Natalia
Organizace:UN SOL PARA LOS CHICOS (Slunce pro děti)
Un sol para los chicos je charitativní akce, pořádaná každoročně organizací Unicef v Buenos Aires. Akce se koná vždy v červenci nebo srpnu a od roku 2002 se odehrává ve slavném Luna Parku. Účelem je získat peníze a pomoci tím dětem z Argentiny. Na akci vystupují slavné osobnosti, zpěváci, umělci a lidé mohou pomocí telefonátů přispět.

14. července 2003 byla Natalia pozvaná, aby se zúčastnila této charitativní akce. Pozvání přijala a v Luna Parku zazpívala písně Tu veneno, Cuesta arriba, cuesta abajo a Que digan lo que quieran.


Natalia si udělala čas i při vyčerpávajícím natáčení telenovely Sos mi vida a na chvíli se 12. srpna 2006 v pořadu objevila. Pro tento ročník Naty natočila s Facundem Aranou spoty, které běžely v argentinských televizích a informovaly o číslech, kam mohli lidé volat a přispět.


I o rok později a to 11. srpna 2007 Natalia přijala pozvání a objevila se na akci Un sol para los chicos. Tentokrát nezpívala, ale sama darovala Unicefu svůj boxerský dres La Monity. Tehdy bylo vybráno úžasných 4.411.920 Pesos.


V roce 2008 bylo Natalii nabídnuto, aby moderovala tento charitativní pořad, spolu s argentinským hercem Miguelem Angelem Rodriguezem. Naty nabídku přijala a 16. srpna od 20. hodin moderovala s Miguelem přes 5 hodin tento charitativní program. Natalia byla jako moderátorka úžasná, přesvědčovala lidi, aby pomohli dětem od Unicefu a tento dlouhý večer, který skončil až v 01:08 (06:08 u nás), bylo vybráno 5.035.247 Pesos. Naty darovala pro Unicef skříň plnou oblečení od Las Oreiro a její manžel daroval kytaru.


Už 4. rok po sobě si Naty pořad Un sol para los chicos nenechala ujít. Byla opět požádána, aby pořad moderovala, ale tentokrát jen na dvě hodiny. Celý pořad měl neobvykle 8 hodin, bývá jen 6, a v moderování se vystřídaly 4 dvojice. Andrea Politti a Monchi Balestra, bratři Eugenio a Sebastian “Culini” Weinbaum, María Laura Santillan a Andy Kusnetzoff a Natalia Oreiro s Miguelem Angel Rodríguezem. V neděli 9. sprna 2009 Natalia moderovala poslední dvě hodiny pořadu, a šlo vidět, že se velice baví. Její prosby, aby lidé volali, aby byl alespoň o Peso překonán rekord z minulého roku, byly vyslyšeny. Rekordní částka pro argentinské děti činila 5 505 476 Pesos.


V neděli 8. srpna 2010 Naty přiletěla z charitativní akce v Uruguayi, aby se zúčastnila i akce Un sol para los chicos. Naty moderovala poslední část pořadu, kdy byl hostem Adrián Suar, či známí fotbalisti. Pořad tentokrát trval 12 hodin a vystřídala se tam spousta osobností. Vybraná částka hodně překročila rekord z minulého roku, což překvapilo nejen Natalii. Částka činila 8 161 642 Pesos.


V roce 2011 se slavilo 20. výročí pořadu, ale Natalia se nezúčastnila, jelikož natáčela minisérii v Kolumbii, avšak vybraná částka byla ohromná: 12 141 461 Pesos.


V roce 2012 se Natalia nezúčastnila, jelikož natáčela na jihu země film Wakolda. Nasbíraná částka činila 14 309 929 Pesos.


V sobotu 10. srpna 2013 se konala 22. edice pořad Un sol para los chicos. Pořad začal ve 13:30 a skončil o 9 hodin později, ve 22:30. Pořad moderovala Mariana Fabbiani s Guidem Kaczka a po 20. hodině se k nim přidala i Natalia Oreiro. Ke konci pořadu se připojil i herec Adrian Suar a střihl si s Natalii scénku Juana a Aurory ze Sos mi vida a zatančili na ústřední píseň k telenovele od Ricarda Montanera. V pořadu vystoupil např. i zpěvák Axel, Abel Pintos či Violetta. Díky tomuto pořadu bylo vysbíráno rekordních 17 531 826 Pesos pro projekty organizace Unicef. Pořad byl vysílán živě na televizi El Trece.
Natalia v pořadu představila reportáž, kterou natočila o týden dříve, z návštěvy nemocnice San Martín, která je bankou mateřského mléka, kde maminky darují mateřské mléko. Natalia tak podpořila projekt "Dar la teta es dar lo mejor de vos".


Organizace Unicef pořádala další edici charitativního maratonu Un sol para los chicos pro získání peněžních prostředků pro argentinské děti a projekty organizace 16. srpna. Natalia spolu s Guidem Kaczka moderovala poslední 2 hodiny z 9 hodin dlouhého maratonu, kde se vybralo rekordních 27 152 247 Pesos. V pořadu byla odvysílána reportáž z Nataliiné návštěvy porodnice, která je bankou mateřského mléka.


Ve čtvrtek 16. července Natalia natáčela nový spot pro podpořu charitativního poradu Un sol para los chicos. 8. sprna moderovala 1,5 hodiny tohoto charitativního pořadu, kde si mimo vážná témata i užívala cumbiu se svým synem Merlínem Atahualpou. V pořadu bylo vybráno 38 103 579 Pesos.


13. srpna se konala 25. edice charitativního pořadu Un sol para los chicos. Natalia tentokrát pořad nemoderovala, jen představila reportáž, kterou natočila o dva dny dříve na seminářích rodičů, kteří mezi sebou sdílejí své zkušenosti z výchovy dětí.


V sobotu 12. srpna se Natalia zúčastnila charitativního pořadu Un sol para los chicos, který nemoderovala, jen představila reportáže, natočené o hladovění a žízni v africké Keni. Bylo vybráno neuvěřitelných 75 347 959 Pesos (93,5 mil Kč).


11. srpna se konala další edice Un sol para los chicos v Buenos Aires, ale Natalia se tentokrát nezúčastnila. Natočila alespoň spot pro boj proti násilí na dětech.Poslední aktualizace: 29.12.2018


back