Natalia
Organizace:TODOS POR LOS NIŇOS URUGUAYOS
Tato charitativní akce je na stejné obdoby jako argentinská Un Sol Para Los Chicos jen s tím rozdílem, že Todo para los niňos uruguayos je pořádané Unicefem Uruguay a odehrává se v Montevideu od roku 2006.

Natalia se této akce poprvé zúčastnila 1. září 2007 a zhostila se role moderátorky části programu. Akce byla velice úspěšná a bylo vybráno 4.501.533 pesos. Unicef Uruguay chce díky velikému úspěchu akci pořádat každoročně.13. září 2008 se konala další edice tohoto charitativního pořadu, ale Naty se již nezúčastnila, avšak darovala oblečení Las Oreiro pro výherce, který byl vybrán z těch, kteří telefonicky volali a přispěli. Vybralo se $ 6.070.523.


29. srpna 2009 se konala další edice a ani tentokrát se tam Natalia neobjevila. Vybralo se $ 6.311.074.


V roce 2010 Natalia spolu s dalšími moderátory Canalu 10 natočila spot na pořad Todos por los niňos Uruguayos, který se konal 29. května. Natalia měla být přítomná, avšak nebyla. Moderátoři se s ní v průběhu 6ti hodinového pořadu telefonicky spojili, a Naty jim řekla, že se musela zdržet déle v USA, kde natáčela scény pro film Miss Tacuarembó, jelikož tam pršelo. Naty alespoň všechny pozdravila a poděkovala za spolupráci.

Ke konci v pořadu se mluvilo o Haiti. Naty natočila spot, kde říká, že Unicef pracuje proto, aby dětem na Haiti vybudoval lepší budoucnost, lepší život. Na začátku dubna se na Haiti otevřely nově vybudované náhradní školy, kde se děti opět mohou vzdělávat. Natalia poděkovala 30 000 Uruguaycům, kteří se zapojili s Unicefem na pomoc Haiti.Další edice se konala 25. června 2011 a Natalia se této akce nemohla zúčastnit osobně, ale byla přítomná alespoň telefonicky online z Bogoty, kde natáčela miniserii! Naty přes Skype, který byl pro ni novinkou, řekla, že pořad sleduje z Bogoty, Kolumbie, kde natáčí miniserii. Dále poděkovala, že už po desáté realizují Uruguaci tento charitativní pořad a zopakovala čísla, na kterých mohou lidé přispívat na pomoc uruguayským dětem. Pořad končil o téměr dvě hodiny později, než se plánovalo a byla vybrána ohromná částka 9 214 209 Pesos.

V pořadu byl také prezentován spot s Naty, ve kterém vypráví o nutných kontrolách při těhotenství, o péči o novorozeňata, batolata, o jídle, hudbě pro děti atd.V sobotu 16. června 2012 od 18. hodin se v Montevideu konala další edice pořadu Todos por los ninos uruguayos. Pořad trval až do 0:45 a hlavní moderátorskou dvojicí byla Natalia Oreiro a Julián Weich. V pořadu se také objevila reportáž z Nataliiné návštěvy města Todedo a programu "Canelones crece contigo". Pořad byl vysílán živě na uruguayských televizních stanicích Canal 10, Canal 7, TNU, TV Ciudad, RED a A+V a díky solidaritě lidí, byl pokořen rekord z minulého roku a sesbírána částka 10 502 790 Pesos.
Natalia o moderování pořadu řekla: "Je to strašně velká zodpovědnost". Navíc to bylo poprvé, co se ujala moderování pořadu Todos por los ninos po tom, co se stala matkou. "Prožívám roli matky poprvé, takže můžu mluvit z první ruky. Slouží mi k tomu, že se můžu zapojit jiným způsobem, protože dříve jsem mluvila o tom, co jsem slyšela nebo se dozvěděla od Unicefu. Nyní můžu mluvit o tom, co vím, naučila jsem se, protože člověk někdy ví spoustu věcí a tyto pořady slouží ke zvýšení informovaností, povědomí a výchově."
Natalia se jako vždy ukázala zapojená do případů, které obhajuje Unicef: "Děti mají právo být respektování, mít dobré vzdělání, správnou výživu, příjímat náklonost, žít v místě bez násilí, bez zneužívání dětí. Děti mají zásadní právo být hlavně dětmi, což se zdá jednoduché, ale ve skutečnosti je to mnohem složitější. Informace a vzdělání jsou základem všeho tohoto, spolu s tím být solidární a myslím, že Uruguayci takoví jsou."V druhé polovině května 2013 natočila Natalia Oreiro a fotbalista Diego Forlan televizní spot k propagaci další edice pořadu Todos por los ninos uruguayos.

V pátek 24. května navštívila Natalia jako velvyslankyně Unicefu centrum CAIF v Montevideu, kde se snaží vylepšit péči o děti a pomoci rodinám s dětmi od 0 do 3 let. Reportáž z návštěvy byla odvysílána v pořadu Todos por los ninos uruguayos.

Další edice pořadu Todos por los ninos uruguayos se konala v sobotu 8. června 2013. Pořad začal v 18 hodin a skončil až před 1 hodinou ranní. Natalia pořad moderovala do 22 hodin, po boku Juliána Weich, Noelie Campo, Raafela Cotelo a dalšími. Do pořadu se zapojilo přes 67 000 lidí a byla vysbírána částka 11 1137 330 Pesos. Pořad byl vysílán živě na televizi: Canal 10, Televisión Nacional Uruguay, la Red, Téve Ciudad, Canal 7 a Canal 11 de Moldonado.Natalia se 31. května po 19. hodině objevila na charitativní akci Todos por los ninos uruguayos, aby pomohla vybrat peníze pro děti, kterým pomáhá Unicef. Po 22. hodině Naty opustila akci a spěchala k Merlínovi. Vybraná částka činila 13 117 230 Pesos! Hostem pořadu byl také režisér Martín Sastre, který natočil s Natalii a fotbalistou Diegem Forlanem spot pro podporu uruguayského fotbalového týmu. V pořadu byla představena část z pěti minutového spotu.Natalia jako ambasadorka dobré vůle Unicef pro řeku La Plata moderovala 30. května charitativní pořad Todos por los ninos uruguayos, kde se vybrala rekordní částka 14 473 160 Pesos.21. května se konala další edice charitativního pořadu Todos por los ninos a Natalia jako vždy podpořila tuto akci Unicefu a ve videu řekla: "Chránit práva dětí je naše povinnost. Navštiv stránku na obrazovce a můžeš přispět." Natalia tentokrát pořad nemoderovala, přispěla alespoň natočením videa, ve kterém sdělila své zkušenosti s mateřstvím.V neděli 28. května se konala další edice charitativního pořadu Todos por los ninos, která poslední roky nenese dovětek "Uruguayos" (Vše pro uruguayské děti). Výtěžek tedy není jen pro děti z Uruguaye. Natalia část akce moderovala a také zazpívala píseň Fuiste se zpěvákem El Gucci! Vybraná částka byla 17 354 500 Pesos.V sobotu 26. května od 19 hodin se konala další edice pořadu Todos por los niños a ani tentokrát Natalia nechyběla. Pár dní předtím natočila pozdrav, kde zvala ke spoluúčasti a v sobotu moderovala část pořadu. Vybraná částka byla 18 327 415 Pesos.Poslední aktualizace: 29.12.2018


back