Natalia
Miniserie:

Santa Evita - 2021“Algunos secretos deben permanecer enterrados.“
(Některá tajemství musí zůstat pohřbena.)


SANTA EVITA (Svatá Evita) je argentinský sedmidílný seriál natočený v Buenos Aires od 1. dubna do 6. srpna 2021 mezinárodní společností Disney a v koprodukci společností Non Stop a Buena Vista.
V hlavní ženské roli Evy Perón je uruguayská herečka Natalia Oreiro. V hlavních mužských rolích jsou herci Dario Grandinetti a Ernesto Alterio. Ve vedlejších rolích jsou Francesc Orella, Diego Velázquez a Diego Cremonesi.
Seriál je natočen dle knižní předlohy se stejným názvem od argentinského spisovatele Tomás Eloy Martínez z roku 1995.
Mezinárodní světová premiéra seriálu Santa Evita proběhla 22. června 2022 v rámci španělského festivalu Conecta Fiction & Entertainment. Celosvětová premiéra seriálu proběhla 26. července 2022, tedy přesně v den 70 let výročí úmrtí Evy Perón, na platformách Star+ (Latinská Amerika), Hulu (USA) a Disney+ (Evropa & Asie). V Latinské Americe se seriál ihned po premiéře umístil na první místo ve sledování.

Oficiální plakáty seriálu Santa Evita


19. srpna 2022 byl vydán digitálně na všech světových platformách soundtrack k seriálu Santa Evita, na kterém se nachází ústřední melodie seriálu napsané pro film skladatelem Federicem Jusid.
Seriál Santa Evita získal významná ocenění jako nejlepší seriál – Premio Produ a Premio Condor. Herečka Natalia Oreiro za svůj herecký výkon získala ocenění jako nejlepší herečka Premio Condor. Získala také ocenění Premio Platino del Público a mejor actriz de televisión – jako nejlepší herečka zvolená diváky.

Obsah:
1. Informace o seriálu
    1.1 Knižní podoba
    1.2 Děj seriálu
    1.3 Seznam epizod
    1.4 Herecké obsazení
    1.5 Obecné informace
2. Produkce
    2.1 Před-produkce
        2.1.1 2020
        2.1.2 2021
    2.2 Natáčení
    2.3 Post-produkce
3. Vydání
    3.1 Festivalové vydání
       3.1.1 Conecta Fiction & Entertainment (mezinárodní světová premiéra)
       3.1.2 Série Series
    3.2 Star+ / Disney+ / Hulu
3.3 Originální hudební soundtrack
4. Nominace & Ocenění1. Informace o seriálu

1.1 Knižní předloha
Kniha Santa Evita od argentinského spisovatele Tomás Eloy Martínez byla vydána v roce 1995. Kniha se stala bestsellerem a vyšla v mnoha státech po celém světě a bylo jí prodáno více než 10 milionů výtisků, což z knihy dělá jeden z největších světových bestsellerů.


1.2 Děj seriálu
„Santa Evita“ vypráví někdy téměř surrealistický a vždy významný osud těla Evy Perón (Natalia Oreiro) po její smrti v roce 1952, jelikož čekalo na pohřbení po celá desetiletí. Její manžel a argentinský prezident Juan Domingo Perón (Dario Grantinetti) slíbil lidu, který Evitu miloval a měl ji za svatou, postavit mauzoleum, kam by její tělo uchoval. K dokončení stavby ale nikdy nedošlo, protože byl jako diktátor svržen z vlády v roce 1955.
Poté bylo tělo Evity ukryté vojenskými úřady po dobu 19 let ze strachu, že by se jakákoli hrobka stala symbolem diktatury jejího manžela.


1.3 Seznam epizod
01. Esa Mujer / That Woman [Ta ženská]
02. Cuatro tumbas para Eva / Four graves for Eva [Čtyři hroby pro Evu]
03. Gracias por existir / Thanks for Existing [Díky, že jsi]
04. Una esposa perfecta / A perfect wife [Perfektní manželka]
05. Puppé [Panenka]
06. Persona / Person [Osoba]
07. Santa Evita [Svatá Evita]


1.4 Herecké obsazení
Natalia Oreiro - Eva Perón
Dario Grandinetti - Juan Domingo Perón
Ernesto Alterio - Moori Koenig
Francesc Orella - Dr. Pedro Ara
Diego Velázquez - Mariano Vázquez
Diego Cremonesi - Arancibia


1.5 Obecné informace
Žánr: Drama / Historický
Počet dílů: 7
Délka: 40 minut
Jazyk: Španělština
Režie: Rodrigo García Barcha / Alejandro Maci
Scénář: Marcela Guerty
Produkce: Disney / Non Stop / Buena Vista
Producenti: Salma Hayek / Leonardo Aranguibel / Mariana Pérez
Hudba: Federico Jusid
Premiéra: 26-7-2022 - Star+ / Disney+ / Hulu


2. Produkce
2.1 Před-produkce
    2.1.1 2020
První informace ohledně plánovaného seriálu produkční společnosti Disney s názvem Santa Evita (Svatá Evita) byla zveřejněna 25. listopadu 2019. Koncept seriálu byl představen na listopadové edici Los Angeles Screening. Bylo oznámeno, že v hlavní roli seriálu Evy Perón bude úspěšná herečka Natalia Oreiro. Seriál bude natočen podle motivu knihy od autora Tomás Eloy Martínez se stejným názvem. Scénář k seriálu, který by měl mít celkem sedm dílů, napsala autorka Marcela Guerty. Režisérem seriálu bude kolumbijský režisér Rodrigo García Barcha. Exekutivní producentkou seriálu je slavná herečka Salma Hayek. O několik dní později bylo dále oznámeno, že seriál by se měl začít natáčet v dubnu v Buenos Aires a okolí. Režisér by měl do Argentiny přicestovat již v únoru, aby se seznámil s herci a začal s nimi zkoušet na natáčení. V dalších rolích by měli být argentinští herci Mercedes Morán, Diego Alonso a Luis Machín.
V lednu 2020 přinesl prestižní americký magazín Variety další informace ohledně seriálu Santa Evita. V hlavních mužských rolích budou argentinští herci Ernesto Alterio jako generál Moori Koenig, člen argentinské zpravodajské služby a člen vojenských sil, které svrhly Peróna v roce 1955, a Dario Grandinetti jako prezident Juan Domingo Perón, manžel Evity. V dalších rolích budou španělský herec Francesc Orella jako španělský lékařka Ara, který balzamoval tělo Evity, a Diego Velázquez jako novinář Tomás Eloy Martínez. Natáčení seriálu má začít v květnu a skončit v srpnu 2020. Producentka seriálu Mariana Pérez řekla: „Natalia Oreiro, která se nyní plně věnuje kinematografickým projektům, udělala ty nejlepší obrazové zkoušky, jaké by kdo mohl pro roli Evity zahrát.“
Ve středu 11. března 2020 mluvila Natalia Oreiro v rozhovoru pro deník Clarín poprvé ohledně své role v seriálu Santa Evita: „V první řadě jsem za tuto roli moc vděčná. Zadruhé cítím, že je to největší výzva mé umělecké kariéry. A zatřetí se musím přiznat, že se bojím tak obrovské a důležité historické postavy.“ Oreiro již před několika lety dostala nabídku na roli Evity v jiném projektu, ale odmítla ji: „Tehdy jsem necítila, že bych ji dokázala zahrát,“ říká s velkou upřímností. „Nyní jsem ale připravena,“ říká. „V říjnu 2019 jsem se zúčastnila castingu. Byly to tři scény Evity, které se objeví v seriálu. Také jsem hodinu mluvila s režisérem Rodrigem García přes Skype. Když mi sdělili, že mě vybrali, byla jsem jak opařená. Pak nastoupila vděčnosti, výzva a strach.“ Ohledně přípravy na ztvárnění Evity říká: „Už jsem začala číst a sledovat vše o Evě Perón, zdá se mi, že je to ta nejdůležitější žena, co se duchovní a politické úrovně týče z celé historie, a proto jsem tolik váhala. Ale už mám na ni nastavené srdce, duši i tělo.“ Oreiro již také začala pracovat se třemi různými trenéry: vokálním trenérem, hereckým trenérem a s další herečkou, aby nastudovala různé aspekty k roli Evity. Také studuje oblečení z doby Evity. „Jasně, že si také nechám obarvit vlasy na barvu, kterou si postava žádá. Četla jsem v médiích, že jsem si nakoupila blonďaté paruky, abych si nezničila vlasy. Haha, vůbec mě neznají. Měla jsem již různé barvy vlasů kvůli svým postavám a Evita nebude jiná,“ směje se.
V pátek 20. března 2020 bylo oznámeno, že v návaznosti na světovou pandemii a šíření viru Covid-19 byla produkce seriálu Santa Evita posunuta z původního začátku natáčení v květnu 2020 na rok 2021.


    2.1.2 2021
V úterý 9. března 2021 vyšel nový rozhovor s Natalií Oreiro pro deník La Nación, kde mluvila ohledně natáčení seriálu Santa Evita. „Brzy začne před-produkce seriálu pod vedením režiséra Rodrigo García. Tuto roli jsem nevyhledávala, nikdy by mě nenapadlo, že budu hrát Evu Perón. Před mnoha lety jsem dostala nabídku jí hrát, ale necítila jsem se připravená a odmítla jí. Ale teď, když mi volali, abych šla na casting, řekla jsem si, že jednou už mi ten vlak ujel, nemůžu ho nechat ujet podruhé, protože třetí vlak už nepojede; již nyní jsem starší, než byla Eva, když zemřela.“
V úterý 23. března 2021 bylo oznámeno, že seriál Santa Evita se začne natáčet od 1. dubna 2021. Ve stejném týdnu proběhnou také zkoušky dobových kostýmů.
O přípravách na natáčení seriálu mluvila Natalia Oreiro v rozhovoru pro La Diaria, který vyšel v sobotu 27. března 2021: „Vždy se snažím o své postavě dozvědět vše. Studuji dobové materiály, formu mluvy, vystupování, příběhy lidí, které Eva znala. Podařilo se mi získat telefon na zdravotní sestru, které je 95 let, a která byla s Evou na konci jejích dní.“


2.2 Natáčení
Natáčení seriálu Santa Evita začalo v Buenos Aires 1. dubna 2021. Herci Natalia Oreiro a Daniel Velázquez byli první, kdo natáčeli své scény pod vedením režiséra Alejandra Maci a produkční společností Disney a Buena Vista. Herci Ernesto Alterio a Francesc Orella, kteří přiletěli na natáčení ze Španělska, byli po příletu v karanténě, aby splnili pandemická opatření a mohli se co nejdříve přidat k natáčecímu štábu. Oreiro úzce pracovala s režisérem, aby dobře postavu ztvárnila a měla dobrou intonaci a barvu hlasu. Produkční společnost Non Stop vynaložila velké úsilí v to, aby vybrala ty nejvhodnější natáčecí lokace vhodné pro dobu, ve které se seriál odehrává.
Ve čtvrtek 15.dubna 2021 byly zveřejněny další informace k probíhajícímu natáčení. Od pondělí 12.dubna 2021 začal natáčet své scény herec Dario Grandinetti, který v seriálu představuje generála Juana Peróna. Do Buenos Aires také přiletěl druhý režisér seriálu Rodrigo García Barcha, který ale prvně musel splnit povinou karanténu, než se přidal k natáčecímu štábu. Celé natáčení probíhalo pod přísným utajením.
V pátek 11. června 2021 magazín Gente publikoval informace ohledně právě probíhajícího natáčení seriálu Santa Evita. Herečka Natalia Oreiro se intenzivně chystá na natáčení scény smrti Evy Perón, která zemřela na rakovinu. Oreiro již několik dní před natáčením scény zahájila drastickou dietu a 24 hodin před natáčením scény pak již nic nejedla a pouze pila, aby její proměna byla co nejvěrohodnější. Také se rozhodla, že noc před natočením scény nebude spát, aby scéna umírající Evity byla věrohodná.

Promo fotka (24-6-2021); Promo video (24-6-2021); Magazín Semanario (1-7-2021)


Ve čtvrtek 24. června 2021 byly zveřejněny první fotografie z právě natáčejícího se seriálu Santa Evita. Na fotografiích jsou hlavní aktéři seriálu jako jejich postavy: Oreiro jako Eva, Grandinetti jako Perón, Alterio jako generál Moori Koenig, Orella jako lékař Ara a Velazqués jako Vazquéz. Oreiro napsala na svém Instagramu: „S velkou radostí vám chci představit tento velký projekt, který již brzy bude k vidění. Uvidíte ikonickou postavu, ale z úplně jiného úhlu pohledu. Právě pokračujeme v natáčení v Argentině a jde nám to skvěle. Dáváme do toho celé srdce.“
Ve stejný den bylo také zveřejněno krátké promo video, ve kterém je pár ukázek ze seriálu a kde také herci Natalia Oreiro a Ernesto Alterio projekt představují. „Santa Evita je napínavý příběh historie těla Evy Perón,“ říká Alterio a Oreiro dodává: „Santa Evita je záhada, vášeň i nenávist.“
Ve čtvrtek 1. července 2021 vyšel článek o seriálu Santa Evita v argentinském magazínu Semanario. V článku Natalia Oreiro říká: „Za mojí proměnou v Evitu stojí velký tým kadeřníků, maskérů, kostymérů, ale také světla, kamera nebo režie jsou důležité, aby byla proměna věrohodná.“ Magazín rovněž připomněl, že Oreiro již Evitu na malou chvíli hrála, a to na soukromé oslavě v roce 2017, kde jako Evita zazpívala píseň No llores por mí Argentina.
V pondělí 26. července 2021, v den 69. výročí úmrtí Evy Perón, bylo umožněno latinskoamerickému informačního serveru Télam vstoupit na natáčení seriálu Santa Evita, které probíhalo za přísných hygienických podmínek v návaznosti na globální pandemii. Ten den se natáčely scény z prvního setkání Evity a Juana Peróna, které se stalo 22. ledna 1944 na benefičním galavečeru. Herci Natalia Oreiro a Diego Grandinetti natáčeli scénu, kde spolu odchází z večera a utíkají před paparazzi do připraveného auta, kde si dají první polibek. Seriál má velkou produkci, kde se ukáže na 120 herců, 1 300 komparzistů, 80 dobových aut, bylo vytvořeno více jak 600 kostýmů a natáčení probíhalo na více jak 40 lokacích. Ten den během natáčení ve 20:25 hodin štáb uctil minutou ticha výročí úmrtí Evy Perón, která v tento čas před 69 lety zemřela na rakovinu.
V pondělí 26. července 2021 byl také zveřejněn nový rozhovor s herečkou Natalií Oreiro, kde mluvila o Evě a jejím životě: „Je těžké popsat Evu v pár slovech, protože toho, co udělala, je hodně. Ale myslím, že byla nejdůležitější osobou politických a sociálních dějin, nejen Argentiny, ale i na světě. Eva stála za umožněním hlasování ženám, které do té doby neměly ani občanský průkaz, což mi přijde neskutečné.“

Rozhovor (26-7-2021); Natáčení seriálu v Buenos Aires; Ukončení natáčení (28-7-2021)


Herečka Natalia Oreiro ukončila natáčení seriálu Santa Evita ve středu 28. července 2021. „Dnes část mne zůstala zde, na místě snů a tvrdé práce, v dobrodružství sdíleném s mnoha kolegy, se kterými jsme do tohoto projektu celé měsíce vkládali své duše a srdce. Natočeno s láskou a respektem. Děkuji za tuto příležitost a za možnost růstu. Děkuji Evě, že jsem mohla být součástí,“ napsala na svém Instagramu. Celkové natáčení seriálu bylo úspěšně ukončeno 6. srpna 2021.


2.3 Post-produkce
V rozhovoru pro filmový festival Faciuni, který byl zveřejněn 26. srpna 2021, Natalia Oreiro řekla o natáčení seriálu Santa Evita: „Natáčení pro mě bylo velice náročné, a to jak fyzicky, tak psychicky. Hraji Evu v období let 1947 až 1952, ale seriál jsme nenatáčeli chronologicky, takže například scéna úmrtí Evy byla natočena jako jedna z prvních. Proto jsem musela hodně zhubnout, protože Eva vážila na konci života pouze 37 kilo. Já jsem tak drasticky nezhubla, ale i tak jsem cítila, že bylo třeba hodně zhubnout, abych mohla scénu věrohodně zahrát. V následujících 4 měsících natáčení jsem postupně přibírala a nyní jsem na své váze.“
V rozhovoru pro El País Uruguay ze 7. září 2021 Natalia Oreiro říká: „V mé kariéře jsou tři postavy, kterým jsem dala své tělo se vším – Charo v Infancia Clandestina, Gilda a nyní Evita. Byly to pro mne náročné postavy a vždy mi pak trvalo se od nich odpoutat a být opět jen Natalia.“
Natalia Oreiro mluvila o seriálu Santa Evita také v rozhovoru pro argentinský magazín Caras z 15. září 2021: „Pro mě to nejdůležitější je vyprávět o životě Evy pravdivě, pokusit se být co nejvěrnější historii a podstatě někoho, kdo skutečně existoval a kdo je v paměti milionů lidí. Poslouchala jsem Eviny projevy celé dny a snažila jsem se spojit s její sílou, jejími hodnotami, jejími texty, jejím bojem za práva žen a vším, co pro ni bylo důležité. Eva byla opravdu někdo, kdo odevzdal svůj život lidu a její ideály jí donutily pracovat bez odpočinku.“ Ohledně vytvoření postavy říká: „Poprvé jsem vytvořila postavu i díky hlasovému tréninku. Pracovala jsem s Marianou García Guerreiro, logopedickou profesionálkou, protože Eva vedla své projevy nejen tělem, ale i hlasem.“

Magazín Caras (15-9-2021); Plakát seriálu Santa Evita a teaser trailer (26-5-2022); Oficiální plakát (22-6-2022)


Ve středu 20. dubna 2022 bylo oznámeno, že světová premiéra seriálu Santa Evita proběhne v Los Angeles 26. července 2022, tedy přesně 70 let od úmrtí Evy Perón. Poté bude seriál dostupný v Latinské Americe na platformě Star+ a celosvětově na platformách Disney a Hulu. Hudbu k seriálu napsal skladatel Federico Jusid. Seriál bude mít sedm dílů, ale bude mít také osmý, ve kterém budou ukázány záběry z natáčení a historické souvislosti.
Ve čtvrtek 26. května 2022, dva měsíce před plánovanou světovou premiérou seriálu Santa Evita, byl představen na Instagramu herečky Natalie Oreiro první plakát a také teaser trailer k seriálu.
Ve středu 22. června 2022 v návaznosti na světovou premiéru prvního dílu seriálu Santa Evita v rámci španělského festivalu Conecta Fiction & Entertainment byl představen oficiální plakát a také trailer. Plakát i trailer měli mnoho jazykových variací (španělština, angličtina, portugalština, japonština, němčina, italština, francouzština).


3. Vydání

3.1 Festivalové vydání
    3.1.1 Conecta Fiction & Entertainment (Španělsko, červen 2022, mezinárodní světová premiéra)
V pondělí 6. června 2022 bylo oznámeno prestižním serverem Variety, že mezinárodní světová premiéra seriálu Santa Evita proběhne ve středu 22. června 2022 v rámci španělského festivalu Conecta Fiction & Entertainment. Bylo oznámeno, že v rámci festivalu bude promítán první díl seriálu za účasti hlavních herců a režisérů.
Mezinárodní světová premiéra seriálu Santa Evita proběhla ve středu 22. června v 19:30 v sále Palacio de Congresos El Greco ve španělském městě Toledo. Na premiéru dorazili hlavní herci seriálu Natalia Oreiro, Dario Grandinetti, Francesc Orella, Ernesto Alterio a také režisér seriál Alejandro Maci. V rámci festivalu byl promítán první díl seriálu. Po promítání proběhla diskuse s přítomnými aktéry.

Světová premiéra seriálu Santa Evita v Toledu (22-6-2022)


    3.1.2 Série Series
Promítání seriálu Santa Evita proběhlo ve čtvrtek 30. června 2022 v rámci francouzského festivalu Série Series v městě Fontainebleau nedaleko Paříže. Promítání se konalo od 18:30 hodin v sále Theatre Municipal.
Na promítání prvního dílu Santa Evita dorazili hlavní herci seriálu Natalia Oreiro, Francesc Orella, Ernesto Alterio a také režisér seriál Alejandro Maci. Po promítání proběhla diskuse s přítomnými aktéry.

Promítání seriálu Santa Evita ve Fontainebleau (30-6-2022); Setkání s mezinárodními médii v Paříži (1-7-2022)


V pátek 1. července 2022 se v Paříži konalo setkání protagonistů a režiséra s mezinárodními médii. Pro TV Latina Natalia Oreiro řekla: „Byla to dlouhá příprava několika měsíců. Pracovala jsem s několika trenéry, abych mohla najít postavení těla nebo barvu jejího hlasu. Nechtěla jsem Evu imitovat, ale snažila jsem se najít její esenci, kterou bych do seriálu mohla vložit.“ Ve stejný den mluvili herci Oreiro, Alterio a Orella také pro Europa Press.


3.2 Star+ / Disney+ / Hulu
V neděli 3. července 2022 byl zveřejněn nový plakát k seriálu Santa Evita. Stejný den se na sociálních sítích začala objevovat krátká promo videa a fotky s hlavními aktéry seriálu.
Ve čtvrtek 14. července 2022 proběhlo v Buenos Aires setkání médií s hlavními protagonisty seriálu. Herečka Natalia Oreiro, herci Ernesto Alterio a Diego Velazquéz a režisér Alejandro Maci poskytli mnoho exkluzivních rozhovorů pro argentinská média jako TV Pública, Canal 9, Gente, Tiempo Argentino, Clarín, TV Ciudad, Infobae, C5N, El Planeta Urbano, které vycházely ve dnech před premiérou seriálu.
Natalia Oreiro řekla v rozhovoru pro TV Pública: „Roli Evity jsem dostala díky castingu a mám z toho radost, protože jsem roli dostala ne pro svoje jméno, ale pro svoji práci. Studovala jsem její život a bylo neskutečné, jak si dokázala během krátké doby vybudovat tak silné postavení ve světě mužů, ale zároveň byla stále velice křehká a zranitelná.“ V rozhovoru pro TV El Nueve Oreiro říká: „Seriál je postaven na knize od spisovatele Eloy Martínez a kloubí fakta a fikci. A v mnohých ohledech, co napsal v knize jako fakt, lidé považovali za fikci, a naopak. To vše napomáhá mýtům o Evě a vytváří legendu.“ Oreiro mimo jiné mluvila také v rozhovoru pro TV Ciudad, kde řekla: „Viděla jsem všechny filmy o Evě Perón a každá z mých hereckých kolegyň dokázala najít něco z Evy, co ve filmu použila. To mi dalo velké odhodlání a jistotu, že i já dokáži najít esenci Evy a hrát ji. Bylo pro mne také důležité najít správný hlas. Eva začala jako herečka ve čtyřicátých letech v rádiu a měla vysoký hlas, ale poté, co byla v politice, byla tomu plně oddaná, nespala, nejedla, měla 5-6 projevů denně, a její hlas klesl o několik oktáv. Hodně jsem jí poslouchala a snažila se najít vlastní tón hlasu. Viděla jsem teď nějaké fotky z natáčení a musela jsem se smát, protože na všech jsem se sluchátky v uších. Neustále jsem jí poslouchala během celého natáčení.“

Oreiro, Alterio & Velazquéz během setkání s argentinskými médii v Buenos Aires (14-7-2022)


V rozhovoru pro TV C5N Natalia Oreiro odpovídá na otázku, zda role Evy Perón byla ta nejtěžší v její kariéře: „Abych byla upřímná, role Gildy pro mne byla také těžká. Ale tu roli jsem chtěla, cítila jsem se Gildě blízko a usilovala jsem o to, abych jí mohla hrát. Evu jsem nevyhledávala. Samozřejmě jsem ráda, že mohu její příběh sdílet, ale před získáním role jsem necítila k Evě takovou blízkost, jako k Gildě.“ V dalším rozhovoru, tentokrát pro informační server Infobae, Oreiro řekla: „Před natáčením jsem o Evě něco věděla, o její politické kariéře a o tom, co dokázala pro ženy, aby získali občanské průkazy a mohly hlasovat, ale nevěděla jsem o jejím původu, o její kariéře herečky. Během přípravy na natáčení jsem zjistila hodně nových informací, za což jsem také vděčná Museo Evita, které mi otevřelo své dveře a nechalo mne nahlédnout do mnoha materiálů a osobních věcí z jejího života.“
V neděli 17. července 2022 zdobí titulní stránku magazínu La Nación Natalia Oreiro, která pro magazín nafotila nové fotky a poskytla rozhovor. „Příležitost hrát Evu ke mne přišla znenadání. Herecká trenérka María Laura Berch, se kterou jsem mimo jiné pracovala na filmu Gilda, mi volala: ‚Hledají Evu a nemohou jí najít, měla bys zájem jít na casting?‘ Již dvakrát jsem měla nabídku Evu hrát, ale vždy jsem odmítla, protože jsem se necítila připravená, nyní jsem si řekla, že již dvakrát mi ten vlak ujel, ale stále se vrací. Samozřejmě, že jsem z role měla strach a respekt, ale největší strach jsem dostala, když mi zavolali, že jsem tu roli dostala,“ směje se a dodává: „Když mi volali, že jsem roli získala, cítila jsem směs emocí, vděčnosti, odhodlání a obrovské odpovědnosti. Všichni lidé jsou si občas nejistí a ani nám hercům to není cizí. Mnohdy jsem nejistá a vždy mám pocit, že nebudu moc splnit to, co daný projekt potřebuje. Hrát Evitu je obrovská výzva. A ano, bála jsem se, ale to, že jsem byla vybrána na castingu, mi dalo klid. Režiséři ve mně viděli něco, co hledali, a nešlo jim o moji kariéru, protože nepotřebovali někoho se jménem, ale někoho, kdo dokáže najít esenci Evity.“
Ve středu 20. července 2022 vyšel článek o seriálu v argentinském magazínu Caras a ve stejný den také vyšel nový rozhovor s Natalií Oreiro v novinách Clarín, který poskytla během setkání s médii: „Pro natáčení jsem mohla použít několik opravdových věcí Evy, jako například korunku, kterou stále mám, ale vrátím ji, oblek šitý na míru, šaty a boty.“ V pátek 22. července 2022 byla byla Natalia Oreiro jako Evita na titulní stránce chilského magazínu Wikén a o den později byla jako Evita na titulní stránce argentinského magazínu Rumbos.
V pondělí 25. července 2022 proběhla v Buenos Aires v Teatro Colón premiéra seriálu Santa Evita za účasti hlavních aktérů Natalia Oreiro, Ernesto Alterio, Diego Velazquéz, Francesc Orella, režiséra Alejandro Maci a 1.200 pozvaných hostů. Oreiro řekla: „Je to projekt, který se mnoho lidí pokoušelo zfilmovat, ale nikdy se jim to nepodařilo. Nakonec přišli s nápadem seriálu a Star+ se projektu chopilo a rozhodlo se ho financovat. Trvalo to ale mnoho let, protože jde o historický seriál o velice důležité ženě, nejen zde v Argentině, ale i ve světě.“ Ohledně role Evity říká: „Byla to pro mne největší herecká výzva kariéry. Každá postava, kterou jsem hrála, má své místo v mém srdci, ale nikdy jsem si nemyslela, že bych hrála Evu, protože jde o tak silnou postavu, pro kterou jsem si myslela, že nejsem připravená.“

Premiéra seriálu Santa Evita v Buenos Aires (25-7-2022)


Celosvětová premiéra seriálu Santa Evita proběhla v úterý 26.července 2022, tedy přesně v den 70 let výročí úmrtí Evy Perón, na platformách Star+ (Latinská Amerika), Hulu (USA) a Disney+ (Evropa & Asie). V Latinské Americe se seriál ihned po premiéře umístil na první místo ve sledování. Mezinárodní kritiky na seriál Santa Evita byly velice kladné a mluví o seriálu jako o jednom z nejlepších argentinských seriálů za poslední dobu. Celkový průměr profesionálních kritik byl 92%.

„Natalia Oreiro je tou nejlepší herečkou, jaká mohla být obsazena do role slavné Evity. Vyzařuje silnou přítomností podobnou samotné Evě Peron, která zasáhla tisíce lidí, ale v seriálu jsou také emotivní scény, ve kterých Oreiro ukazuje své herecké schopnosti.“
Manjima Das / Leisure Byte / USA

„Nejde o imitaci, ale o jasnou práci na gestech a slovech, na hlasu, aby se co nejvíce podobal skutečnosti. Oreiro je excelentní Evita.“
Belén Fourment / El Pais / Uruguay

„V každém případě, i přes nevyhnutelné zjednodušení či dokonce bagatelizaci určitých dějových aspektů, je Santa Evita seriálem, který zaujme a fascinuje. Mnohé charakteristiky a utrpení Argentiny jsou vyprávěny díky cestě těla Evity: vášeň, fanatismus i nenávist.“
Diego Batlle / Otros Cines / Argentina

„Oreiro přijala výzvu být Evitou a výsledkem je nejlepší herecký výkon její kariéry.“
Guillermo Courau / La Nación / Argentina

„Natalia Oreiro vyniká jako nejlepší televizní a filmová Evita v tom nejlepším seriálu, jaký může Argentina nabídnout mezinárodním streamovacím platformám.“
Diego Curubeto / Ambito / Argentina


Magazíny La Nación, Rumbos, El Planeta Urbano, Caras – Argentina; Wikén, Chile (červenec 2022)


V úterý 26. července 2022, v den premiéry Santa Evita, byla herečka Natalia Oreiro od 16 hodin hostem TV pořadu Corta Por Lozano na stanici Telefé, aby seriál prezentovala. Později od 18 hodin byla pak hostem rádia Urbana. „Jsem moc šťastná, protože dnes nejenže byla premiéra seriálu po celém světě, ale je to přesně 70 let od úmrtí Evity. V seriálu se snažím o interpretaci, ne o imitaci. Seriál je o tom, co se dělo s jejím tělem po smrti, ale jsou tam také záběry z jejího života, jako její dětství, její kariéra herečky v rádiu – to je kdy jí začínám hrát já – když se potkala s Perónem, její politická kariéra, leč krátká, její nemoc a smrt,“ říká Oreiro v rozhovoru.

Oreiro v pořadu Corta Por Lozano & v rádiu Urbano (26-7-2022)


V sobotu 30. července 2022 byl první díl seriálu Santa Evita odvysílán na argentinské veřejné stanici Canal 13. První díl byl vysílán ve 22:30 a stal se druhým nejsledovanějším pořadem dne v Argentině. Celý seriál byl na Canal 13 odvysílán v březnu 2024.
Při příležitosti premiéry seriálu byla v Argentině také vydána nová edice knihy Santa Evita, podle níž je seriál napsán, od autora Tomás Eloy Martínez. Pro novou edici byl vytvořen obal, na kterém je Natalia Oreiro jako Evita.
Měsíc po premiéře, 26. srpna 2022, byl na platformě Star+ vydán speciální 30minutový dokument mapující natáčení seriálu a zahrnující také rozhovory s hlavními protagonisty.


3.3 Originální hudební soundtrack
K seriálu Santa Evita byl v pátek 19. srpna 2022 vydán digitálně soundtrack na platformách jako Spotify, Amazon nebo iTunes. Soundtrack vydala společnost Hollywood Records. Na soundtracku je 20 skladeb, z nichž 15 jsou instrumentální melodie napsané pro film slavným skladatelem Federicem Jusid. Ostatní skladby jsou dobové písně použité v seriálu.

Digitální obal k soundtracku


4. Nominace & Ocenění
Úspěšný seriál Santa Evita získal v listopadu 2022 dvanáct nominací na cenách Produ Awards. Mezi nimi také nominace na hlavní ocenění: Nejlepší seriál, Nejlepší herečka – Natalia Oreiro, Nejlepší herec – Diego Velázquez a Ernesto Alterio. Na slavnostním předávání cen 10.listopadu 2022 seriál nakonec proměnil 6 nominací v ocenění (nejlepší kamera, nejlepší soundtrack, nejlepší scénář, nejlepší kostýmy, nejlepší adaptace) a získal hlavní ocenění večera – Nejlepší seriál (Gran premio de ficción). Herečka Natalia Oreiro se na předávání připojila on-line: „Chtěla bych poděkovat všem, kdo na seriálu pracovali, bez vás by tento seriál nebyl možný.“
14. listopadu 2022 se v Buenos Aires předávala ocenění Premios Condor, kde seriál Santa Evita získal 13 nominací, z nichž 9 se proměnilo ve vítězství. Seriál získal hlavní ocenění Nejlepší minisérie a herečka Natalia Oreiro získala ocenění Nejlepší herečka. Oreiro při přebírání ocenění řekla: „Žádný herec nepracuje sám, jde vždy o společné úsilí, každý potřebujeme k výsledku toho druhého. Mnohdy jsou vidět pouze naše tváře, tváře herců, ale toto ocenění je pro všechny, co spolu pracujeme. A to mne naplňuje radostí.“
22. dubna 2023 se předávala v Madridu ocenění Premios Platino, kde seriál Santa Evita získal 2 důležité nominace – Nejlepší seriál a Nejlepší herečka – Natalia Oreiro. Oreiro přiletěla osobně do Madridu, aby se předávání cen zúčastnila. Oreiro získala ocenění Nejlepší herečka diváků (jde o ocenění, ve kterém hlasují diváci, ne porota) a při přebírání ocenění řekla: „Je to to nejkrásnější ocenění, protože jde právě o diváky, pro které hrajeme. Jsem moc vděčná, že jsem toto ocenění získala za tak historicky důležitou postavu, protože jsem si nemyslela, že jí dokážu zahrát. Toto ocenění mě ujistilo v opak. Jsem hrdá, že jsem Latina!“

Premios Produ, Condor & Platino

V srpnu 2023 byl seriál Santa Evita nominován na ocenění Premios Sur v kategorii Mejor Serie de Ficción. Seriál také získal nominaci jako Nejlepší seriál na první edici cen Premios Rolling Stone en Espanol, které se předávaly v listopadu 2023 v Miami.https://en.wikipedia.org/wiki/Santa_Evita
https://www.diarioshow.com/la-pavada/Preparan-la-segunda-temporada-de-la-serie-de-Maradona-20191111-0001.html
https://elintransigente.com/espectaculo/2020/03/27/ya-no-lo-oculta-mas-mica-tinelli-demostro-por-que-licha-lopez-es-el-amor-de-su-vida/
https://variety.com/2020/tv/global/natalia-oreiro-ernesto-alterio-salma-hayek-rodrigo-garcia-buena-vista-santa-evita-1203474068/
https://www.clarin.com/espectaculos/tv/natalia-oreiro-conto-prepara-eva-peron-siento-miedo-tamano-personaje-_0_sOlQQd6f.html
https://www.diarioshow.com/la-pavada/Posponen-las-grabaciones-de-la-serie-de-Evita-20200320-0002.html
https://www.lanacion.com.ar/espectaculos/natalia-oreiro-ricardo-siempre-puso-por-delante-nuestro-vinculo-y-mi-crecimiento-personal-nid10032021/
https://www.diarioshow.com/la-pavada/Cuando-comenzaran-a-grabar-la-serie-sobre-la-vida-de-Fito-Paez-20210323-0001.html
https://ladiaria.com.uy/cultura/articulo/2021/3/natalia-oreiro-cuando-conecto-con-lo-emocional-de-los-personajes-puedo-entrar-en-la-historia/?fbclid=IwAR1d93kJ2JoKcNguW6C8G9t7aTc7foVdAVkF_gwe8sTWZSVbvUfp0mspf4s
https://www.diarioshow.com/la-pavada/Natalia-Oreiro-comprometida-con-su-papel-de-Eva-Peron-en-Santa-Evita-20210406-0001.html?fbclid=IwAR3uGvNfPEQJRu5sSkUkgGnJmdDGEJ0Op0kKMnw3lzH9Xvw6qVQH5LNDi-k
https://www.diarioshow.com/la-pavada/Mirtha-Legrand-analiza-su-vuelta-a-la-television-tras-recibir-la-segunda-dosis-de-la-vacuna-20210415-0003.html
https://www.gente.com.ar/entretenimiento/la-drastica-decision-de-natalia-oreiro-para-grabar-la-muerte-de-evita/
https://www.infobae.com/teleshow/2021/06/24/natalia-oreiro-se-mostro-caracterizada-como-eva-peron-para-una-nueva-serie-estamos-poniendo-todo-el-corazon/
https://www.minutousa.com/entretenimiento/2021/6/24/mira-el-primer-avance-de-santa-evita-la-nueva-serie-de-natalia-oreiro-como-eva-duarte-de-peron-19383.html
Semanario, 1-7-2021
https://www.telam.com.ar/notas/202108/564027-con-protocolos-y-ropa-de-epoca-un-dia-de-rodaje-de-santa-evita-en-la-cancha-de-huracan.html
https://www.youtube.com/watch?v=J3BRIgEBqL4
https://www.instagram.com/p/CR5JlEOME9Y/
https://www.youtube.com/watch?v=KiGfOPfym1A&t=1372s
https://www.youtube.com/watch?v=Mw3BpV6oaKs
https://caras.perfil.com/noticias/celebridades/natalia-oreiro-y-su-version-de-evita.phtml
https://www.diarioshow.com/la-pavada/Santa-Evita-cuando-se-estrena-la-serie-protagonizada-por-Natalia-Oreiro-y-Dario-Grandinetti-20220420-0011.html?fbclid=IwAR2zjVxr8a2mg_VdeDSAXiZCVNhHALYdQOa8b90aXYRPvde9FG8aycFhV9c
Instagram Natalia Oreiro / https://www.youtube.com/watch?v=nTx_jdl0lzw
https://variety.com/2022/tv/global/conecta-fiction-entertainment-project-lineup-1235285708/?fbclid=IwAR28oHxMuNDHLgB7Zkc1sh1TQvsYiQOuDqDVvAX8qnrsde7yqA80AUuS8yw
https://tvlatina.tv/tvnovelasyseries/natalia-oreiro-ernesto-alterio-y-francesc-orella-ademas-de-rodrigo-garcia-y-alejandro-maci/?fbclid=IwAR2zGaNg9GhTDrtm4palcHCNaVTQaOgMyG5vhANt3a20RvMbF-dSwbdoRzw
https://www.youtube.com/watch?v=oMY1qLf9L5E&t=50s
https://www.youtube.com/watch?v=iYMn05UbOf8
https://www.youtube.com/watch?v=bwDABWysh2g
https://www.youtube.com/watch?v=fb-z7nj27KY / https://www.youtube.com/watch?v=KAG93FLqLT0
https://www.youtube.com/watch?v=-D3P9YmuT9A
https://www.infobae.com/teleshow/2022/07/24/natalia-oreiro-yo-llegue-a-la-argentina-cuando-tenia-16-anos-y-vivir-en-este-pais-es-vivir-en-el-peronismo/
https://www.lanacion.com.ar/la-nacion-revista/natalia-oreiro-por-que-dice-que-ponerse-en-la-piel-de-eva-peron-fue-el-desafio-mas-dificil-y-una-nid15072022/
https://www.clarin.com/espectaculos/tv/natalia-oreiro-cuenta-preparacion-santa-evita_0_oU7fSUnkXw.html
https://www.lanacion.com.ar/espectaculos/personajes/santa-evita-mirtha-legrand-natalia-oreiro-adrian-suar-y-1200-invitados-en-el-flamante-estreno-de-la-nid26072022/
https://www.youtube.com/watch?v=jUEhxAv6EPg
https://flixpatrol.com/title/santa-evita/
https://www.tomatazos.com/series/758980/Santa-Evita/temporada/1
https://www.leisurebyte.com/santa-evita-review-eva-peron-natalia-oreiro/
https://www.elpais.com.uy/tvshow/series/santa-evita-serie-natalia-oreiro-convierte-eva-peron.html
https://www.otroscines.com/nota-18163-critica-de-santa-evita-serie-dirigida-por-rodrigo-
garci?fbclid=IwAR1oQISpt6v4pDBVucuZ45NmY-A4Ck6Bp44Yaqh2AlGPR6AImsk-SaZ8hm0&fs=e&s=cl
https://www.lanacion.com.ar/espectaculos/series-de-tv/santa-evita-apasionante-retrato-de-la-construccion-de-un-mito-nid26072022/
https://www.ambito.com/sobresale-natalia-oreiro-como-la-mejor-evita-la-tv-y-el-cine-
n5496567?fbclid=IwAR02Wm_w42m99Y9DEe5NfFMJOpNx1WCT9cn28QpY6IE17qpCptL6NsYRuuk
https://www.youtube.com/watch?v=PUT_VaKOgKc
http://television.com.ar/los-mas-vistos-30-07-2022-2/221276
https://www.lavoz.com.ar/vos/tv/llega-a-el-trece-santa-evita-serie-que-se-baso-en-el-libro-de-tomas-eloy-martinez/
https://puntoed.com.ar/libros/1781/santa-evita
https://www.amazon.es/exec/obidos/ASIN/B0B9K1XD1X/mudefi-21
https://www.produ.com/english/noticias/premios-produ-revealed-the-winners-of-its-sixth-edition/
https://www.youtube.com/watch?v=VTSEhBT2I-Q
https://www.escribiendocine.com/noticias/2022/10/24/14906-todos-los-nominados-a-los-primeros-premios-condor-de-plata-a-las-series
https://cnnespanol.cnn.com/radio/2022/11/19/cine-argentino-en-los-premios-condor-de-plata-santa-evita-la-mas-premiada/
https://www.elobservador.com.uy/nota/es-el-premio-mas-lindo-natalia-oreiro-fue-galardonada-por-su-actuacion-en-santa-evita-2023421131412
https://www.infobae.com/malditos-nerds/2023/08/30/premios-sur-2023-la-gran-noche-de-argentina-1985-en-los-galardones-mas-importantes-del-cine-nacional/
https://es.wikipedia.org/wiki/Anexo:Premios_Rolling_Stone_en_Espanol_2023Poslední aktualizace: 10.5.2024


back