembó získal celkem sedm rozličných nominací. Herec Diego Reinhold získal nominaci na cenu ‘Revelación Masculina‘. Film Miss Tacuarembó byl nominován jako nejlepší první film režiséra – ‘Mejor Opera Prima‘. Díky scénáři filmu, který byl napsán podle knihy Daniho Umpi, byl film také nominován jako ‘Mejor Guión Adaptado‘. Písně k filmu, které složil Ale Sergi, získaly nominaci na ocenění ‘Mejor Música Original‘. Film také získal tři další nominace, a to v kategoriích ‘Mejor Dirección de Arte‘, ‘Mejor Vestuario‘ za kostýmy použité ve filmu a ‘Mejor Sonido‘ za celkovou zvukovou stránku filmu. Film nakonec žádné ocenění nezískal.
1. dubna 2011 film Miss Tacuarembó získal hlavní ocenění jako nejlepší film festivalu 14° Festival de Málaga de Cine Espaňol v sekci Zonazine, a to cenu Biznaga de Plata a la Mejor Película. Navíc film obdržel další ocenění, tentokrát pro Martína Sastre za scénář filmu, a to ocenění Premio Alma Mejor Guionista Novel.
9. dubna 2011 byly zveřejněny nominace na uruguayské kinematografické ceny IRIS 2011. Herečka a zpěvačka Natalia Oreiro byla nominovaná na cenu ‘Mejor Actor‘. Ceny se předávaly 31. května 2011 v Montevideu. Oreiro ocenění nakonec opravdu získala. „Jsem velice šťastná! Je to film, který jsem natáčeli v Uruguayi a chtěla bych cenu věnovat i Martínovi Sastre a Danimu Umpimu, jež stvořili tento film! Dále pak chci poděkovat všem, kteří se podíleli na tvorbě filmu. Miluji Uruguay!“ řekla Oreiro při přebírání ceny.

Natalia Oreiro při přebírání ocenění IRIS 2011 – Mejor Actriz; Výherci ocenění IRIS 2011 (31-5-2011)


5. Seznam mezinárodních filmových festivalů
Film Miss Tacurembó byl kromě kinematografického promítání také součástí mnohých světových filmových festivalů. Světovou premiéru měl film na evropském festivale ve Švýcarsku. V Evropě byl film v roce 2011 také prezentován na festivalech ve Španělsku, Švédsku, Francii, Itálii a Irsku. V Latinské Americe byl film součástí festivalů v Uruguayi i Argentině. Film byl také součástí šesti festivalů v USA a festivalu v Kanadě. Svoji asijskou premiéru měl film na festivale v Jižní Koreji.

19/03/2011 25° Festival International de Films de Fribourg
(Fribourg, Švýcarsko) – 3 promítání v rámci International Competition
26/03/2011 14° Festival de Málaga de Cine Espanol
(Málaga, Španělsko) – 2 promítání v rámci Zonazine
11/04/2011 12th Stockholm International Film Festival
(Stockholm, Švédsko) - 3 promítání v sekci Junior
26/04/2011 14th Cine Las America International Film Festival
(Austin, Texas, USA) – 1 promítání
13/05/2011 Festival de Cannes 2011
(Cannes, Francie) – 1 promítání v rámci Marché Du Film
21/05/2011 21st Annual Inside Out Festival
(Toronto, Kanada) – 1 promítání
June/2011 Roma Independent Film Festival
(Rome, Itálie) – promítání v rámci The Days of Argentine Cinema
19/06/2011 VI Edición de 'Madrid de Cine-Spanish Film Screenings'
(Madrid, Španělsko)
14/07/2011 Ciclo ‚Linterna Mágica‘
(Montevideo, Uruguay) - 1 promítání
31/07/2011 Gaze Film Festival
(Dublin, Irsko) – 1 promítání
13/08/2011 7th Jecheo International Music & Film Festival
(Jecheo, Jižní Korea) – 2 promítání
16/09/2011 Fiesta de la Primavera
(Córdoba, Argentina) – 1 promítání
25/09/2011 Milwaukee Film Festival 2011
(Milwaukee, Wisconsin, USA) – 3 promítání v rámci Fiction Festival Favorites
30/09/2011 AFI Latin American Film Festival
(Washington DC, Washington, USA) – 2 promítání
07/10/2011 Festival de Ideas VivAmérica 2011
(Madrid, Španělsko) – 1 promítání
03/11/2011 26th Fort Lauderdale International Film Festival
(Fort Lauderdale, USA) – 2 promítání
07/03/2012 The Center for Latin American Studies
(Ohio, USA) – 1 promítání
08/03/2012 IBAFF
(Múrcia, Španělsko) – 1 promítání v rámci Sección Oficial a Concurso
05/05/2012 Miami Gay & Lesbian Film Festival
(Miami, USA) – 1 promítání
02/06/2012 Festival de Cine de Alicante
(Alicante, Španělsko) – promítání v rámci Fuera de Juegohttp://www.imdb.com/title/tt1587223/business
http://www.steadifilm.blogspot.com/
http://daletacua.blogspot.com/2008/07/la-novela-miss-tacuaremb-se-filmar-en.html
http://www.clarin.com/diario/2007/04/29/espectaculos/c-01302.htm
http://www.clarin.com/diario/2009/02/15/espectaculos/c-00811.htm
http://www.observa.com.uy/Vida/nota.aspx?id=78865
http://criticadigital.com/impresa/index.php?secc=nota&nid=23383
http://www.gente.com.ar/nota.php?ID=16258
http://multimedia.misstacuarembo.com/site/MISSTACUAREMBO/HOME.html
http://asiestranqueras.blogspot.com/2010/02/la-tranquerense-lorena-un-paso-de-ser.html
http://asiestranqueras.blogspot.com/2010/02/una-semana-mas-de-expectativa.html
http://www.180.com.uy/articulo/Miss-Tacuarembo-ya-eligio-a-su-nina#
http://www.diariodemallorca.es/sociedad-cultura/2010/02/17/rossy-palma-regresa-anos-80-rodar-musical/546125.html
http://quevemoshoy.blogspot.com/2010/02/mister-tacuarembo.html
http://elcontranalisisdelespectaculo.blogspot.com/2010/02/natalia-oreiro-y-mike-amigorena-juntos.html
http://www.eluniversal.com/2010/02/16/cine_ava_jeannette-rodriguez_16A3439213.shtml
http://www.eluniversal.com/2010/02/17/til_art_dilema-sobre-partici_1765392.shtml
http://www.diariodemallorca.es/sociedad-cultura/2010/02/17/rossy-palma-regresa-anos-80-rodar-musical/546125.html
http://elcontranalisisdelespectaculo.blogspot.com/2010/02/los-diarios-del-martes-hablan-de-la_23.html
http://www.hoycanelones.com.uy/2008/content/view/4599/1/
http://www.laubfal.com/exclusivo-lo-mio-sera-teatral-y-cinematografico-dice-natalia-oreiro
http://elcontranalisisdelespectaculo.blogspot.com/2010/03/natalia-oreiro-y-graciela-borges-juntas.html
http://vos.lavoz.com.ar/content/la-dama-regresa-2
http://elcontranalisisdelespectaculo.blogspot.com/2010/02/los-diarios-del-martes-hablan-de-la_23.html
http://www.tvshow.com.uy/sabadoshow/blog/5093-bienvenido-mundo-pop/
http://www.lanacion.com.ar/nota.asp?nota_id=1245577
http://elcontranalisisdelespectaculo.blogspot.com/2010/03/miss-tacuarembo-entro-en-su-segunda.html
http://www.lanacion.com.ar/nota.asp?nota_id=1245577
http://elcontranalisisdelespectaculo.blogspot.com/2010/03/el-rodaje-de-miss-tacuarembo-entro-en.html
http://www.teledoce.com/noticia/7101_Mike-Amigorena-en-el-rodaje-de-Miss-Tacuarembo/
http://www.imcanelones.gub.uy/?q=node/1135
http://www.hoycanelones.com.uy/2008/content/view/4912/1/
http://www.elpais.com.uy/100326/pespec-478863/espectaculos/Natalia-Oreiro-llega-a-los-pagos-de-Miss-Tacuarembo-/
http://semanariolalupatbo.blogspot.com/2010/04/oreiro-no-fue-homenajeada.html
http://www.elpais.com.uy/100405/pespec-480553/espectaculos/Jeannette-Rodriguez-llego-a-Montevideo-para-filmar/
http://exitoina.com/termino-la-filmacion-de-miss-tacuarembo-en-uruguay/
http://www.elcivismo.com.ar/nota.php?nota=5302
http://www.tvshow.com.uy/blog/5203-el-sabado-termino-miss-tacuarembo/
7Días: http://www.turboimagehost.com/p/9354885/15_7_DIAS_13.04.2010.jpg.html
http://www.elpais.com.uy/100413/pespec-482168/espectaculos/-Miss-Tacuarembo-fue-recibida-en-Buenos-Aires/
7Días: http://www.turboimagehost.com/p/9354885/15_7_DIAS_13.04.2010.jpg.html
http://www.youtube.com/watch?v=poVs5pQHNmk&feature=player_embedded
Viva: http://www.turboimagehost.com/p/9354955/4.jpg.html
http://www.youtube.com/watch?v=e-8F9Vzjv9U
http://www.elpais.com.uy/100630/pespec-498842/espectaculos/Una-pelicula-con-color-pop-/
El Observador: http://www.nataliaoreiro.cz/photogallery/displayimage.php?pid=19286&fullsize=1
http://www.nataliaoreiro.cz/photogallery/displayimage.php?pid=19888&fullsize=1
Show Hola Vecinos, 30-6-2010
http://www.youtube.com/watch?v=4q0uL4wFbRM
http://www.revistabla.com/avant-premiere-miss-tacuarembo/
http://marianoliveros.wordpress.com/2010/07/27/estrenos-en-uruguay-miss-tacuarembo-y-andres-no-quiere-dormir-la-siesta/#more-1981
http://marianoliveros.wordpress.com/2010/07/31/paco-se-estreno-en-uruguay/#more-2003
http://www.cartelera.com.uy/pelicula.php?id=2187
http://ns.diarioelpais.com/100812/pespec-507731/novedades/cuestionan-a-miss-tacuarembo-por-blasfema-
http://www.cartelera.com.uy/pelicula.php?id=2187
http://www.telemedios.com.uy/2010/09/minirepo-exclusiva-natalia-oreiro-en-la.html
http://www.facebook.com/pages/Miss-Tacuarembo/110715342246?ref=ts
http://www.elcuartodeleo.com/novedades/
http://www.elpais.com.uy/101215/pespec-535429/espectaculos/los-criticos-uruguayos-eligen-al-film-la-cinta-blanca-como-el-mejor/
http://www.elpais.com.uy/suplemento/sabadoshow/cine-uruguayo/sshow_537988_110101.html / http://boxofficemojo.com/movies/intl/?page=&country=U3&wk=2010W29&id=_fMISSTACUAREMB01
http://www.elpais.com.uy/suplemento/ds/-me-gusta-la-idea-de-sorprender-/sds_541099_110116.html
http://www.tvshow.com.uy/blog/8268-nominados-cine/
http://www.elargentino.com/nota-98568-medios-125-En-el-cine-se-te-ve-el-alma.html
http://www.revista-luz.com.ar/ed_0274/nota1.php
http://www.clarin.com/espectaculos/cine/Miss-Tacuarembo_0_295170669.html
http://lovenaty.com/?p=1388#more-1388
http://lovenaty.com/?p=1389#more-1389
http://www.diariouno.com.ar/edimpresa/2010/07/11/nota247832.html
http://www.pagina12.com.ar/diario/suplementos/espectaculos/5-18608-2010-07-14.html
http://www.larazon.com.ar/show/Creo-puedo-mal-saber-delegar_0_149400014.html
http://www.youtube.com/watch?v=nPBuhm0ZAWY
http://video.lovenaty.com/videos/198/emisiunea-almorzando-con-mirtha-legrand-13.07.2010
http://www.lanacion.com.ar/espectaculos/cartelera-cine/peliculaFicha.asp?pelicula=3874
http://asalallenaonline.com.ar/mas-estrenos/159-estrenos-del-12082010/936-miss-tacuarembo.html
http://www.otroscines.com/criticas_detalle.php?idnota=4394
http://www.escribiendocine.com/criticas/natalia-siempre-natalia
http://www.lanacion.com.ar/nota.asp?nota_id=1284646
http://www.todaslascriticas.com.ar/pelicula/miss-tacuarembo
http://www.lacapital.com.ar/contenidos/2010/07/15/noticia_0016.html
http://www.lacapital.com.ar/contenidos/2010/07/18/noticia_0011.html
http://www.diariouno.com.ar/edimpresa/nota.php?id=248112
http://www.minutouno.com.ar/minutouno/nota/132252-Oreiro-en-crisis/
http://www.diariouno.com.ar/contenidos/2010/07/15/Natalia-Oreiro-suspendio-su-viaje-a-Mendoza-porque-sufrio-una-crisis-de-nervios-0032.html
http://noticias.latam.msn.com/xl/latinoamerica/articulo_montevideo.aspx?cp-documentid=24898262
http://www.otroscines.com/noticias_detalle.php?idnota=4411
http://www.ultracine.com.ar/ar/index.php
http://www.abandomoviez.net/db/taquillaargex.php?id=14
http://www.ultracine.com.ar/ar/index.php
http://www.cinesargentinos.com.ar/horarios/miss-tacuarembo/1/
http://www.cinesargentinos.com.ar/noticia/2188-como-quedo-el-panorama-con-la-crisis-digital/
http://www.ciudadmusica.com/lanza/internacionales/360-miss-tacuarembo-natalia-oreiro.html
http://marianoliveros.wordpress.com/2010/07/26/taquilla-del-fin-de-semana-sin-cambios-en-los-primeros-puestos/#more-1977
http://www.cinesargentinos.com.ar/horarios/miss-tacuarembo/1/
http://www.laboulayeonline.com/noticias-detalles/234_MISS-TACUAREMBO--LLEGA-A-LABOULAYE.html
http://www.cinesargentinos.com.ar/noticia/2207-un-millon-de-espectadores-en-el-finde-con-villanos-y-sonadores
http://villalongahoy.com.ar/index.php?option=com_content&view=article&id=3155:el-film-miss-tacuarembo-en-el-espacio-incaa-del-cine-garibaldi&catid=29:locales&Itemid=55
http://www.otroscines.com.ar/noticias_detalle.php?idnota=4488&PHPSESSID=0c3354410b9ea0b649361d54f99416a6
http://www.rafaela.gob.ar/es/Noticias-ampliar.aspx?n=5163
http://www.facebook.com/pages/Miss-Tacuarembo/110715342246?ref=ts
http://www.isla92.com.ar/2010/08/miss-tacuarembo-cine-sportsman.html
http://www.otroscines.com.ar/taquilla.php?idnota=4532
http://entretenimiento.latam.msn.com/ar/argentina/articulo_reporter.aspx?cp-documentid=25227639
http://www.laseptimadigital.com.ar/8.6.8/app/?mod=portal&ver=noticia&id=22394
http://www.chubut.org.ar/?p=11212
http://www.cinesargentinos.com.ar/horarios/miss-tacuarembo/1/
http://www.pringles.com.ar/
http://www.rionegro.com.ar/diario/rn/nota.aspx?idart=439729&idcat=9545&tipo=2
http://www.cinesargentinos.com.ar/noticia/2232-igualita-a-mi-se-mantiene-en-las-boleterias
http://www.eltribuno.info/jujuy/diario/hoy/espectaculos/cartelera-de-cines-1
http://www.culturabrown.com.ar/index.php?option=com_content&view=article&id=533:qpajaros-volandoq-y-qmiss-tacuaremboq-se-proyectan-en-el-espacio-incaa-km-23-de-burzaco&catid=52:cine&Itemid=74
http://www.chacoonline.com.ar/actualidad/ciudad/1454-el-concejo-trata-proyecto-de-construccion-del-pediatrico-en-el-predio-de-laguna-argueello-.html
http://www.elindependiente.com.ar/papel/hoy/archivo/noticias_v.asp?207904
http://www.larazon.com.ar/cine/espacio-incaa-km-23-graciela-borges-alte-brown_538-c.html
http://www.demasiadocine.com/agenda/10-de-septiembre2010-un-nuevo-espacio-incaa-en-el-pais/
http://www.larazon.com.ar/cine/espacio-incaa-km-1400-zapala-neuquen_567-c.html
http://www.otroscines.com/taquilla.php
http://www.diariochaco.com/
http://chacotodaslasculturas.blogspot.com/
http://pais24.com/index.php?go=rp&p=4
http://www.chubut.org.ar/?p=11630
http://www.agenciacomunas.com.ar/nota.asp?notaid=74603
http://www.chubut.org.ar/?p=11735
http://www.clarin.com/cine/buscadorcine.html?peliculaId=3874&cineId=0&zonaId=0&generoId=0&pag=0
http://elbazardelespectaculo.blogspot.com/2010/11/premios-sur-2010-nominados-lista.html
http://www.academiadecine.org.ar/
http://www.otroscines.com/noticias_detalle.php?idnota=4982
http://www.video4.com.ar/pelicula/7458/miss-tacuarembo
http://www.videoparis.com.ar/detalle.php?codigo=905&titulo=MISS+TACUAREMBO
http://www.cinesargentinos.com.ar/noticia/2381-igualita-a-mi-queda-como-la-argentina-mas-taquillera-del-2010/
http://www.pronto.com.ar/index.php?option=com_content&task=view&id=24808&Itemid=802
http://www.youtube.com/watch?v=rovuDXWd264
http://www.lacapitalmdp.com/noticias/Espectaculos/2011/02/25/174268.htm
http://www.escribiendocine.com/noticias/condor-de-plata-todos-los-nominados
http://www.cordobax.com.ar/cbax/convocatoria-a-artesanos-para-la-fiesta-de-la-primavera-en-carlos-paz/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=convocatoria-a-artesanos-para-la-fiesta-de-la-primavera-en-carlos-paz
http://infocatolica.com/blog/elolivo.php/1007150601-otra-pelicula-blasfema-contra
http://www.elmundo.es/elmundo/2010/09/20/galicia/1285006136.html
http://alejandro-tous.mforos.com/1848404/9603103-el-28-de-enero-sera-el-estreno-de-miss-tacuarembo-en-espana-foto-post15/
http://www.mcu.es/cine/CE/Actualidad/PeliculasCalificadas.html
http://www.laubfal.com/natalia-oreiro-cruzara-el-oceano-por-un-estreno/?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter
http://www.hola.com.ar/actualidad/item/136-natalia-oreiro-me-gusta-ser-una-actriz-que-canta
http://www.nataliaoreiro.com/noticias/2011/01/estreno-de-miss-tacuarembo-en-espana/
http://www.elpais.com.uy/suplemento/ds/-me-gusta-la-idea-de-sorprender-/sds_541099_110116.html
http://www.despop.es/2011/01/ellos-miss-t.html
http://www.cineol.net/noticias/7837_Festival-de-Malaga:repartiendo-las-primeras-Biznagas
http://www.muchocine.net/agenda-cine/evento.php/219/Pase-MISS-TACUAREMBO-Madrid
http://caracas.eluniversal.com/2011/05/09/la-comedia-musical-urugyuaya-miss-tacuarembo-llega-a-espaa.shtml
http://es.movies.yahoo.com/09052011/4/natalia-oreiro-partida-doble-miss-tacuarembo.html
http://www.zonadecompras.com/Miss-Tacuarembo-BSO-Varios-artistas/p/233896
http://www.tiramillas.net/charlas/oreiro/10052011.html
http://www.noescinetodoloquereluce.com/2011/05/estrenos-de-la-semana-13-de-mayo-de.html
http://www.elpais.com/articulo/madrid/cine/espanol/uruguayo/elpepuespmad/20110513elpmad_9/Tes
http://sisifo.es/2011/05/miss-tacuarembo/
http://www.lapazmundial.com/pablovazquez/2011/05/15/miss-tacuarembo/
http://www.clarin.com/espectaculos/Nati-hizo-delirar-espanoles_0_481151925.html
http://desdelataquilla.blogspot.com/2011/05/midnight-in-paris-10m-lidera-una.html
http://www.europapress.es/cultura/cartelera/
http://www.filmotecadeandalucia.com/index.php?option=com_blog_calendar&&year=2011&month=11&day=19&modid=67
http://premiosgoya.academiadecine.com/candidaturas/pelicula.php?m=categorias&id=1057&cid=2
http://catalogocine.mcu.es/bbddpeliculas/buscarDetalleCatalogoCine.do?brscgi_DOCN=000000676&brscgi_BCSID=429bddb3&language=es&prev_layout=catCineEspanyolResult2010&layout=catCineEspanyolDetalle2010
http://www.casamerica.es/cine/miss-tacuarembo
http://www.casamerica.es/cine/coloquio-de-miss-tacuarembo-con-martin-sastre-y-rossy-de-palma
http://www.casamerica.es/cine/hay-que-tener-cuidado-con-lo-que-se-suena
http://daysmovie.wordpress.com/2012/01/31/lo-mejor-de-2011/
http://catalogocine.mcu.es/bbddpeliculas/buscarDetalleCatalogoCine.do?brscgi_DOCN=000000676&brscgi_BCSID=5d0e0196&language=es&prev_layout=catCineEspanyolResult2010&layout=catCineEspanyolDetalle2010
http://www.universidad.edu.uy/prensa/renderItem/itemId/26410
http://redcorrida.wordpress.com/2010/11/26/cine-de-paso/
http://www.elacontecer.com.uy/9957-centros-mec-da-inicio-a-destacada-cartelera.html
http://www.impo.com.uy/comunicados/Gacetilla%20MISS%20tacuarembo_ed.pdf
http://www.fiff.ch/en/programme/movies/international-competition/miss-tacuarembo.html
http://www.diariosur.es/20110222/mas-actualidad/cultura/seis-operas-prima-festival-201102221357.html
http://www.diariosur.es/v/20110302/cultura/malaga-festival-riesgo-20110302.html
http://videochat.diariosur.es/videochat.php?videochat=rossy-palma-alejandro-tous
http://www.elperiodicoextremadura.com/noticias/noticia.asp?pkid=570685
http://www.diariosur.es/v/20110327/festival-malaga/zonazine-arranca-drama-sobre-20110327.html
http://mas.laopiniondemalaga.es/canales/festival-cine-malaga/2011/03/zona-zine-abre-con-una-delicia-kitsch-y-un-filme-de-infinito-tedio.html
http://festivalmalaga2011.blogspot.com/
http://www.variety.com/review/VE1117945007/
http://www.cineol.net/noticias/7837_Festival-de-Malaga:repartiendo-las-primeras-Biznagas
http://www.aztecanoticias.com.mx/notas/cultura/57985/anuncian-festival-cine-spanish-film-screenings
http://www.que.es/madrid/201106221837-para-sirve--3-metros-epi.html
http://www.viajediario.com/consejos/desde-manana-y-hasta-el-domingo-vivamerica-2011-en-madrid-cadiz-e-iberoamerica/
http://www.casamerica.es/cine/miss-tacuarembo
http://www.youtube.com/watch?v=N1vHZY9OswA&feature=player_embedded
http://www.casamerica.es/cine/coloquio-miss-tacuarembo
http://www.ibaff.es/prog.php#alargo6
http://www.diarioinformacion.com/cultura/2012/05/05/festival-cine-sube-escalon/1250282.html
http://www.stockholmfilmfestival.se/en/junior/program_2011/miss_tacuarembo/
http://cinelasamericas.org/2011/new-releases/494-miss-tacuarembo
http://austinvida.com/music-film/2011/movie-review-miss-tacuarembo/
http://www.milwaukee-film.org/tixSYS/2011/xslguide/eventnote.php?notepg=1&EventNumber=1036
http://www.afi.com/silver/new/nowplaying/2011/v8i4/misstacuarembo.aspx
http://www.washingtonpost.com/gog/misc-events/miss-tacuarembo,1215649.html
http://fliff.com/Film/405/Miss%20Tacuarembo
http://oia.osu.edu/news-releases/2367
http://www.miamidiario.com/entretenimiento/miami/peliculas/eventos-miami/eventos-en-miami/proyecciones/cinema-gables/miami-gay-lesbian-film-festival/281956
http://www.rendezvouspictures.com/home.html
https://www.marchedufilm.com/html/pdf2011/Projections_MIF_2011.pdf
http://www.insideout.ca/21/program_details.php?id=758
http://www.elpais.com.uy/110318/pespec-554050/espectaculos/roma-abrio-sus-puertas-al-cine-de-argentina/
http://www.culturefox.ie/event/miss-tacuarembo/2677.aspx
http://www.jimff.org/jimff2011/program/movie_detail.php?filmCode=140&d3num=3
http://www.ciudadmusica.com/lanza/internacionales/360-miss-tacuarembo-natalia-oreiro.html
http://www.zonadecompras.com/Miss-Tacuarembo-BSO-Varios-artistas/p/233896
http://www.video4.com.ar/pelicula/7458/miss-tacuarembo
http://www.facebook.com/pages/Algún-d%C3%ADa-el-mundo-sera-nuestro/119809484729353
http://elbazardelespectaculo.blogspot.com/2010/11/premios-sur-2010-nominados-lista.html
http://www.academiadecine.org.ar/
http://www.otroscines.com/noticias_detalle.php?idnota=4982
http://www.pronto.com.ar/index.php?option=com_content&task=view&id=24808&Itemid=802
http://www.elcuartodeleo.com/novedades/
http://www.elpais.com.uy/101215/pespec-535429/espectaculos/los-criticos-uruguayos-eligen-al-film-la-cinta-blanca-como-el-mejor/
http://www.escribiendocine.com/noticias/condor-de-plata-todos-los-nominados
http://www.cineol.net/noticias/7837_Festival-de-Malaga:repartiendo-las-primeras-Biznagas
http://www.tvshow.com.uy/blog/8268-nominados-cine/back